1398-01-231398-02-02bool(false) روی دیگرسکه نماینده های مجلس همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 ارديبهشت 1398 - شماره 3453
 
امروز : دوشنبه ، 2 ارديبهشت 1398

Today : Mon, April 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84986 تاریخ انتشار:  1397-06-17 - 06:00 تعداد بازدید:  130
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

چراپارلمان نشینها با شفافیت مخالفند؟
روی دیگرسکه نماینده های مجلس

بین الملل


نماینده مردم  نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه همدان پیام، درباره موافقت با طرح شفافیت آرا نمایندگان، طرح تشدد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تامین کالای اساسی گفت: که جزو نمایندگانی است که طرح را امضا کرده است، این طرح رای نیاورد با توجه به این که نمایندگان این طرح را امضا کردند این نوعی دو گانگی است ، وقتی نمایندگان دوگانه صحبت می کنند جای تاسف دارد اگر طرح را امضا می کنیم پای امضا باید بیاستم پس این به معنی این اسن که با مردم روراست نیستیم.
حسن بهرام نیا ادامه داد: این کار ، کار شایسته ای نیست نمایندگان باید شجاع باشند اگر به این طرح ها اعتقادی ندارند، اعتقاد نداشته باشند اما باید برای امضای خود ارز ش قایل باشند.
وی افزود: این حرکت ، حرکت خوبی نبود که باعث ناراحتی نمایندگان شد؛ اگر موضوعی پشت پرده نباشد کسانی که این طرح را امضا کرده اند و خلاف امضا عمل کرده اند باید روشن شود.
نماینده مردم  نهاوند درباره رد طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: ما درباره آن موضوع نظر داشتیم این موضوع چند بند داشت، یکی از بندها، بند بار مالی بود که این باعث رد طرح شد، اما بقیه طرح ها که شامل این بند نبود چرا رد شد؟ و این کار اشتباه است و باید به کمیسیون ارجاع می شد.
 بهرام نیا در خصوص طرح شفاف سازی آرا نمایندگان افزود: چه ایرادی دارد که اموال نمایندگان شفاف شود، که این طرح مسئولیت حاکمیت دارد، چرا نمایندگان نگران شفافیت آرا خود هستند،مگر حرف و عملشان یکی نیست، اگر مشکلی دارند باید اصلاحات صورت بگیرد.
وی ادامه داد: در خصوص تامین کالای اساسی، بحث کوپنی بودن اجناس بود، که متاسفانه کلیت این طرح از سوی نمایندگان مجلس رد شد، که این طرح می توانست در راستای کمک به اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه و همچنین می توانست مانع رشد تورم شود.
نماینده  مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص تامین کالاهای اساسی افزود: من خودم طراح  این لایحه بودم و دو فوریت رای بالایی آورد.
محمد مهدی مفتح ادامه داد: کالای اساسی باید با قیمت مناسب به دست مردم برسد اما دولت گفت ما این کار را کرده ایم و نیازی به قانون جدید ندارد و این امر باعث شد که بتواند اعتماد نمایندگان مجلس را جلب کند که دولت این وظیفه را دارد و ما می خواهیم دولت این کار را انجام دهد.
نماینده همدان، فامنین، قهاوند نیز  درباره طرح شفافیت آرا نمایندگان گفت: این طرح به طور کامل رد نشده و این طرح فوریت آن به کمیسیون ارجاع داده شد، این طرح مورد امضای 190 نماینده قرار گرفت علت مخالفت این طرح این بود که ما قانون داریم که تمام سرمایه نمایندگان مشخص شود و این وظیفه بر عهده قوه قضاییه است که نظارت داشته باشد. ما دنبال راهکارهای جدید هستیم که خود این بحث علنی مطرح شود، که قطعا این کار در آینده انجام خواهد شد. امیر خجسته در خصوص تامین کالای اساسی معتقد است که دولت باید در ابتدا یک لایحه جامع بیاورد و وضع مردم را به ور کامل مشخص کند و به صورت جدی نظارت داشته باشد، مجلس موافق این طرح نیست چون این طرح وظیفه دولت است.
خجسته ادامه داد: از زمانی که تحریم ها شدت گرفت، دولت هنوز هیچ برنامه ای برای تامین کالاهای اساسی ندارد.
محمدکاظمی نماینده  مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی هم در گفتگوی کوتاهی در خصوص طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: این طرح به صورت کامل رد نشده است، این طرح برای تصویب نیاز به طرح منابع مالی از سوی نمایندگان بود و چون غفلت شده، فوریت آن به کمیسیون ارجاع داده شده است. 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com