مشق سرخ به پایان رسید همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119783 تاریخ انتشار:  1400-06-30 - 10:05 تعداد بازدید:  86
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مشق سرخ به پایان رسید

فرهنگی

روز گذشته آیین اختتامیه هنرواره ملی خوشنویسی "مشق سرخ" در همدان، با حضور مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی و هنرمندان خوشنویس به پایان برگزار شد.
مدیرکل اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان همدان در این آیین گفت: در کنار تمام وظایف ذاتی که وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی باید انجام دهد، انتقال انرژی مثبت و عشق ورزیدن به مردم از جمله کارهای مهم هنرمندان است و بازتاب این حال خوب به خودشان نیز بازمی‌گردد.
احمدرضا احسانی در ادامه افزود: خداوند بزرگترین هنرمند هستی است و فلسفه و نگاهش به تمامی مخلوقات، نگاهی با عشق و علاقه است که شاید ما نتوانیم آن را درک کنیم.
وی با اشاره به اینکه هنر از واقعیت‌ها صحبت می‌کند منظور ما هنر اصیل و واقعی است، گفت: انتقال احساسات خوب به یکدیگر از وظایف همه انسان‌ها است و کسی که به هنری آراسته است، افتخار دارد که احساسات خود را با هنرش منتقل کند پس جایگاه ویژه‌ای دارد.
مدیرکل اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان همدان به ضرورت ارتباط مجموعه‌های هنری با اعتقادات و ارزش‌های دینی اشاره و بیان کرد: ارتباط جشنواره‌ها با ارزش‌های دینی، ویترین کار است، اما شکل زیباتر آن این است که این دو با یکدیگر تلفیق داشته باشند و از هم جدا نباشند.
احسانی ارتباط جشنواره خوشنویسی با قیام اباعبدا... الحسین(ع) را بیان اعتقادات به زبان هنر دانست و گفت: قرار است در آبان‌ماه نیز جشنواره‌ای ملی با عنوان ندای آسمانی برگزار شود که در آن با دریافت آثار پژوهشی و آثاری به شکل هنرهای تجسمی و موسیقی در حوزه اذان، جریان‌سازی و تقویت این ارزش‌های دینی را خواهیم داشت.
رئیس انجمن خوشنویسان همدان هم هنر را ابزار قدرتمندی برای توسعه فرهنگی دانست و بیان کرد: هنر خوشنویسی یکی از مجرب‌ترین هنرها در راستای توسعه هنر ایرانی و اسلامی است، زیرا هنرمندان خوشنویس با کتابت شعر، آیات قرآن و احادیث نقش بسزایی در توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی دارند.
خسرو نجومی به نقش مؤثر برگزاری این هنرواره در معرفی هنر و هنرمند و ایجاد بسترهای مناسب به همت انجمن خوشنویسان و اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: پس از برگزاری جشنواره نماز در کمتر از 6 ماه پیش، ظرفیت مناسبی در مجموعه خوشنویسان و اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی برای برگزاری رویدادهای بزرگتر و در سطح ملی، ایجاد شد.
وی بیان کرد: از ابتدای خردادماه که فراخوان این جشنواره اعلام شد تا پایان مهلت ارسال آثار، ۳۰۵ اثر از ۲۸ استان و ۷۳ شهرستان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که معنای واقعی واژه ملی هنرواره را به تصویر کشید.
نجومی گفت: درخصوص داوری آثار نیز تلاش کردیم علاوه بر حفظ جایگاه خوشنویسی استان همدان، از ظرفیت‌های خوشنویسی سراسر کشور به نحو احسن استفاده کنیم و داوران هنرواره نیز همگی از اعضای شورای انجمن خوشنویسان کشور بودند. در پایان و در بخش خط ثلث آقای علی سلطانی از همدان و در رشته خط نسخ، مجید سعیدکافی از استان سمنان به عنوان نفرات اول تقدیر شدند.
در رشته شکسته نستعلیق و نستلیق هیأت داوران با توجه به کیفیت بسیار مطلوب و همسطح آثار ارائه شده در هر رشته 3 نفر را به عنوان برگزیده و 6 نفر را به عنوان شایسته تقدیر معرفی کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com