1400-01-211400-01-31bool(false) 1400-01-211400-01-31bool(false) مردم رعایت نکنند فوق قرمز می‌شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : سه شنبه ، 31 فروردين 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  116762 تاریخ انتشار:  1400-01-18 - 08:52 تعداد بازدید:  98
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کرونا کرکره بازار نهاوند را پائین کشید
مردم رعایت نکنند فوق قرمز می‌شود

مادستان

 نهاوند -معصومه کمالوند-خبرنگار همدان‌پیام: افزایش تعداد مراجعات، تست‌های مثبت، موارد بستری و فوتی کرونا در نتیجه بی‌اعتنایی۵۵درصدی مردم نسبت به استفاده از ماسک، رعایت نکردن پروتکل‌ها، جشن‌ها و عروسی‌ها، حضور در آئین‌های ختم و از سرگرفتن دورهمی‌ها سبب اعلام وضعیت قرمز کرونا در نهاوند شد.
با شرایط کرونایی در شهرستان علاوه‌بر بازار نهاوند فعالیت دستفروش‌ها هم ممنوع شد و ادارات هم با نیمی از ظرفیت درحال فعالیت و خدمات‌رسانی هستند.
عادی‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایجاد زمینه برای شیوع کرونا خطر بزرگی به‌شمار می‌آید و با توجه به شرایط قرمز نهاوند رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و اصناف بسیار ضروری است تا بتوان دوباره به وضعیت عادی بازگشت.
فعالیت گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در شهرستان نهاوند براساس مصوبه ستاد ملی کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
اکیپ بازرسی متشکل از فرمانداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و اصناف ضمن بررسی موضوع نسبت به تذکر و پلمب واحدهای صنفی متخلف در سطح شهر نهاوند، اقدام می‌کنند.
 اوضاع در نهاوند خوب نیست
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: درحال‌حاضر شرایط خوبی به‌لحاظ کرونا در نهاوند حاکم نیست و اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند از وضعیت قرمز هم عبور خواهیم کرد.
سیامک دانشور افزود: متأسفانه با آغاز سال جدید و آغاز سفرهای نوروزی وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی و سپس قرمز تغییر یافت و همچنان در این وضعیت به‌سر می‌بریم.
 ظرفیت ۲ بیمارستان درحال تکمیل شدن
وی با بیان اینکه بار مراجعات بیماران زیاد و ظرفیت بیمارستان‌های شهرستان درحال تکمیل است، گفت: ظرفیت تخت‌های کرونایی در بیمارستان آیت‌ا... علیمرادیان تکمیل و تعدادی نیز به بیمارستان شهید قدوسی منتقل شده‌اند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند، افزود: متأسفانه به‌رغم هشدارهای اعلام شده در پایان سال گذشته شاهد بی‌توجهی تعدادی از مردم بودیم و ما امروز داریم عوارض دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و ورود مسافران به شهرستان را می‌پردازیم‌.
وی با بیان اینکه با وجود اینکه کادر درمان خسته و فشار زیادی را متحمل می‌شوند با تمام توان در خدمت بیماران هستند، بر رعایت پروتکل‌ها و به‌ویژه استفاده از ماسک تأکید کرد و گفت: متأسفانه در روزهای اخیر درصد استفاده‌کنندگان از ماسک کاهش یافته‌ است که این مسأله می‌تواند عواقب بدتری را در پیش داشته باشد.
دانشور اظهار کرد: از مردم می‌خواهیم به‌منظور کنترل خیز جدید کرونا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و عروسی‌ها به‌شدت خودداری کنند، در غیر این‌صورت باید منتظر عواقب وخیم آن باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com