سقوط پیکان از پل راننده را کشت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : جمعه ، 9 خرداد 1399

Today : Fri, May 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108608 تاریخ انتشار:  1399-02-29 - 09:30 تعداد بازدید:  169
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سقوط پیکان از پل راننده را کشت

حوادث


 راننده خواب‌آلود یک دستگاه سواری پیکان بر اثر سقوط از پل در جاده روستایی «دهلق» در شهرستان ملایر جان باخت.
رئیس پلیس‌راه استان همدان اظهار کرد: طبق بررسی کارشناس تصادف پلیس‌راه، راننده این خودرو یک کشاورز بوده که پس از کار و تلاش بر روی زمین، خسته و خواب‌آلود قصد بازگشت به منزل را داشت اما به‌دلیل بی‌توجهی به جلو از پل فلزی به پایین سقوط کرد.
رضا عزیزی افزود: همه‌ساله با ورود به فصل بهار و آغاز فصل کشت و کار، آمار سوانح در جاده‌های روستایی افزایش یافته و شمار زیادی از روستانشینان به‌دلیل رانندگی با سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی حین رانندگی و بی‌توجهی به‌ جلو، جان خود را از دست می‌دهند.
عزیزی بیان کرد: در ۶ ماهه نخست سال، موازنه درصد سوانح معکوس شده یعنی ۶۰ درصد از سوانح فوتی و جرحی در مسیرهای روستایی و فرعی و ۴۰ درصد در مسیرهای اصلی و شریانی اتفاق می‌افتد.
وی گفت: افزایش سوانح در این فصل برگرفته از ۲ مؤلفه بوده که نخست استاندارد نبودن راه‌های روستایی است به‌عنوان مثال اگر پل فلزی واقع در مسیر روستایی «دهلق» ملایر دارای نرده یا حفاظ و نیوجرسی بود این خودرو سقوط نمی‌کرد.
وی ادامه داد: هر چند احتمال بروز حادثه برای یک راننده خواب‌آلود حتمی است اما درصورت ایمن بودن راه به‌جای مرگ راننده به‌دلیل یک خطای محرز، شاید وی مجروح و مصدوم می‌شد.
رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: همچنین سوانح فوتی که فروردین امسال در جاده روستایی «ملحمدره» اسدآباد رخ داد، ناشی از پیچ ۷۰ درجه واقع در ۲۰۰ متری پل فلزی این مسیر بوده که رانندگان درصورت تردد با سرعت غیرمجاز با رسیدن به این پیچ از مسیر خارج و واژگون می‌شدند.
وی ادامه داد: پیچ خطرناک واقع در مسیر «ملحمدره» در کنار اختلاف ارتفاع شیب شیروانی با شانه جاده به میزان حدود ۳ متر موجب غلت خوردن وسیله نقلیه پس از خروج از مسیر اصلی و مرگ چند تن در این مسیر روستایی شد.
وی با بیان اینکه این پیچ خطرناک به‌تازگی با ایجاد خاکریز ایمن شده است، افزود: البته نباید نقش عامل انسانی را در بروز این حوادث نادیده گرفت، زیرا درصورت تردد با سرعت مجاز و توجه به مسیر پیش‌رو، حادثه‌ای برای راننده و سرنشینان خودرو رخ نمی‌دهد.
عزیزی یکی دیگر از علل بالا بودن شمار سوانح در جاده روستایی را افزایش تردد کشاورزان در فصل بهار عنوان و افزود: بیشتر کشاورزان پس از کار و تلاش بر روی زمین و آبیاری مزارع هنگام بازگشت به منزل خسته و خواب‌آلود اقدام به رانندگی می‌کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com