آب‌ها از آسیاب افتاد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  95466 تاریخ انتشار:  1398-04-06 - 08:42 تعداد بازدید:  309
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان در2018ماند اصفهان در تکاپوی 2020
آب‌ها از آسیاب افتاد

گردشگری

اصفهان با تعدد جاذبه های ملی و جهانی تاثیرگذارترین منطقه در جذب گردشگر است کارشناسان بر این باورند این مهم با برنامه ریزی و درایت مدیران و ارتباطات تاثیرگذار مسئولان کشوری که همواره به دنبال به جا آوردن دین به دیار پدری خود هستند در این استان رقم خورده است . 
 همدان در سال  2018 روی نقطه پرتاپی قرار گرفت که می توانست در عرصه گردشگری نقش ایفا کند  
چندی پیش بود در اخبار خواندیم ؛ مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان اعلام کرده بود ،   ابعاد رسانه ایی طرح اصفهان 2020 را مورد توجه قرار داد و از همه حضار درخواست نمود؛ در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، طرح « اصفهان 2020 ، شهر گردشگری و میراث فرهنگی» را رسانه ای نمایند؛ تا به این مهم، توجه ویژه گردد. وی تبریز 2018  و میزبانی همدان از مجمع جهانی گردشگری (UNWTO) 2018 را که دبیرخانه کارگروه توسعه گردشگری پایدار اصفهان نیز حضوری فعال در آن داشت، تجربه ای مفید برای اصفهان 2020  دانست.
 آب‌ها از آسیاب افتاد
پس از اتمام رویدادهای جهانی  گردشگری در سال 2018  گویا آب‌ها از آسیاب افتاد و متولیان برگزاری و تصمیم‌گیران این حوزه راه خود را کشیدند و رفتند آنچه برای دیگران باقی ماند خلاقیت پیشنهادات ارائه شده بود. هر یک از استان‌ها از راه رسیدند و یکی از پیشنهادات به نفع خود و برای خود در عرصه بین‌المللی و ملی مطرح کردند و سر همدان بی‌کلاه ماند برای این موارد اکنون شواهدی موجود است. نکته اول اینکه گویا استان کرمانشاه متقاضی برگزاری رویداد روستایی گردشگری 2020 خواهد بود رویدادی که سنگ بنا و پیشنهاد آن در نشست همدان 2018 با رئیس سازمان جهانی گردشگری گذاشته شد حالا با پا پیش گذاشتن استان کرمانشاه برای میزبانی از رویداد گردشگری 2020 متولیان و برنامه‌ریزان همدان چاره‌ای ندارند جز آنکه خود را در ردیف استان‌های غرب کشور برای سهیم شدن در برگزاری این رویداد جا دهند از سوی دیگر هم از اصفهان خبر می‌رسد که به بهانه برگزاری مهمترین رویداد نمایشگاهی گردشگری در اواخر خردادماه آنها تصمیم گرفتند تا نمایندگانی از سازمان جهانی گردشگری را به استانشان دعوت کنند تا شاید بتوانند پیشنهاد ایجاد دفتر نمایندگی سازمان UNWTO را در این استان مطرح، پیگیری و اجرا کنند.
از نگاه مسئولان استانی در اصفهان توجه ویژه به شهرهای خواهرخوانده و مشترکات فرهنگی، اقتصادی و قابلیتها و تکنولوژی های موجود در این شهرها و همچنین تشکیل بازارچه های مخصوص خواهرخوانده ها جهت معرفی صنایع دستی، میراث فرهنگی و توسعه گردشگری را از برنامه های اصفهان 2020 دانست.
رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای شهر اصفهان ضمن تشکر از سطح قابل احترام کیفی شورای سیاستگذاری گردشگری استان و حضور تمام نخبگان گردشگری و صنایع دستی استان در این شورای سیاستگذاری، از تصویب طرح « اصفهان 2020 شهر گردشگری و میراث فرهنگی» خبر داد و این طرح را به عنوان دروازه ورود اصفهان از مسیر توسعه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی از طریق ظرفیت های این حوزه برای رسیدن به توسعه پایدار معرفی نمود.
 مزیت گردشگری بر دیگر جنبه‌های اقتصادی
وقتی اصفهانی ها یک نمایشگاه بین المللی با محوریت گردشگری برگزار کردند و وزیر امور خارجه کشور تاکید کرد ، امروزه گردشگری در تمام دنیا بر دیگر جنبه‌های اقتصادی مزیت دارد و مهم‌ترین منبع درآمدزایی کشورهاست ضمن اینکه در راستای آشنایی با فرهنگ دیگر کشورها و به اشتراک گذاشتن آنها نیز موثر است.
و زمانیکه ظریف  اصفهان را مهد تمدن و فرهنگ ایرانی خواند و به ایران و جهان اعلام کرد ، اصفهان در زمینه گردشگری استعدادهای بی بدیلی دارد وهر گوشه آن یک دنیا تاریخ و فرهنگ ایرانی در مهمان‌نوازی و خوش صحبتی را برای گردشگران خارجی به نمایش می گذارد هر متولی در حوزه گردشگری دریافت که پرونده ای جز اصفهان بر ای رویداد گردشگری 2020 راه به جایی نخواهد یافت
وقتی مسئولان کشوری بادرایت و حمایت از پیشبرد اهداف یک منطقه نام میبرند و حمایت میکنند بیانگر عرق ایرانی بودن و یا ریشه داشتن در آن دیار است . همدان 2018 هم می توانست به واسطه پیگیری مسئولان کشوری همدانی از مصوبات آن  راه به 2020  پیدا کند اما چنین نشد و همدانی ها دست روی دست گذاشتن تا رویداد بین المللی گردشگری 2020 سر از اصفهان و کرمانشاه درآورد .
 پیشنهاد برگزاری رویداد جهانی «گردشگری روستایی ۲۰۲۰» توسط مسئول کمیته اطلاع رسانی همدان 2018 در نشست رسانه ای با زوراب رئیس سازمان جهانی گردشگری ارائه شد .
اما شواهد موجود بیانگر آن است که بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌های به ثمر رسیده در همدان همزمان با اجلاس جهانی گردشگری آبان ماه عقیم مانده است، آن زمان پیشنهاداتی مبنی بر اینکه همدان شهر گردشگر شود، رویداد گردشگری روستایی 2020 در همدان برگزار شود، دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی گردشگری در همدان ایجاد شود و دبیرخانه رویداد همدان 2018 به صورت ثابت و فعال در همدان ایجاد شود مطرح شد  اما همدان 2018 گویا مشقی شد برای دیگر استانها که حالا برای 2020 درس پس دهند ...


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com