1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) تشکل‌های اقتصادی مهمترین اولویت دولت را چه می‌دانند؟ همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  77243 تاریخ انتشار:  1396-02-28 - 05:45 تعداد بازدید:  104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مبارزه با مفاسد اقتصادی
تشکل‌های اقتصادی مهمترین اولویت دولت را چه می‌دانند؟

اقتصادی

تشکل‌های اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی را مهمترین اولویت دولت اعلام کرده اند.
بررسی‌های صورت گرفته از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد تشکل های اقتصادی معتقدند مهمترین اولویتی که لازم است برای بهبود فضای کسب و کار در ایران مد نظر قرار گیرد، مبارزه با مفاسد اقتصادی است.  به گزارش اقتصاد آنلاین دولت یازدهم نیز پیش از این یکی از مهمترین اولویت های خود را مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرده بود.  بر اساس این گزارش تامین مالی نیز دومین نکته ای است که از سوی تشکل های اقتصادی،به عنوان اولویت دولت تعریف شده است.  در حالی 38.2 درصد پاسخ دهندگان مبارزه با مفاسد اقتصادی را اولویت اصلی دولت دانسته اند که 33 درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی نیز خواستار اولویت دهی به حل مشکل تامین مالی در ایران شده اند . قاچاق ، سومین گزینه ای است که تشکل های مشارکت کننده بدان اشاره کرده اند.این تشکل ها خواستار آن شده اند که مبارزه با قاچاق در اولویت کاری دولت قرار گیرد . توجه به زیرساخت های حمل و نقل ، خشکسالی و محیط زیست سه موردی است که در انتهای این فهرست بدان اشاره شده است.
 بر اساس این گزارش محیط کسب و کار در ایران هنوز از موقعیت مطلوبی برخوردار نشده است . هر چند بررسی های آماری نشانگر بهبود فضای کسب و کار در ایران است اما هنوز این وضعیت با موقعیت مطلوب فاصله ای قابل توجه را داراست.
 بر این اساس یکی از پیش زمینه های بهبود فضای اشتغال و رونق تولید در ایران ، به گواه بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی بهبود لفضای کسب و کار است چرا که روان شدن فضای کسب و کار در ایران می تواند در این زمینه بهبودی جدی را ایجاد کند.
 268 تشکل از سراسر کشور در این نظر سنجی حضور یافته است. رتبه محیط کسب و کار در ایران طی چهار سال اخیر با تغییراتی بسیار اندک روبرو بوده است. رتبه کلی محیط کسب و کار در کشور طبق برآورد مرکز پژوهشهای مجلس 5.83 از 10 است. این عدد هر چه بزرگتر باشد ، نشان دهنده بدتر بودن فضای کسب و کار است و هر چه این عدد کوچک تر شود ، بهبود فضای کسب و کار در ایران را گواهی می دهد.
 اقتصاد ایران سال هاست با فضای نامساعد کسب و کار در عین نیاز به تولید و اشتغال پایدار ، روبروست و همین مساله نشان می دهد اصلاحات ساختاری با هدف بهبود فضای کسب و کار لازم است در دستور کار دولت قرار گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com