1398-07-141398-07-24bool(false) 1398-07-141398-07-24bool(false) روزهای آفتابی برای فوتبال استان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 24 مهر 1398 - شماره 3596
 
امروز : چهارشنبه ، 24 مهر 1398

Today : Wed, October 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96120 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 09:32 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روزهای آفتابی برای فوتبال استان

ورزشی


 هوای این روزهای فوتبال در استان صاف و آفتابی است و نوید روزهای خوش به مشام می‌رسد.
البته این توصیف دال بر رشد کیفی فوتبال استان و رسیدن به سطح بالای فوتبال در کشور نیست چراکه با فوتبال سطح نخست در کشور هنوز فاصله زیادی داریم.
اما از نظر کمی فوتبال امروز استان حکایت از آینده‌ای روشن دارد و می‌توان به آن امیدوار شد و بر آن بالید.
در روزهای گذشته اخبار خوشایندی از فوتبال استان به گوش رسید و این امید را به وجود آورده که می‌توان به آن دل خوش کرد و فردای بهتری را ترسیم کرد.
فوتبال پایه استان با تیم‌های مختلف در حال آغاز است. حضور 16 تیم در لیگ جوانان، 14 تیم در لیگ نونهالان، 10 تیم در نوجوانان و تقریبا 6 تیم در فوتبال زیر 15 سال نوید حکایت از آینده‌ای روشن برای فوتبال استان دارد.
در سال‌های گذشته همواره تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جوانان و نوجوانان از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کرد اما امسال شاهد انقلابی در فوتبال استان هستیم و استقبال باشگاه‌های استان با درایت هیأت فوتبال استان دست به دست هم داده‌اند تا فوتبال استان را شکوفا کنند.
به گزارش همدان پیام: هیأت فوتبال در برنامه‌ریزی برای فوتبال استان این روزها عملکرد قابل قبولی ارائه داده است و اگر قوانین و مقررات دست و پاگیر را نیز از دوش باشگاه‌ها بردارد و تلاش کند تا با جذب اسپانسر از بار مالی باشگاه‌ها بکاهد، بیش از این می‌تواند بر تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات افزوده و باشگاه‌ها نیز استقبال خوبی خواهند کرد.
بحث کیفی مسابقات در این مقوله نمی‌گنجد اما از نظر کمی شاهد رشد روزافزون تعداد تیم‌ها در مسابقات هستیم.
در لیگ جوانان 16 تیم در دو گروه با هم مسابقه می‌دهند، در نونهالان نیز 14 تیم در دو گروه بازی می‌کنند و 10 تیم نیز در نوجوانان اعلام آمادگی کرده‌اند و این نشان می‌دهد که فوتبال استان در حال رشد و شکوفایی است.
فوتبال با بازی‌های بیشتر و میدان دادن به نوجوانان و نونهالان رشد می‌کند. اینگونه مسابقات هزینه‌بر است اما نتایج درخشانی پیش‌رو دارد. با این برنامه‌ریزی هیأت فوتبال، یک بازیکن جوان یا نوجوان در سال حداقل 15 بازی برگزار می‌کند و این یعنی رشد و شکوفایی فوتبال استان در سال‌های آینده.
البته هیأت فوتبال می‌تواند بهتر از اینها هم عمل کند اگر بتواند مشکلات مالی و هزینه برگزاری مسابقات را از جاهای دیگر تأمین کند و فشار را از دوش تیم‌ها بکاهد، آنگاه شاهد شکوفایی بیشتر فوتبال در این استان خواهیم بود.اگر بتوان این مسابقات را در یک گروه برگزار کرد آنگاه بر تعداد بازی‌ها افزوده می‌شود و جوانان و نوجوانان با میدان دادن بیشتر آبدیده‌تر شده و در آینده می‌توان این نهال تازه به بار نشسته را به درختی تنومند تبدیل کرد.
برای آنکه هزینه‌های سرسام‌آوری را خرج خرید امتیاز تیم کنیم، لازم است در فوتبال سرمایه‌گذاری کنیم، مطمئناً دست‌آورد بالایی خواهیم داشت.
این حرکت هیأت فوتبال و استقبال باشگاه‌ها را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم که این رشد کمی به رشد کیفی تبدیل شود، آنگاه روزهای طلائی فوتبال قابل لمس خواهد بود.
گروه ورزش همدان‌پیام نیز دست در دست هیأت فوتبال استان برای پوشش کامل این رقابت تلاش خواهد کرد تا انگیزه بازیکنان جوان و نوجوانان را بالا برده و در رشد کمی و کیفی فوتبال استان سهیم باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com