شهرجدید هگمتانه پروانه تأسیس می‌گیرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130043 تاریخ انتشار:  1401-11-12 - 16:50 تعداد بازدید:  446
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهرجدید هگمتانه پروانه تأسیس می‌گیرد

نویسنده : غزل اسلامی

اقتصادی


■ نهضت ملی مسکن به اولویت نخست فرمانداران استان تبدیل شد

 با جدی‌شدن ساخت شهر جدید هگمتانه در همدان، مراحل قانونی آن در حال طی‌شدن است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان به همدان‌پیام گفت: شهر جدید هگمتانه تا هفته آینده در جلسه کمیسیون ماده 5 مطرح می‌شود.

علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت شهرهای جدید در کشور هم اعلام کرد: در دهه فجر مراحل اخذ پروانه تأسیس 18 شهرک جدید دولتی در 9 شهر همدان، البرز، فارس، مازندران، یزد، کرمان، ایلام، کردستان و اردبیل اخذ می‌شود.

بر این اساس، شهر جدید هگمتانه وارد فاز عملیاتی خواهد شد و در جلسه اخیر، نهضت ملی مسکن به‌عنوان اولویت نخست فرمانداران استان تعیین و اعلام شده است.

آن‌طور که پیش از این مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفته است: هیأت‌مدیره شهر جدید پرند با 2‌هزار میلیارد تومان سرمایه، آمادگی خود را برای تأمین زیرساخت‌ها و ساخت شهر جدید هگمتانه اعلام کرده‌اند. به گفته ایوب اسداللهی، طرح جامع شهر هگمتانه تهیه و مصوب شده و طرح تفصیلی آن نیز بازنگری‌شده و آماده طرح در کمیسیون ماده 5 است.

وی افزود: در جلسه‌ای قرار براین شده است تا هفته آینده تکلیف همه زمین‌هایی که برای ساخت نهضت ملی مسکن درنظر گرفته شده، مشخص شود.

بر این اساس مذاکرات با مالکان برای زمین‌های شناسایی‌شده به روزهای پایانی نزدیک است. آنطور که مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: در روزهای گذشته با توجه به مذاکرات اعضای کمیته با مالکان زمین‌های 160 هکتاری حسن‌آباد، این زمین‌ها از دستور کار نهضت ملی مسکن خارج شد.

به گفته ایوب اسداللهی، اما 2 هزار و 300 هکتار زمین‌ در حومه همدان شنایی شده که توافق‌های اولیه آن انجام شده است.

پیش از این هم مدیرکل راه و شهرسازی استان به خبرنگار همدان‌پیام گفته بود: درمورد عمده زمین‌های شناسایی‌شده در مذاکره با مالکان به نتیجه نرسیده‌ایم، بنابراین تأسیس شهر جدید هگمتانه به اولویت همدان در خانه‌سازی تبدیل شده است.

خانه‌های شهر هگمتانه در زمین‌های 250 و 300 متری با زیربنای 75 متری و یک طبقه ساخته می‌شوند که قابلیت توسعه تا 130 متر را دارند.

شهر جدید با افق ۵۰ و ۱۰۰ سال آینده، طراحی و اجرا خواهد شد. آنطور که گفته می‌شود شهر جدید، به‌گونه‌ای طراحی شده که اقشار مختلف بتوانند در آن به‌راحتی زندگی کنند. این شهر خوابگاهی نخواهدبود و همه امکانات و زیرساخت‌های لازم برای زندگی در آن ایجاد می‌شود.

تأسیس شهرهای جدید یکی از برنامه‌های تحولی در وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که توجه به سبک و سیاق خانه‌سازی با مدل ایرانی- اسلامی مدنظر قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرهای جدید تأکید کرده است که تلاش بر این است هزینه ساخت مسکن دهک‌های 1‌تا‌4 در شهر‌های جدید بدون دریافت وجه از متقاضی و در سقف تسهیلات دریافتی از بانک صورت‌بگیرد.

در شهر‌های جدید مجلسی در استان اصفهان، گلمان در استان آذربایجان غربی، مهاجران و امیرکبیر در استان مرکزی، ایوانکی در استان تهران، رامین و شیرین شهر در استان خوزستان، رامشار در استان سیستان و بلوچستان، علوی در استان هرمزگان، عالیشهر در استان بوشهر و بینالود در استان خراسان رضوی نیز عملیات اجرایی آغاز شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com