واگذاری 48300 انشعاب برق به متقاضیان در استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134208 تاریخ انتشار:  1402-06-18 - 11:26 تعداد بازدید:  1197
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان خبر داد
واگذاری 48300 انشعاب برق به متقاضیان در استان

اخبار


معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت:‌ در دولت مردمی سیزدهم 48 هزار و 300 انشعاب برق به متقاضیان در استان واگذار شده كه 34 هزار و 847 انشعاب در بخش خانگی بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان همدان، غلامرضا یداللهی با اشاره به اینكه امسال برای عبور از پیک بار تابستان در کنار طرح‌های تشویقی برای تعرفه خانگی، برای سایر تعرفه‌ها نیز مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است، اظهار كرد:‌ در استان همدان 6 هزار و 753 مشترك صنعتی وجود دارد كه از این تعداد 4 هزار و 200 مشترك صنعتی كوچك هستند كه هیچگونه مدیریت باری برای آنها تعریف نشده و بدون هیچ محدودیتی مانند سال گذشته می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: اما برای سایر مشتركین در رده‌های مختلف مصرفی كه یك هزار و 500 مشترك را شامل می‌شوند، طرح‌های تشویقی در نظر گرفته شده است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به طرح‌های تشویقی این مشتركین افزود: تمام صنایع طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در مدت زمان 15 خرداد تا 15 شهریور ماه یك شیفت كاری در یك روز از هفته را جابه‌جا می‌كنند و از پاداش بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینكه در این طرح مجموعه‌های صنعتی داخل شهرك‌های صنعتی به صورت یك روز در هفته شیفت كاری خود را باید از ساعت 11 تا 23 به ساعت دیگری منتقل كنند یا به طور كامل مدیریت بار داشته باشند، گفت: برای مشتركین صنعتی خارج از شهرك صنعتی نیز این طرح قابل اجرا است و مشتركین با هر قدرتی می‌توانند در این طرح مشاركت كرده و از مشوق‌های وزارت نیرو بهره‌مند شوند.

یداللهی با اشاره به اینكه برای مشتركین خارج از شهرك‌های صنعتی استثناهایی وجود دارد، افزود: برای این مشتركین با قدرت بیش از 500 كیلووات طرح به مانند مشتركین داخل شهرك‌ها قابل اجرا است.

وی با اشاره به طرح‌های مدیریت مصرف مشتركین كشاورزی در استان گفت: طبق بررسی صورت گرفته بیش از 90 درصد مشتركین ما در بخش كشاروزی دارای چاه‌های كشاورزی هستند كه قرارداد استفاده 18 ساعته از منابع آب را دارند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینكه تمام مشتركین كشاورزی دارنده چاه آب طبق مصوبه هیات دولت در مدت زمان 15 خرداد تا 15 شهریور ماه باید در انشعابات خود از ساعت 11 تا 16 یا 13 تا 18 مدیریت مصرف برق داشته باشند، عنوان كرد:‌ برای این منظور از راهكارهایی مانند استفاده از كنتورهای فهام، كلیدهای هوشمند درون شبكه‌ای و جداسازی خطوط كشاورزی از سایر مصارف تعریف شده است.

وی  با اشاره به اینكه برای مشتركین اداری نیز مطابق مصوبه هیات دولت چند اقدام مدنظر قرار گرفته است، تصریح كرد: تغییر ساعت كاری به ساعت 6 تا 13 مورد توجه بود كه در سال جاری عملیاتی شد.

یداللهی با بیان اینكه ادارات می‌توانند كاهش مصرف به میزان 30 درصد در ساعت 10 تا 13 نسبت به مدت مشابه در سال 1400 داشته باشند و از پاداش‌های موجود برخوردار شوند، گفت: كاهش مصرف برق به میزان 60 درصد در ساعت اداری نسبت به روز جاری از دیگر مواردی است كه ادارات می‌توانند در دریافت پاداش توجه داشته باشند.

وی در ادامه به عملكرد مشتركین شركت توزیع برق استان در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت:‌ در این دولت مردمی 48 هزار و 300 انشعاب برق به متقاضیان در استان واگذار شده كه 34 هزار و 847 انشعاب در بخش خانگی بوده است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح كرد: از این تعداد 2 هزار و 544 انشعاب در بخش عمومی، 881 انشعاب در بخش كشاورزی، 510 انشعاب در بخش صنعت و 9 هزار و 514 انشعاب در سایر بخش‌ها شامل تجاری، آزاد و ... واگذار شده است.

وی با اشاره به اینكه در دولت سیزدهم 11 هزار و 552 انشعاب غیردائم به متقاضیان واگذار شده است كه 24 درصد كل انشعابات واگذار شده را شامل می‌شود، افزود: این متقاضیان عمدتا در حاشیه شهرها و روستاها ساكن بودند كه بهره‌مندی انرژی پاك برق تاثیر قابل توجهی در افزایش رفاه آنها داشته است.

یداللهی با بیان اینكه تاكنون 2 هزار و 158 انشعاب به صورت معاف از پرداخت هزینه به متقاضیان واگذار شده است، گفت: این متقاضیان شامل مددجویان كمیته امداد، بهزیستی و ... هستند كه امكان بهره‌مندی از نعمت انرژی برق را بدون پرداخت هزینه‌ای دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح هوشمندسازی شبكه و مشتركین شركت توزیع برق استان همدان گفت: طرحی هوشمند در قالب شبكه و مشتركین اجرایی می‌شود كه در سطح شبكه با نصب تجهیزات هوشمند نظیر كلیدهای هوشمند اقدامات مهمی در حال انجام است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینكه در بخش مشتركین با نصب تابلوهای هوشمند و كنتورهای هوشمند اقدامات خاصی انجام می‌شود، افزود:‌ در این راستا وقتی تجهیزاتی در شبكه نصب می‌شود، رفتار و مصرف مشتركین قابل نظارت، كنترل و تنظیم است.

وی با اشاره به اینكه طرح هوشمندسازی مشتركین با استفاده از تابلوهای هوشمند برای تمام مشتركین دیماندی قابل اجرا است، گفت: در حوزه مشتركین دیماندی شركت توزیع برق استان، تاكنون بالغ بر 14 هزار و 328 مشترك رویت‌پذیر و 5 هزار مشترك كنترل‌پذیر شده‌اند.

یداللهی با بیان اینكه نسبت به مشتركینی كه رویت‌پذیر شدند، دیگر ضرورتی ندارد مامورین شركت برق برای قرائت كنتور برق به محل مصرف آنها مراجعه كنند، افزود:‌ در حال حاضر از طریق سیستم‌های مخابراتی تمام اطلاعات مشترك به مركز مستقر در شركت برق ارسال می‌شود كه با حداقل زمان ممكن محاسبات انجام و صورت‌حساب‌ها صادر و به صورت پیامك به آنها ابلاغ می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com