از برنامه‌های ابتکاری در حوزه فرهنگ‌های محلی حمایت می‌کنیم همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119765 تاریخ انتشار:  1400-06-29 - 07:00 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

از برنامه‌های ابتکاری در حوزه فرهنگ‌های محلی حمایت می‌کنیم

فرهنگی


 مراسم گرامیداشت روز شعر و ادب‌فارسی و گردهمایی مسئولان انجمن‌های ادبی استان همدان، با حضور مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی همدان، رئیس خانه شعر و ادب استان، فرماندار و امام‌جمعه اسدآباد در روستای گردشگری ملحمدره از توابع این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان همدان، در ابتدای این نشست مسئولان انجمن‌ها دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و در ادامه مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان پاسخگوی مباحث مطرح شده، بود.
احمدرضا احسانی در بخشی از صحبت‌های خود ضمن تبریک روز شعر و ادب، با بیان اینکه مباحث تخصصی در حوزه ادبیات، زیربنای حوزه فرهنگ و هنر است؛ گفت: ادبیات ارتباط مستقیم با فرهنگ و تمدن این سرزمین دارد و به هویت ملی ختم می‌شود. تنوع فرهنگی بخشی از خرده فرهنگ‌های ایران هستند که فرهنگ کشور ما را تشکیل می‌دهند.
وی با تأکید بر اینکه فرهنگ ایرانی مملو از  زیبایی‌هاست، بیان کرد: استان همدان هم به دلیل دارا بودن خرده‌فرهنگ‌های متنوع، تنوع گویش‌ها و قومیت‌های مختلف، به نوعی ایران کوچک است.
مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه در بخش فرهنگ محلی، آمادگی داریم از ظرفیت شهرستان‌ها استفاده کنیم، گفت: اداره‌کل از برنامه‌های ابتکاری که موردتأیید کارشناسی قرار بگیرد؛ حمایت می‌کند.
وی افزود: ما حوزه ادبیات را پایه فرهنگ می‌دانیم با این‌حال به دنبال کمیت در حوزه انجمن‌ها نیستیم، البته سقفی برای فعالیت انجمن‌ها نداریم با این‌حال تلاش می‌کنیم ساماندهی کاملی در این زمینه داشته باشیم تا انجمن‌های فعال مشخص شوند. احسانی از راه‌اندازی کتابخانه تخصصی برای انجمن‌ها خبر داد و گفت: تجهیزات موردنیاز برای این کار را اداره‌کل در اختیار شهرستان‌ها قرارمی‌دهد. در ادامه معاون امورفرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان همدان هم ضمن تشریح برنامه‌های حوزه فرهنگی که بخشی از آن در نیمه نخست سال برگزار شده و بخش دیگر در ماه‌های آینده برگزار می‌شود، افزود: همایش شعر عاشوراییان و همایش شعر گویش‌های محلی برنامه‌هایی بود که تابستان امسال در گستره استانی برگزار شد. مجید فروتن با تأکید بر اینکه امروز هم شاهد برگزاری برنامه دیگری در این حوزه هستیم، گفت: برنامه‌ای با عنوان یاد ایام که گرامیداشت یاد و خاطره ۵۰ نفر از درگذشتگان حوزه شعر و ادبیات استان در ۵۰ سال گذشته است و جایزه ادبی استان از برنامه‌های شاخصی است که در ماه‌های آینده برگزار می‌شود. در پایان این مراسم از صمد مرادی‌مهر شاعر پیشکسوت اهل ملحمدره تجلیل شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com