تنور سرد تبلیغات انتخاباتی در استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105886 تاریخ انتشار:  1398-11-25 - 09:58 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تنور سرد تبلیغات انتخاباتی در استان

نویسنده : محمد ترابی

داخلی


 پس‌از تأیید صلاحیت‌های داوطلبان ورود به یازدهمین دوره مجلس اسلامی توسط شورای نگهبان، کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده می‌توانند تبلیغات خود را در مهلت قانونی و در چهارچوب قانونی انجام دهند.
مهلت رسمی تبلیغات کاندیداهای مجلس از بامداد پنجشنبه 24 بهمن آغاز و در ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 1 اسفند، یعنی 24 ساعت پیش‌از شروع رأی‌گیری به پایان می‌رسد.
به همین منظور برای جویا شدن از فضای انتخاباتی نخستین روز تبلیغات به سطح شهر رفتم. میدان آرامگاه بوعلی یکی‌از مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر است که همیشه مورد توجه کاندیداها برای نصب تبلیغات و برپایی ستاد تبلیغاتی بوده است. میدان آرامگاه بوعلی نسبت به ادوار انتخاباتی گذشته شکل تازه‌ای از تبلیغات را به‌خود گرفته بود. دیگر خبری از تراکت‌ها و تبلیغات که پشت شیشه مغازه‌ها و بر روی دیوار‌ها نصب شده باشد، خبری نبود. شهرداری برای داوطلبان مجلس جایگاه‌های نصب تبلیغات در دور آرامگاه تدارک دیده است.
ولی این تابلوهای محل نصب تبلیغات از تبلیغات نمایندگان تقریبا خالی بود و تنهای نیمی از آن به‌صورت پراکنده مورد استفاده قرار گرفته شده بود. آرامگاه بوعلی را که دور زدم، دیدم یکی دیگر از این تابلوهای محل نصب تبلیغات روبه‌روی بانک کشاورزی وجود دارد که وضع تعداد نصب تبلیغات از آن یکی هم کمتر بود. به‌دنبال پیداکردن ستاد‌های تبلیغاتی به بنگاه معاملات ملکی در بین‌النهرین رفتم. یکی از اعضای بنگاه از اجاره چندین مغازه و دفتر برای ستاد انتخاباتی در اطراف میدان آرامگاه خبر داد و اظهار کرد: چندین مغازه و دفتر در اطراف آرامگاه به کاندیداها اجاره دادیم اما هنوز شروع به فعالیت نکرده‌اند. تقریباً هر دوره به‌همین شکل است، روزهای ابتدایی ستاد‌ها فعالیت چندانی را ندارند.
مجتبی طبقیان با اظهار رضایت از استفاده نکردن از تراکت‌ها و تبلیغات کاغذی در این دوره افزود: به نظرم این مسأله برای جلوگیری از اسراف منابع ملی کشور می‌تواند مؤثر باشد و خوب است که این روند در روزهای آتی هم ادامه داشته باشد.
با این‌حال می‌توان گفت که روز نخست تبلیغات داوطلبان مجلس آنچنان رنگ‌وبوی انتخاباتی نداشت. البته گاهی شاهد این هستیم که در مهلت‌ زمان تبلیغات نمایندگان مجلس در ادوار گذشته، روز نخست تبلیغات نسبت به روزهای پایانی از شور و هیجان کمتری برخوردار است. انتظار می‌رود در روزهای آتی فضای انتخاباتی در سطح شهر به‌صورت جدی‌تر و رقابتی‌تر ادامه پیدا کند.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com