نماینده اسدآباد در مجلس: آمارهای اشتغال با واقعیت بیکاری نمی‌خواند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119656 تاریخ انتشار:  1400-06-23 - 09:08 تعداد بازدید:  33
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده اسدآباد در مجلس: آمارهای اشتغال با واقعیت بیکاری نمی‌خواند

مادستان


 متأسفانه آمارسازی و آماربازی میزان اشتغال ادارات ذی‌ربط کلان استان و منطقه که در گزارش کاری خود داشته‌اند با واقعیت بیکاری موجود نمی‌خواند.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بر اساس گزارش کار و آمارهای اشتغال ارائه شده ادارات در کلان استان و منطقه شغل پایدار ایجاد شده، پس چرا شاهد این میزان بیکاری هستیم؟ گفت: اداراتی که ذی‌ربط اشتغال شهرستان اسدآباد هستند حتی در جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی به نحو شایسته‌ای عمل نکرده‌ و نتوانسته‌اند با زمینه‌سازی میزان تسهیلات اختصاص یافته به شهرستان را که امکان جذب داشته، جذب کنند. کیومرث سرمدی‌واله با اشاره به اینکه به عملکرد برخی از ادارات شهرستان از جمله  اداره‌کار و بهزیستی در جذب نکردن تسهیلات اشتغالزایی در همین رابطه انتقاد دارم، بیان کرد: با چنین وضعیتی باید توسط ادارات ذی‌ربط اشتغال، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان بخشی از کار که مربوط به ترک فعل برخی از مسئولان ادارات در بحث اشتغال بوده را جبران کنیم.

 نرخ بیکاری ۱۳درصدی در اسدآباد
سرمدی‌واله میزان نرخ بیکاری شهرستان اسدآباد را ۱۳درصد اعلام کرد و ادگفت: بیش از ۶۰تا ۷۰ درصد از بیکاران این شهرستان دارای تحصیلات عالیه بوده که  به دلیل نجات از بیکاری حاضر به قبول پست خدماتی چون نگهبانی هستند.
وی با بیان اینکه بیکاری‌های موجود شهرستان انباشته شده از گذشته است، بیان کرد: در حال‌حاضر هزار و۲۰۰ تا  هزار و۵۰۰ جوان بیکار اسدآبادی در دفتر بنده برای اشتغال ثبت‌نام کرده‌اند که اکثریت این جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های مختلف بوده و پوشش این افراد در مدت یک سال کار سختی بوده، اما ما سعی خود را می‌کنیم.سرمدی‌واله گفت: در شهرستان اسدآباد به لحاظ زیرساخت‌ها از گذشته‌های دور تا سال‌های اخیر کم‌کاری شده و این امر موجب عقب‌ماندگی صنعتی این شهرستان بوده است.

 به‌ کارگیری نیروهای بومی در ذوب‌آهن
سرمدی‌واله با تأکید بر اینکه براساس قرارداد با سرمایه‌گذار بخش خصوصی کارخانه ذوب‌آهن شرط گذاشته شده که صفر تا 100 نیروهای این کارخانه صنعتی بومی شهرستان و منطقه باشند، گفت: در صورتی‌که نیروی متخصص بومی کار در شهرستان برای کارخانه ذوب‌آهن وجود نداشته باشد این کارخانه براساس قرارداد منعقد شده اجازه استفاده از نیروی متخصص غیربومی را خواهد داشت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com