در چهلمين سالگرد انقلاب بازخواني آموزه‌هاي انقلاب همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  89905 تاریخ انتشار:  1397-11-16 - 09:24 تعداد بازدید:  157
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در چهلمين سالگرد انقلاب بازخواني آموزه‌هاي انقلاب

نویسنده : فيض‌ا... مظفرپور

یادداشت
 
 
 اين روزها هواي بهمن ماه دوباره بهاري شده است. لطافت هوا و بارش باران و تقارن آن با چهلمين بهار انقلاب، يادش بخير زمستان سال 57 مردم در شعارهاي خود مي‌گفتند به کوري چشم شاه زمستان هم بهاره و اين شعار در حقيقت به شعور تبديل و آرزوي انقلابيون به تحقق پيوست زيرا که انقلاب اسلامي ايران در زمستان به بهار رسيد و با خروج شاه در 26 دي‌ماه 57 و آمدن امام خميني(ره) در 12 بهمن 57 و پيروزي نهايي انقلاب اسلامي در 22 بهمن 57 بهار در زمستان رسيد. و باز در سرودهاي آن زمان اين شعر بود که بوي عطر شهيدان آمد/ در زمستان در بهاران آمد .
دهه فجر رسيد و شکفتن جوانه‌هاي انقلاب و پايه‌گذاري نظامي نوين برگرفته از مباني دين مبين اسلام رقم خورد و آنگونه که امام راحل و بنيانگذار  کبير انقلاب اسلامي فرمود: 22 بهمن بايد سرمشق‌ ما باشد براي هميشه و براي نسل‌هاي آينده .
سرمشقي که امام خميني در 22 بهمن به ملت داد و موجبات پيروزي انقلاب گشت اين روزها بايد سرلوحه کار مسئولين و مردم باشد. زيرا که ما به آموزه‌هاي انقلاب و سرمشق‌هاي آن همواره نيازمنديم.
وحدت کلمه يکي از رمزهاي اصلي پيروزي انقلاب اسلامي بود که امام فرمود: «وحدت کلمه رمز پيروزي است»
در انقلاب اسلامي همه ملت گوش به فرمان رهبري با هم بودند و يکصداو خواسته‌هاي مشترک داشتند.
چيزي که اين روزها بيش از هر زمان ديگر به آن نيازمنديم، با کمال تأسف اين روزها وصف حال سياسيون و احزاب و جناح‌ها شده اين آينه قرآن که مي‌فرمايد: کل حزب بما لديهم فرحون، هر حزبي (گروهي) به آنچه که پيش آنهاست خوشحالند.
هر روز در فضاي مجازي و حقيقي مي‌بينيم گروه‌هاي سياسي و احزاب و اشخاص تأثيرگذار حرف‌هاي وحدت شکن مي‌زنند و مشغول تخريب همديگر هستند و به اين کارهاي خود دلخوش کرده‌اند. و آن را افتخاري براي خود محسوب مي‌کنند در حالي که در زمان انقلاب اسلامي احزاب و گروه‌هاي سياسي خواسته‌هاي مشترک داشتند. و خواستار برچيدن نظام ديکتاتوري پهلوي و استقرار نظامي که بعدها با رأي مردم جمهوري اسلامي شد. يکي از اساسي‌ترين شعارهاي مردم هم استقلال آزادي جمهوري اسلامي بود. امروز بعد از 40 سال از عمر با برکت نظام اسلام برخي از سياسيون که خود را نخبگان جامعه تصور مي‌کنند از کيد دشمنان غافل گشته و با توجه به اينکه در يک جنگ اقتصادي تمام عيار قرار گرفته‌ايم و نياز به وحدت و همدلي تحت لواي رهبري‌هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب داريم. سخنان دلسرد کننده و تفرقه‌آفرين در جامعه مي‌زنند اين در حالي است که دشمنان با وحدت و يکپارچگي بي‌سابقه در چهلمين سال انقلاب تمام تلاش خود را براي ضربه زدن به اين نظام مردمي بکار گرفته‌اند. 
علي(ع) جمله‌اي دارند به اين مضمون که ظاهراً خطاب به مردم کوفه است، که مي‌فرمايد: آنها (دشمنان) شما در راه باطل خود کامل با هم وحدت و جديت دارند.ولي شما در راه حق خود سست و متفرق هستيد.»
در زمان انقلاب همه گروه‌ها خواسته‌هاي خود را به طور آزادانه بيان مي‌کردند ولي در نهايت حول محور ولي فقيه زمان امام(ره) يکصدايي براي استقرار عدالت و تحقق نظام اسلامي بر اساس آموزه‌هاي دين را داشتند. گر چه برخي گروه‌ها مثل منافقين بعدها انحراف از آموزه‌هاي نظامي اسلامي پيدا کرده و از انقلابيون واقعي جدا شدند. و بعدها بر عليه اين نظام و اين ملت شمشير کشيده و 17 هزار نفر را در کشور شهيد کردند و انواع و اقسام دشمني و جنايت چه در زمان جنگ و بعد از آن به ملت و نظام روا داشتند. ولي ساير گروه‌هاي سياسي پايبند به قانون اساسي و رهبري همواره در مواقع خطر در کنار هم بوده و توانسته‌اند از گردنه‌هاي سخت عبور کنند.
مصداق بارز اين هماهنگي بين گروه‌ها و احزاب و مردم و مسئولين زمان پيروزي انقلاب و دفاع مقدس 8 ساله بود که توانستيم با وحدت کلمه پيروز شويم بايد اين روزها از آن سرمشق‌ها سرمشق بگيريم.
و از خودخواهي‌ها و تعصبات جناحي و گروهي بيرون آييم و در مواقع خطر در کنار هم و مقابل دشمنان يکصدا باشيم. نظام ما کم ضربه از تفرقه نديده است ولي آنچه که توانسته اين خطرات را پشت سر بگذارد وجود رهبري در رأس نظام به عنوان محور نظام و وحدتي که بين ملت وجود دارد. 
مقام معظم رهبري بارها فرموده‌اند ملت يک پارچه هستند و هر موقع احساس کنند نظام به حضور آنان در صحنه نياز دارد به ميدان مي‌آيند. و با حضور خود توطئه‌هاي دشمنان را خنثي مي‌کنند. 
همانگونه که امام (ره) در وصيت‌نامه الهي- سياسي فرمود: «بدانيد که با رفتن يک خدمتگزار در سد آهنين ملت خللي به وجود نخواهد آمد.» که خدمتگزاران بالاتر و والاتر در خدمتند» و اين پيش‌بيني پير روشن ضمير انقلاب بعد از 3 دهه از رحلت آن عزيز به واقعيت تبديل گشته و با حضور مقام معظم رهبري در رأس هرم نظام همه خطرات را پشت سر گذاشته‌ايم و باز هم از اين گردنه‌ها و مشکلات اقتصادي عبور خواهيم کرد.
انشاءا...
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com