1400-01-211400-01-31bool(false) 1400-01-211400-01-31bool(false) افتتاح نمایشگاه دایمی صنایع همدان در مرکز خدمات کسب و‌کار همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : سه شنبه ، 31 فروردين 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  116749 تاریخ انتشار:  1400-01-18 - 08:19 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

توسط رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی کشور انجام شد
افتتاح نمایشگاه دایمی صنایع همدان در مرکز خدمات کسب و‌کار

اقتصادی

■ از منابع سال 1400 برای همدان سهم بیشتری درنظر گرفته‌ایم

 رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی کشور پس از بازدید از خوشه صنعتی پوشاک کِردآباد و 3 واحد تولیدی نمونه استان در شهرک صنعتی بوعلی، نمایشگاه دایمی صنایع مستقر در مرکز خدمات کسب‌وکار استان را افتتاح کرد.
در این نمایشگاه تعدادی از واحدهای مطرح استان که اغلب آنها براساس تحقیق و مطالعه توسعه‌ یافته و محصولات خود را به کشورهای دیگر صادرات می‌کنند، غرفه مجزا دارند تا مشتریان خارجی و حتی از استان‌های دیگر برای بازدید و استفاده از تولیدات به استان همدان سفر می‌کنند، براساس نمونه‌های موجود در نمایشگاه انتخاب راحت‌تر و سریع‌تری داشته باشند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک در بازدید از چند واحد پارچه‌بافی و تولید پوشاک در روستای کردآباد، خوشه صنعتی پوشاک کردآباد را موفق ارزیابی کرد و گفت: آن‌طور که بادامی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان اعلام کرده، 30 خوشه جدید در همدان شناسایی شده که در راستای تحقق آنها حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.
علی رسولیان با اشاره به احیای مسئولیت‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از سیاست‌های جدی وزارت صمت، بیان کرد: وزارت صمت بر احیای مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به اشتغال به‌ویژه در روستاها تأکید دارد.
وی ادامه داد: در سطح کشور ۲۸۷ معین اقتصاد مقاومتی تعیین کرده‌ایم و با استفاده از ظرفیت موجود و توان بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌‌ها در راستای تقویت مناطق محروم حرکت می‌کنیم و از این منظر شاهد رونق، پویایی و ایجاد اشتغال در این مناطق خواهیم بود.
 رسولیان با اشاره به اینکه در استان همدان نیز استقبال خوبی از آن شده، گفت: تفاهم‌نامه‌ای با استاندار و بخش خصوصی همدان امضا می‌کنیم تا امور مرتبط را به عهده بگیرند.
معاون وزیر صمت با اشاره به یکی از برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و توجه به خوشه‌های صنعتی، عنوان کرد: در سطح کشور ۱۰۶ خوشه صنعتی آغاز به‌کار کرده است و خوشبختانه در استان همدان نیز ۶ خوشه پایان یافته است.
رسولیان پس از بازدید از واحدهای تولیدی ویسپار، سحر و پلمپین صنعت و شنیدن مشکلات آنها در زمینه تأمین منابع مالی و زیرساخت‌ها و همچنین تأکید پورمجاهد معاون هماهنگی امور اقتصادی بر حل این مشکلات، برای توسعه کارخانه‌ها، گفت: درحال‌حاضر در شهرک‌های صنعتی با کمبود زیرساخت از جمله زمین، انرژی برق و سایر خدمات مواجه هستیم و محدودیت‌های منابع مالی نیز این وضعیت را تشدید کرده است.
وی یادآوری کرد: سال گذشته 3 هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی کشور هزینه شد، امسال نیز بنا داریم 5 تا ۶ هزار میلیارد تومان حتی با کمک بانک‌ها تأمین مالی کنیم تا بخشی از نیازهای ضروری برای فعالیت واحدهای اقتصادی تأمین شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی خواست با همکاری استانداران زمین‌هایی را خریداری و به شهرک‌های صنعتی الحاق کنند تا بنگاه اقتصادی با کمبود زمین مواجه نشود.
رسولیان بیان کرد: مدیران استانی در زمینه تأمین آب تصفیه‌شده و آب زیرزمینی مورد نیاز شهرک‌های صنعتی همکاری لازم را داشته باشند، البته در این راستا توافق‌هایی با وزارت نیرو صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: امسال اعتبارات خوبی برای تجهیز زیرساخت شهرک‌های صنعتی اختصاص یافته است که برای همدان سهم بیشتری نسبت به سال‌های گذشته پیش‌بینی خواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: همچنین درحال انعقاد قراردادی با وزارت نیرو و مدیرعامل توانیر برای مشارکت در تأمین برق شهرک‌های صنعتی بوده تا ۴۰ درصد اعتبار مورد نیاز از سوی توانیر، ۳۰ درصد از سوی شرکت شهرک‌ها و بخشی هم از سوی سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و استانداری تأمین شود تا بتوان زیرساخت‌های موردنیاز برای تأمین و استقرار پست برق در شهرک‌های صنعتی را فراهم کرد.
رسولیان با بیان اینکه همدان ظرفیت خوبی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، گفت: این سازمان امسال امتیازهای قابل توجهی برای شرکت‌های دانش‌بنیان قائل شده است که برای نمونه می‌توان در اولویت بودن این شرکت‌ها در واگذاری زمین، همچنین تخفیف ده درصدی در واگذاری اراضی با اقساط بلندمدت را عنوان کرد.
وی ادامه داد: برنامه راه‌اندازی یک هزار کارگاه تولیدی در کشور تا آبان‌ماه امسال با اولویت شرکت دانش‌بنیان در دستور کار است که با هدف فراهم کردن زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و داخلی‌سازی انجام می‌شود.
رسولیان اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب در صدد بازگرداندن ۲ هزار و ۴۰۰ واحد جدید به چرخه تولید هستیم که برای عملیاتی شدن این هدف منابع مالی موردنیاز تأمین شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: با تلاش استانداران و شکل‌گیری کلینیک صنعت یک هزار و ۵۵۷ واحد راکد سال گذشته به چرخه تولید برگشتند که از این طریق ۲۶ هزار شغل جدید ایجاد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com