وظایف شورای پدافند غیرعامل از ستاد مدیریت بحران تفکیک شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  91457 تاریخ انتشار:  1397-12-23 - 12:03 تعداد بازدید:  76
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وظایف شورای پدافند غیرعامل از ستاد مدیریت بحران تفکیک شود

اخبار
 
 معاون استاندار همدان گفت: پدافند غیرعامل به بررسی حوادثی می پردازد که انسان‌ها مسبب اصلی آن هستند به همین دلیل باید وظایفش از ستاد مدیریت بحران تفکیک شود.
به گزارش تسنیم ، مصطفی آزادبخت در شورای پدافند غیرعامل استان همدان اظهارداشت: باید در این عرصه ابتدا اعضا در بخش صورت مسئله به اشتراک برسند چرا که پدافند غیرعامل به موضوعات غیر طبیعی میپردازد اما در برخی حوزه‌ها مباحثش با ستاد بحران مشترک می‌شود که این نیز مشکلاتی به وجود می‌آورد.
وی با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل موضوعاتی را در بر می‌گیرد که انسان‌ها مسبب آن هستند گفت: ما در این حوزه و برای آگاه سازی بیشتر مردم نیاز به اطلاع رسانی داریم ضمن اینکه خود اعضا نیز باید نسبت به شرح وظایف شان آگاه شوند.
معاون استاندار همدان بیان کرد: باید با برگزاری میزگردها و نشست‌های تخصصی در رسانه‌هایی مانند صدا و سیما نسبت به آگاه سازی بیشتر مردم اقدام کنیم تا اینگونه وضعیت جامعه در حوزه پدافند غیر عامل بهبود یابد. وی با تاکید بر لزوم جدایی کارکردهای شورای پدافند غیرعامل استان از ستاد بحران گفت: باید برخی مسائل را شفاف کنیم مثلا وقتی درباره زلزله می‌خواهیم حرف بزنیم باید بدانیم که این اتفاق و مدیریت آن در حوزه اختیارات ستاد بحران تعریف شده است و جزء وظایف پدافند غیر عامل نیست. امیری نیز گفت: همدان از استان‌های پیشرو در حوزه پدافند غیرعامل در کشور به شمار می‌آید و ما نیز در طول این مدت تلاش کرده‌ایم بر اساس دستورالعمل‌های ستاد پدافند غیرعامل کشور عمل کنیم.
سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری همدان افزود: ما توانستیم با برگزاری دوره‌ها و کلاسهای مختلف در تمامی شهرستان‌های استان 28 هزار نفر را در حوزه پدافند غیر عامل آموزش دهیم و همچنین دستگاه‌های اجرایی را نسبت به این موضوع حساس کنیم. وی تصریح کرد: با شروع اجرای برنامه در حوزه پدافند غیرعامل همه پروژه‌های عمرانی و طرح‌های توسعه شهری باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند به همین منظور نیز ما قوانین مربوطه در این عرصه را احیا کرده و توانستیم میزان درصد افرادی که با این عرصه آشنایی نداشتند را کاهش دهیم.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com