رأی تمام تشکیلاتی به حسینی همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119472 تاریخ انتشار:  1400-06-11 - 07:00 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رأی تمام تشکیلاتی به حسینی

نویسنده : فیض‌ا... مظفرپور

یادداشت

 سرانجام پس از حرف و حدیث‌های فراوان علی‌رغم انتقاداتی که به عملکرد شورای ششم در نحوه ورود و بررسی گزینه‌های شهرداری همدان وجود داشت روز سه‌شنبه شورای شهر با اکثریت قاطع آرا 10 نفر از 11عضو شورا سیدمسعود حسینی را به عنوان شهردار همدان برگزید.
نکته مثبت شورا در انتخاب سیدمسعود حسینی تشکیلاتی عمل کردن شورای ششم و حفظ انسجام درونی شورا با وجود اختلاف‌سلیقه در بین دو طیف بود.
حمید بادامی‌نجات اخیراً اعلام کرده که اکثر گزینه‌های مورد بررسی در شورای شهر همدان که انصراف دادند احساس می‌کردند که رأی تشکیلاتی لازم را ندارند و در ادامه فرایند رأی‌گیری به مشکل برمی‌خورند و بنابراین عطای شهرداری را به لقایش بخشیدند.
اصولاً ورود گزینه‌هایی خارج از مجموعه شهرداری به شورای شهر که سیدمسعود حسینی یکی از آنها بوده و عقیلیان نیز یکی دیگر از آنها که هر دو جزء 4 نفر نهایی شورای نیز باقی ماندند نشان‌دهنده این واقعیت است که تشکیلات بسیار منسجم پشت ماجرای انتخاب شهردار در همدان وجود دارد که پیروزی اکثریت غالب در شورای شهر همدان نیز مرهون حمایت‌های این تشکیلات بوده‌اند.
اگر در دوره‌های قبل افراد ذی‌نفوذ بر انتخاب شورا تأثیرگذار بودند در این دوره این تشکیلات سیاسی قدرتمند بودند که اعضای شورای شهر و به تبع آن شهردار را انتخاب کردند و این موضوع به نظر می‌رسد نقطه قوت این انتخاب شورا بود.
تشکیلاتی عمل کردن 2 ویژگی دارد:
1-  برنامه‌محور بودن
2-  پاسخگو بودن
زیرا که تشکیلات معمولاً برنامه‌هایی را برای اجرا به مدیرانش اعلام می‌کند و بر همین اساس مدیران موظف به پاسخگویی به تشکیلات هستند.
در انتخابات گذشته تشکل‌های زیادی وارد گود انتخابات شده و بر تأثیرگذاری و نقش خود در انتخاب گزینه‌های موردنظر تأکید ورزیدند و به‌ویژه در انتخاب و گزینش اعضای شورا از بررسی صلاحیت گرفته تا تبلیغات انتخاباتی نقش ایفا کردند و در نهایت نیز اکثریت شورای فعلی حاصل همان فرایندها بود.
از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گرفته تا شورای وحدت اصولگرایان و احزاب شناسنامه‌داری چون حزب مؤتلفه اسلامی همگی در حمایت از اعضای شورای فعلی نقش مستقیم داشتند. پس به‌تبع آن در انتخاب شهردار جوان انقلابی و نیروی جهادی نیز نقش داشته‌اند و  این انتخاب نمی‌تواند خارج از اراده آنان انجام گیرد و بنابراین انتخاب سیدمسعود حسینی انتخابی کاملاً تشکیلاتی و با پشتوانه تشکل‌های سیاسی اصولگرا و انقلابی بوده است و این موضوع می‌تواند نقطه قوت حسینی در ادامه مسیر باشد، البته همانطور که نوشتیم لزوم پاسخگویی به تشکل‌های حامی ویژگی یک انتخاب تشکیلاتی است که حسینی باید به آن توجه کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com