پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

کد خبر : 88775

 
استاندار همدان:

زمينه سرمایه گذاری در همدان ايجاد شده است
تاریخ خبر : 1397-10-22
     
 
 
     
متن خبر :
سترهای سرمایه گذاری در استان فراهم است و باید برای جذب حداکثری سرمایه گذاران داخلی و خارجی با جدیت وارد عمل شد.
  استاندار همدان روز پنجشنبه در جلسه اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان افزود: اگر به دنبال ارتقا معیشت مردم هستیم باید سیاست های اقتصاد مقاومتی را با جدیت دنبال کرد و در راستای تحقق آن گام برداشت.
به گزارش ایرنا، سیدسعید شاهرخی بیان کرد: رویکرد دولت توجه به معیشت مردم و اشتغال است و برای تحقق این رویکرد راهی جز حمایت از بخش خصوصی و تولید نیست.
وی از فراهم بودن بستر فعالیت بخش خصوصی خبرداد و افزود: استان همدان با همکاری بخش خصوصی در مسیر توسعه قرار دارد بنابراین استانداری برای رونق تولید از هیچ کمکی دریغ نمی کند.
شاهرخی ادامه داد: سرمایه یک جریان سیال است که اگر موانع را کنار نزنیم و قوانین را اصلاح نکنیم، سرمایه گذار را از دست می دهیم.
وی  با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری کشورمان بر این مهم تاکید دارند، گفت: همه مسئولان دغدغه معیشت مردم را دارند و مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی نوک پیکان این خط مقدم هستند.
استاندار همدان بر استفاده بهینه از امکانات تاکید کرد و افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برش سه ساله استانی در مسیر برنامه ششم توسعه در دست اجرا است و مراحل پایانی را می گذراند.
شاهرخی اظهار داشت: اولویت بندی در طرح ها از ضرورت های مصرف بهینه منابع و اعتبارات است و اکنون تمام طرح های نیمه تمام استان برای تامین اعتبار در اولویت بندی قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: همچنین سیاست های اقتصاد مقاومتی در بودجه سال 98 مورد تاکید است و با توجه به برنامه هایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی و فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان شکل گرفته، این راهبرد با قدرت ادامه می یابد.
استاندار همدان با بیان اینکه میزان صادرات این استان در سال گذشته 861 میلیون دلار بود، یادآوری کرد: میزان صادرات امسال یک میلیارد دلار هدف گذاری شده است.
شاهرخی همچنین بر ضرورت استاندارد سازی تولیدات و محصولات استان تاکید کرد و افزود: استانداردسازی برای افزایش روز افزون توسعه و اعتماد عمومی ضروری است.
وی بیان کرد: تولید کالاهای استاندارد علاوه بر رونق اقتصادی به افزایش رضایت و اعتماد عمومی در استان همدان منجر می شود.
شاهرخی خاطر نشان کرد: استاندارد سازی در افزایش اعتماد در بین تولید کننده، مصرف کننده و در ابعاد دیگر توسعه اقتصادی و اجتماعی تاثیر گذار است و باید آحاد مردم و مسئولان به این رویکرد مهم توجه داشته باشند.
وی ادامه داد: اگر رویکرد استاندارد سازی در تولید محصولات به خوبی انجام نشود در بلند مدت اعتماد مردم در جامعه کاهش می یابد و اداره کل استاندارد استان همدان وظیفه بسیار مهم برای حفظ و افزایش اعتماد اجتماعی دارد.
 نقش آیت ا... هاشمی در تاریخ انقلاب جاودانه است
استاندار همدان اضافه کرد: آیت ا... هاشمی رفسنجانی را کسی نمی تواند از تاریخ انقلاب اسلامی و ذهن مردم ایران حذف کند.
شاهرخی افزود: واقعیت های شخصیتی آن مرحوم در زمینه مبارزات دوران قبل از انقلاب، وفاداری وی به تداوم انقلاب و نیز حضور در تصمیم گیری های کلیدی کشور برای پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی بارز و بی بدیل بود.
وی بیان کرد: آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی از یاران دیرین امام و رهبر معظم انقلاب بود و از پیش از پیروزی انقلاب تا پایان عمر همواره برای اعتلای نظام و انقلاب تلاش کرد.
 بیش از 116 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در همدان انجام شد
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی همدان  هم در این جلسه گفت: 13 طرح به ارزش 116.6 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید در این استان انجام شده است.
سید ناصر محمودی افزود: هشت طرح از این تعداد با اعتبار 84.5 میلیون دلار به بهره برداری رسیده و چهار طرح به ارزش 32.1 میلیون دلار در حال اجرا است.
وی ادامه داد: همچنین طرح «فرنچ فرایز» منجمد سیب زمینی رزن نیز علاوه بر این با سرمایه گذاری هشت میلیون دلار و 175 نفر اشتغالزایی در دست اجرا است.
محمودی با بیان اینکه تاکنون 67 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در همدان جذب شده است افزود: بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی در همدان مربوط به کشور آلمان با 62.4 میلیون دلار است.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان همدان بیان کرد: همچنین کشورهای آمریکا، ایرلند، استرالیا، هلند، عراق، لبنان هم در همدان سرمایه گذاری کرده اند.
محمودی درباره آخرین وضعیت احداث نیروگاه های خورشیدی در همدان توضیح داد: اجرای هفت طرح نیروگاه خورشیدی با اعتبار 65.1 میلیون دلار و توان تولیدی 50.9 مگاوات مصوب شده است.
وی ادامه داد: تاکنون پنج نیروگاه با توان تولیدی 36.9 مگاوات به بهره برداری رسیده و 2 طرح دیگر با توان 14 مگاوات در دست اجرا است.
 انسداد 966 حساب راکد دستگاه‌های اجرایی
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اظهار داشت: 966 شماره حساب راکد و غیرضروری دستگاه‌های اجرایی استان همدان مسدود شده است.
وی تاکید کرد: دولت با کنترل این حساب‌ها از دارایی خود مطلع می شود و می‌تواند دارایی خود را مدیریت کند.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.