ثبت 36 پروژه استان جزو برنامه‌های وزیر همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119468 تاریخ انتشار:  1400-06-11 - 08:38 تعداد بازدید:  319
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد
ثبت 36 پروژه استان جزو برنامه‌های وزیر

نویسنده : یاسر زارعی

اقتصادی

■ 29‌پروژه با اعتبار3‌هزار میلیاردی افتتاح شد

 پس از آغاز به کار دولت سیزدهم یکی از مهمترین وزراتخانه که همواره با چالش‌های فراون روبه‌رو بوده است وزارت صنعت، معدن و تجارت است که درنهایت فاطمی‌امین با رأی اعتماد مجلسی‌ها توانست سکاندار این مجموعه شود.
با بررسی برنامه‌های پیشنهادی وزیر صمت می‌توان متوجه شد که فاطمی‌امین با شناخت کامل از این حوزه به تدوین و ارائه برنامه پرداخته که استان‌ها نیز در این برنامه به صورت ویژه دیده شده‌اند.
در همین رابطه به مناسبت هفته دولت با رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت استان به گفت‌وگو پرداختیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تبریک هفته دولت گفت: افتتاح طرح‌های صنعتی، معدنی استان در یک برنامه  100روزه در دولت سیزدهم انجام گرفت و در تیرماه نیز تعدادی از طرح‌ها را افتتاح کردیم.
حمیدرضا متین در این رابطه بیان کرد: با سرمایه‌گذاری بسیار بالا و حدود 3هزارمیلیارد تومان در یک برنامه 100روزه با همکاری صنعتگران بزرگ توانستیم 29طرح صنعتی را افتتاح و به مرحله بهره‌برداری برسانیم.
وی در ادامه گفت: امسال با توجه به تغییر دولت، تحولاتی در دولت سیزدهم رخ داده و در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی متفاوت‌تر عمل شده است.
 متین دلیل طولانی شدن افتتاح برخی از طرح‌ها را اینگونه بیان کرد: تأخیر در افتتاح برخی پروژه‌ها تا حدودی به قطعی برق بر‌می‌گردد که مشکلاتی در تست و راه‌اندازی به وجود آورد و اگر چنین مشکلی نبود در هفته دولت این طرح‌ها آماده افتتاح بودند که درنهایت به پایان شهریورماه موکول شد.
وی درخصوص 2 قولی که از گذشته وعده داده شده است، گفت: استان همدان به 2قطب فروسیلیس و دارویی به کشور معرفی شده و این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده و یکی از این طرح‌ها در پایان شهریورماه افتتاح می‌شود و می‌توان گفت از تولیدکنندگان مطرح دارو در کشور محسوب خواهیم شد.
متین در ادامه افزود: ما این موارد را از حرکتی که از پایان هفته دولت 1399 تا سال 1400 نشأت گرفته است، می‌دانیم و لازم به یادآوری است در سال 1399 بیش از  هزار و500 جواز تأسیس صادر کردیم و این یک حرکت عظیمی است که در 42 سال گذشته سابقه نداشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان این حرکت را لبیکی به پیام رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: درخصوص جهش تولید در سال 1399 با تشکیل ستادهای تسهیل این شعار پیگیری شد و با این حرکت انشاءا... به سمت همدان صنعتی در حال حرکت هستیم.
متین بیان کرد: امسال هم با توجه به شعار سال درصدد رفع موانع تولید هستیم با سیاستگذاری‌هایی که دولت جدید در دستور کار قرار داده است امیدواریم در ظرف چند ماه آینده هم در بحث واردات مواداولیه و هم تخصیص ارز دگرگونی‌های شگرفی نسبت به 2، 3 سال گذشته در حوزه تولید داشته باشیم.
وی در رابطه با وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: 36 پروژه استانی در دستور کار وزارت صمت با برنامه‌های پیشنهادی فاطمی‌امین تعریف شده است.
 متین درخصوص سیاستگذاری این پروژه‌ها افزود: رفع موانع تولید، ایجاد اشتغال، تأمین منابع مالی، صادرات و واردات از جمله ضرورت‌های اجرای این طرح است.
وی در رابطه با موانع و مشکلاتی که احتمال دارد در اجرای این طرح‌ها صورت گیرد گفت: در تمامی بخش‌ها مشکلات شناسایی و اخذ شده و درحال برنامه‌ریزی صحیح هستیم تا این موارد ظرف 6 روز دیگر قطعی و به تأیید وزارتخانه برسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در رابطه با برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برنامه‌های مهم و شاخصی را این وزارتخانه در پیش گرفته که یک روند بسیار خوبی در موضوع تولید خواهیم داشت.
وی مهمترین برنامه‌های این سازمان را اینگونه بیان کرد: تخصیص ارز که از مهمترین موضوع در بحث تولید است با نگرشی جدید ارزیابی و بررسی و تأیید نهایی تا چند روز آینده ابلاغ می‌شود که واحدهای صنعتی از این مسأله بهره‌مند شوند.
متین با اشاره به دیدار چند روز گذشته خود با وزیر صمت وی را از بدنه دولت دانست و گفت: آشنایی فاطمی‌امین به این وزراتخانه از قبل بوده و ایشان با یک برنامه مدون وارد سیستم شده و 36 پروژه‌ای که درحال پیگیری است یک بخشی اعظم در رابطه با تحقق شعار سال و حمایت از بخش تولید بوده است و صرف حمایت مالی نبوده و به بخش صادرات، واردات توجه ویژه‌ای شده است.
وی در رابطه با تحریم‌های شدید که در چند سال گذشته تولیدکنندگان با آن روبه‌رو بوده‌اند، افزود: این تحریم‌ها تأثیر منفی در روند تولید داشت، ولی تولیدکنندگان با دور زدن تحریم‌ها توانستند این موضوع را تا حدود زیادی بشکنند و این موجب شد قیمت تمام شده افزایشی باشد.
متین در ادامه افزود: نتیجه این تحریم ها تحریک بزرگی برای بخش تولید بوده و زمینه های ساختی که در نظر داشتیم به منصه ظهور رسید و این تولیدات را در سال های 96 یا 97 به این شکل نداشته ایم.
رئیس اداره صنعت معدن و تجارت استان در پایان گفت: تاثیری که این 36 پروژه در روند تولید خواهد داشت مسلما نگرش جدیدی در تمامی بخش ها ایجاد خواهد کرد و روند تولید روانتر و بدون مشکل می شود که در سال های آینده نتیجه مثبت آن را خواهیم دید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com