1402-11-301402-12-10bool(false) باید به سمت گردشگری و جذب سرمایه گذار حرکت کنیم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 10 اسفند 1402

Today : Thu, February 29, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136694 تاریخ انتشار:  1402-11-23 - 14:38 تعداد بازدید:  1211
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان:
باید به سمت گردشگری و جذب سرمایه گذار حرکت کنیم

نویسنده : حبیب الله طاقتی احسن

اخبار


باید به سمت گردشگری و جذب سرمایه گذار حرکت کنیم.

شهردار همدان با بیان این مطلب گفت : اگر نگاهی به اهداف و شعارهای انقلاب یعنی استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی بیاندازیم، می بینیم مسیر و اهداف کشور بر اساس این شعار بنیان گذاشته شده است.

 برخی از مدیران شهری به همراه شهردار همدان  به مناسبت دهه فجر و دیدار با شهروندان و نمازگزاران و پاسخ‌گویی به پرسش‌ها در مسجد مهدیه حضور یافتند.

در این جلسه سید مسعود حسینی با تبریک ایام‌ا... دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره فجر آفرینان گفت: خوشبختانه علیرغم بسیاری از مشکلات هنوز در مسیر انقلاب هستیم و تداوم این انقلاب را در دفاع مقدس که نمونه واقعی مدینه فاضله و مبتنی بر تفکر انسان سازی بود دیدیم و این موضوع باعث افتخار ماست.

وی در ادامه افزود:  شهرداری ها یکی از نهادهای پر قدرت ولی مظلوم هستند که در خط مقدم نظام هستند و اگر خوب عمل کنند نقش مستقیمی در رضایتمندی مردم دارند.

وی  با اشاره به ۳۰۰ فعالیت‌ و ۱۰۰۰ خدمت توسط شهرداری ها عنوان کرد: ۷۰ درصد عملیات عمرانی در اختیار شهرداری هاست که خودشان باید درآمد کسب کنند و هزینه ها را انجام دهند  و اگر در ادوار گذشته ریل سیاستگذاری ها در شهرداری ها به درستی شکل می گرفت امروز این نهاد موفق تر عمل می‌کرد‌.

شهردار همدان به تشریح گزارش دو ساله اقدمات پرداخت: اصلی ترین موضوع در این دوره مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر، اتمام پروژه‌های نیمه تمامی بود که از سالهای قبل مانده بودند و خوشبختانه چهار پروژه نیمه تمام مهم پل غدیر ، سردار همدانی و بازار سینا به  سرانجام رسید و پارکینگ آقا جانی بیگ توسط پیمانکار بومی کار را شروع کرده است.

حسینی با بیان اینکه صرفا نگهداشت شهر ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد اظهار داشت:  متاسفانه سهم شهرداری همدان از ارزش افزوده بسیار ناچیز است و علیرغم مشکلات مالی اقدامات خوبی در حوزه آسفالت، پلهای عابر پیاده، هوشمندسازی، مباحث ترافیکی و افزایش ۱۰۰ درصدی دوربین‌ها، سامانه الکترونیکی صدور پروانه، الحاق ۱۱۸ هکتار جهت ساخت مسکن ملی ، ۲۶ معبرگشایی، پوشش رودخانه ها و فضای سبز انجام شده است.

 وی یکی از مهمترین موضوعاتی که مدیریت شهری آن را پیگیری کرد رعایت عدالت در پروژه‌های شهری دانست و تصریح کرد:  ویژگی این دوره مدیریت شهری عدالت توزیعی در خدمت رسانی در مناطق محروم بود و بسیاری از کارهای فرهنگی ، خدماتی و عمرانی در مناطق سه و چهار صورت گرفته شده است.

 شهردار همدان با اشاره به پتانسیل های گردشگری همدان افزود: برنامه‌های خوبی دیده شده است که  از جمله می توان به سایت موزه میدان امام ره، محله کباییان، احداث بازار پرندگان، احیای بازار، احیای گذر فرهنگی، احیای خانه‌های واجد ارزش،  جداره سازی، احداث سرویسهای بهداشتی  و  ثبت جهانی هگمتانه همدان اشاره کرد.

 وی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۳ حدود ۴۰ درصد  به مباحث جاری و ۶۰ درصد به مباحث عمرانی اختصاص یافته است تصریح کرد:  انشالله کلنگ زنی زیر گذر مدرس را در آینده نزدیک خواهیم داشت و اجرای دوربرگردان پیشاهنگی و پل بهشت و کارهای عمرانی را با تاکید بر کارهای مطالعه‌ی و کارشناسی پیش می بریم.

 حسینی مسئله مهم مدیریت شهری را بحث سرمایه گذاری دانست و تصریح کرد: تحقق سرمایه گذاری منوط به این است که  همه پای کار باشند و ما ۱۲ پروژه نظیر موجهای آبی ، سایت گردشگری قانطور، بازار خودرو ، شرکت سیمان، احداث مجتمع های مسکونی، شهر فرش و سایر زمینه‌ها را داریم که آورده ۲۰ هزار میلیارد تومانی به همراه خواهد داشت.

در پایان این جلسه نمازگزاران و حاضران در این جلسه به بیان نقطه نظرات از جمله مباحث ترافیکی ، حمل و نقل عمومی ، قطار شهری و غیره پرداختند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com