زن محور جامعه است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 10 آذر 1402

Today : Fri, December 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135413 تاریخ انتشار:  1402-08-25 - 10:24 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

زن محور جامعه است

اجتماعی


نگاه دین ما این است که زن محور جامعه است و هر مردی این جایگاه را قبول نکند در واقع خودش را از لیاقت و دارایی بزرگ، زندگی و سعادت محروم کرده‌است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بانوی مبارز مرحومه مرضیه حدیدچی (معروف به دباغ) افتخار زنان ایران اسلامی است،گفت: در شناساندن وی کار نشده است و باید بیشتر به جامعه به ویژه نسل جوان معرفی شود.

علی آقامحمدی روز چهارشنبه در آیین نکوداشت بانوی فرمانده خانم دباغ افزود: زنان ما باید از این زن انقلابی و مبارز الگو بگیرند چراکه راه ما باید راه فاطمه زهرا (س) و این بانوان نمونه باشد.

وی اظهار کرد: این بزرگداشت فرصتی است تا ما خودمان را تغییر دهیم و از این افراد و مفاخر به عنوان الگو استفاده کنیم.

آقا محمدی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این بزرگداشت باید منشاء تحول در همدان و زنان باشد تا خود را به عنوان محور جامعه معرفی کنند.

وی خطاب به مردان گفت: آیا زنان را به واقع ریشه زندگی خود می دانید و جایگاهی که دین و خداوند برای زن قبول دارد، شما قبول دارید؟

وی با تاکید بر اینکه زن محور جامعه است و خداوند شرافت فاطمه گونه بودن را به زنان داده است، گفت: این نگاه دین ما است و باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ویژگی های شخصیتی بانوی انقلابی خانم دباغ گفت: مرحومه مرضیه حدیدچی (دباغ) دختری لایق برای پدر و مادر، همسری قابل برای شوهر و مادری نمونه برای هشت فرزند خود بود.

آقا محمدی افزود: این زن انقلابی از موسسان سپاه همدان و رزمنده دفاع مقدس و نمونه کامل زنان در دوران ما در انقلاب و بعد از انقلاب بود که توانست با تلاش و کوشش اخلاق و فقه را فرا بگیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این بانوی انقلابی علاوه بر مدیریت منزل و نگهداری از چندین فرزند نماینده مجلس هم بود و در سخت ترین شرایط زندگی را به خوبی مدیریت می کرد.

وی با اشاره به ویژگی های سخصیتی این بانوی مبارز،ادامه داد: وی هنگامی که در زندان های ساواک بود و دخترش را شکنجه می دادند تا او را بشکنند به زینب کبری (س) اقتدا و مقاومت کرد.

استاندار همدان با اشاره به نقش و جایگاه زنان در عرصه‌های مختلف از جمله پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس،گفت: حضور پرقدرت و میدانی زنان به انقلاب ما معنای دیگری بخشید.

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی فرزاد دیروز در نکوداشت مرضیه حدیدچی (دباغ) با عنوان بانوی فرمانده افزود: خانم دباغ به عنوان الگوی زن انقلابی و در تراز انقلاب اسلامی به شایستگی در فرمایشات رهبر معظم انقلاب به آن پرداخته شد و این بیانگر جایگاه این زن تراز انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی جایگاه ویژه ای به زنان داد،اظهار کرد: در تعریف و بیان فرهنگ غربی از زن به عنوان استفاده مادی و تبلیغاتی تعریف شده بود.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: اما امام خمینی (ره) با شخصیت دادن به زنان و آوردن آنها به عرصه و صحنه به آنها شخصیت و جایگاه بخشید.

مرضیه حدیدچی (دباغ) از مبارزان پیشگام انقلاب اسلامی ۲۷ آبان ماه سال ۹۵ پس از گذراندن دوره‌ بیماری در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) دارفانی را وداع گفت.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com