1400-01-211400-01-31bool(false) 1400-01-211400-01-31bool(false) شهریاران بیایند همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : سه شنبه ، 31 فروردين 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  116468 تاریخ انتشار:  1399-12-23 - 09:41 تعداد بازدید:  266
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهریاران بیایند

یادداشت


 ۱- آغاز ثبت‌نام از داوطلبان شورای اسلامی شهرها، می‌تواند آغازی بر تثبیت یا تغییر سرنوشت شهرها نیز باشد.
زیرا ثبت‌نام هر داوطلب با نگاه خاصی که به شهر دارد، درصورت رأی‌آوری او، سرنوشت شهر را با تثبیت یا تغییر مواجه خواهد کرد.

۲- نیت هر داوطلب از داوطلبی هرچه باشد درنهایت درصورت ورود به شورا برای پیگیری، نیازمند اجرایی شدن برخی تصمیمات است.
این تصمیمات اگر با دیدگاه‌هایی که شهر را موجودی محوری می‌داند، اتخاذ شود، متفاوت از تصمیماتی خواهد بود که انسان را محور می‌داند و بر این باور است که شهر را برای توسعه و تعالی شهروندان باید مناسبت زندگی سازد.

۳- در سال‌های اخیر نگاه به شهر از یک پروژه به یک موجود زنده و پویا که در تمامی حوزه‌ها باید به آن توجه شود، تغییر کرده است.
اما به‌رغم این تغییر و اثبات ضرورت زنده و پویا بودن شهر، هنوز نگاه پروژه‌ای و خالی از روح به شهر وجود داشته و طرفدارانی هم در بین داوطلبان انتخابات شوراها دارد.

۴- اگر شهر به‌عنوان یک پروژه ساخت‌وساز و کارگاه بزرگ دیده شود، شورا و شهرداری تنها بر پروژه‌ها ناظر خواهد بود اما اگر شهر موجودی زنده ،در خدمت شهروندان و مکانی برای رشد و تعالی آنها درنظر گرفته شود، آن وقت نمی‌توان شهر را تهی از فرهنگ، تعاملات اجتماعی، ارتباطات بین‌المللی و تفاهمات اقتصادی و ورزشی تصور کرد.

۵- اگر نگاه مبتنی‌بر پویایی شهر در شوراها صاحب اکثریت شود، اجازه نخواهد داد تا به بهانه ساخت‌وساز هر نوع سازه‌ای در شهر ساخته شود و محیط زیست تخریب و فرهنگ به پستو رفته و تعهدات اجتماعی شورا و شهرداری به شهروندان فراموش شود.
در این نگاه حفاظت از محیط‌زیست، حفظ باغات و فضای سبز، ایجاد مکان‌هایی برای افزایش تنفس فرهنگی، توجه به خرده‌فرهنگ‌های شهری، توجه به کودکان و زنان و توجه به سلامت و تندرستی شهروندان و در واقع هر آنچه در محیط شهری به شهروندان مرتبط است از وظایف شورا و شهرداری است و شهرداری تنها مسئول ساخت‌وساز در شهر نیست.

۶- استان همدان نیازمند حضور افرادی در شوراهای شهر است که شورا را فقط شورای شهرداری آن‌هم شهردار دنبال پروژه‌های عمرانی شهری، ندانند.
در این نگاه شهردار منتخب فردی قدرتمند و باسابقه برای انجام امور مدیریت شهری در تمام حوزه‌های مرتبط با شهر ‌و شهروندان است.

۷- به همین دلیل انتخابات شوراها بسیار اهمیت دارد و لازم است شهریاران و افراد متمایل به حفظ هویت، فرهنگ و شاخص‌های اجتماعی شهرها و متخصصانی که سرنوشت متعالی و ارزشمند شهر و شهروندان برای آنها اهمیت دارد، در انتخابات ثبت‌نام و بیشتر با مردم در این زمینه‌ها گفت‌و‌گو کنند.
این اقدام می‌تواند امید به‌روی کار آمدن شورایی که شهر را برای مردم و نه برای درآمد‌سازی شهرداری از جرایم ساخت‌وساز و... می‌خواهد، افزایش دهد.
پس انتظار می‌رود تمامی کسانی که به شهر به‌عنوان موجودی زنده و مکانی که باید به رشد، تعالی و پیشرفت شهروندان کمک کند، نگاه می‌کنند، در انتخابات داوطلب‌شده و برای پویایی، سرزندگی و نشاط شهر تلاش کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com