1399-06-261399-07-05bool(false) عظمت حضور در کاروان راهیان کربلا همدان پیام
 
 
شنبه - 5 مهر 1399 - شماره 3861
 
امروز : شنبه ، 5 مهر 1399

Today : Sat, September 26, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  65901 تاریخ انتشار:  1394-09-08 - 05:45 تعداد بازدید:  1543
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عظمت حضور در کاروان راهیان کربلا

گوناگون

  محمود رمضانی: اربعین و حضور مردم از گروه‌های مختلف در کاروان‌های راهیان کربلا، فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم و پیام‌های عاشورایی است که امروزه انگیزه حضور و مقاومت جوانان عراقی در جبهه مبارزه با اسلام تکفیری شده است.
مراسم عزاداری اربعین در کربلا بزرگترین تجمع بشری است که پس از سقوط رژیم سابق عراق، هر ساله، با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.
این مراسم با حضور دسته‌‌های مختلف در بین‌الحرمین و حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس (ع) برگزار و عزاداران با هروله کردن شعار «لبیک یا حسین» بر سر و سینه می‌زنند.
امسال اربعین حسینی در حالی در کربلا و در صحن امام حسین(ع) برگزار می‌شود که نسبت به سال‌های گذشته بیشترین زائر از کشور ایران و سایر کشورها به زیارت آن امام مشرف شدند.
به نظر می‌رسد هر چه قدر مشکلات کشورها بیشتر و عرصه برای زندگی مردم تنگ‌تر می‌شود، توسل آنان به ائمه برای مشکل‌گشایی و رهایی از سیطره دشمنان هم بیشتر می‌شود.
مردم با وجود مشکلات تنها مأمنی که برای خود می‌یابند حرم امامان مظلوم و درد دل با آنان است چرا که می‌دانند آنها شفاعت‌بخش و واسط خوبی بین مردم و خدایشان هستند همچنین خوب می‌دانند که روزگاری هم این دردها و مصیبت‌ها بر سر آنها و خانواده‌هایشان آمده است.
هنوز چند روزی به آمدن اربعین باقی مانده است اما کاروان کربلا شور و حال وصف‌ناپذیری را در شهر پراکنده است مردم شهر آماده عزاداری‌اند.
این روزها فیلم‌ها و عکس‌ها همگی از توصیف عظمت مسیر پیاده‌روی اربعین حسین (ع) دارد.
پیاده‌روی اربعین را باید دید، باید قدم زد، باید این حرکت را به تصویر کشید تا در تاریخ ماندگار شود. با وجود اینکه سایه شوم داعشیان بر سر این شهر سایه افکنده است اما مردم از پیر و جوان گرفته تا زن و کودک در این راهپیمایی عظیم شرکت کردند. مردم آنچنان عاشق و شیفته امام مظلوم خود هستند که هیچ مانعی این ارادت و عشق را از آنان نمی‌گیرد.
کاروان آرام آرام مسیر را می‌پیماید و خوشا به سعادت بزرگ‌مردان و شیر زنانی که با این سفر، تمرین عبور از پل صراط می‌کنند تا بدین طریق در قیامت از این مسیر به درستی و با موفقیت عبور کنند.
امروز کربلا صحنه حضور بهشتیانی است که از ثروتمند گرفته تا فقیر به نحوی خود را به آن مکان مقدس رساندند تا در عزای سالار دشت نینوا بگریند.
امروز این صحنه‌ها نشان می‌دهد که حسین و حسینیان هیچگاه از حافظه بشر پاک نمی‌شوند و لعنت مسلمانان همیشه برزخ را بر دشمنانِ سالار دشت کربلا سخت خواهد کرد تا در روز قیامت شاهد مجازات این شیاطین باشیم.
و اما زیباتر از هر وصفی حضور عاشقانه نوجوانان و جوانانی است که با وجود همه مشکلات، تهاجمات فرهنگی و... پرچم یا حسین به دست گرفته‌اند تا خود را به صحن مطهر امام حسین(ع) برسانند و لحظاتی با این شهید مظلوم خلوت کنند.
اگر تا دیروز به دلیل وجود صدام خائن حضور در کربلا به آرزویی بزرگ برای نوجوانان و جوانان تبدیل شده بود امروز با سرنگونی او مسیر کربلا برای همه باز است هر چند هنوز ما زیارت مرقد امام حسین(ع) را آرزو داریم.
در هر حال اربعین حسینی پیش روست و باز فرصتی به وجود آمده تا ما به واقعه کربلا و درس‌هایی که از این روز بزرگ گرفته‌ایم بیندیشیم درس‌هایی که نه تنها یک کشور، بلکه جهانی را متحول می‌سازد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com