سال غم و سختی! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 29 اسفند 1401

Today : Mon, March 20, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131122 تاریخ انتشار:  1401-12-28 - 09:29 تعداد بازدید:  25
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سال غم و سختی!

یادداشت


 ۱- سال۱۴۰۱آغاز نامناسبی داشت، شروعی که نشان داد وقتی یک پیشگیری قانونی نشود و نبود جدیت در اجرای قانون در نهادی نهادینه شود، چگونه می‌تواند مصیبت را به وسعت یک‌میهن بر دل مردم آوار کند.
حادثه متروپل و سقوط آن در آبادان زنگ‌ها را برای همه افراد بی‌توجه به قانون و آنانی که درامد را جایگزین اجرای قانون می‌کنند، به صدا درآورد هر چند از آن و حوادث پس از آن هم درسی گرفته نخواهد شد.

۲- در سال ۱۴۰۱ خشکسالی بیداد کرد و این خشکسالی همدان و سد آن را هم خشک کرد.
هرچند در تحلیل‌ها و ارزیابی‌های زمان خشکسالی همه حرف‌ها گفته شد و برخی حرف‌های مهم هم سانسور شد! .
با این حال خشکسالی تهدیدی همیشگی برای همدان کم آب است و برنامه‌های انتقال آب و... هم با توجه به رشد جمعیت و دیگر شاخص‌‌ها در آینده ممکن است با چالش بیشتری مواجه شود.

۳- خشکی سد اکباتان، همدان را تبدیل به شهر دبه‌ها کرد و شهری که روزی به شهر هزار چشمه معروف بود به طنز به شهر دبه‌‌ها خوانده شد.
سختی مردم در تأمین آب هنوز هم ادامه دارد و خرید دستگاه تصفیه آب یا خرید آب آشامیدنی یا تأمین آب از چشمه‌های و قنات‌ها از هزینه‌های وارد شده به زندگی مردم همدان است.

۴- عزل و نصب‌ها از حاشیه‌های موردعلاقه مدیران در سال‌۱۴۰۱ بود و حاشیه آنها که با کنارزدن سرپرست معاونت سیاسی‌و کوچ اجباری وی به وزارت فرهنگ و ارشاد اتفاق افتاده بود در این سال هم ادامه یافت و در این اواخر با انتصاب فرماندار جدید بهار و تودیع و معارفه ناتمام وی تکمیل شد.
در این زمینه آنچه مشهود است پیگیری آمد و رفت مدیران در جامعه و مردم، زیاد علاقه‌مند ندارد و مردم از هر مدیری کار و حل مشکلات خود را تنها مطالبه می‌کنند.

۵- در سال ۱۴۰۱ مردم باز هم شاهد گرانی و صف و ... بودند و به نظر درد جراحی اقتصادی هنوز التیام نیافته و روز به روز در این سال بدتر هم شد. از گرانی‌‌های دولت ساخته تا گرانی‌های حاصل بی‌تدبیری مدیران و از همه بدتر کمبود برخی اقلام مورد نیاز مردم از دارو گرفته تا مرغ و گوشت تنظیم بازار باز هم مردم را آزار داد و آنها را در مواردی برای تهیه این اقلام به صف کرد!.

۶- در سال ۱۴۰۱ رئیس‌جمهوری مهمترین شخصیتی بود که به استان سفر کرد و مصوباتی را برای کمک و تسریع توسعه استان در هیأت دولت داشت.
 مصوباتی که پیگیری آنها در مواقعی با نتایج خوبی همراه شد و مردم را خوشحال کرد و لازم است این پیگیری بیشتر شود و مقامات رسمی بیشتر به همدان بیایند و میزبانی‌های بین‌المللی همدان با عایدی از آنها بیشتر شود.

۷- سال ۱۴۰۱ سال سختی برای توسعه و مردم استان بود و اندوه و غم فشارهای اقتصادی و خشونت ناشی از اعتراضات هنوز در جامعه و چهره مردم باقی است.
تداوم این سختی و غم به زیان جامعه ایرانی و تمدن اسلامی - ایرانی خواهد بود به همین دلیل لازم است با برنامه‌ریزی مناسب و حرکت بیشتر به سمت کاهش فشارها از زندگی مردم و دستیابی به جامعه‌ای شاد و با نشاط بدون سختی و غم و اندوه در سال ۱۴۰۲ در استان و کشور تلاش شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com