بایدن با 273 رأی الکترال پیروز شد همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : يكشنبه ، 9 آذر 1399

Today : Sun, November 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113145 تاریخ انتشار:  1399-08-17 - 14:14 تعداد بازدید:  235
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بایدن با 273 رأی الکترال پیروز شد

نویسنده : محمد ترابی

بین الملل

دادگاه دیوان عالی تنها امید کمپین ترامپ

بعد از اتمام فرآیند رأی گیری در ایالات متحده و مشخص شدن طرف پیروز در چندین ایالت، تعداد آرای الکترال جو بایدن از رقیب خود پیشی گرفت. با این حال دونالد ترامپ در ایالت هایی که نتایج نهایی آنها مشخص نشده بود در شمارش آرا برتری داشت، که این مسئله باعث می شد که وی خود را از بایدن عقب تر نداند.

به طور مثال در ایالت پنسیلوانیا پس از شمارش 64% از آرا، ترامپ با اختلاف 9.3 درصد از رقیب خود جلو تر بود. این مسئله در حالی بود که حتی در ایالت هایی که بایدن پیشتازی می کرد، اختلاف میان آرا بسیار نزدیک بود.

این مسئله باعث شده بود که طرفداران این رئیس جمهور جمهوری خواه خود را پیروز انتخابات دانسته و حتی ترامپ اظهار به پیروزی زود هنگام کند. با این حال از آنجایی که بایدن همواره طرفداران خود را برای مقابله با ویروس کرونا به رأی پستی تشویق می کرد، انتظار می رفت که این نامزد دموکرات از شمارش آرای پستی نسبت به ترامپ بیشتر بهره ببرد.

دونالد ترامپ که رمز پیروزی خود را در برتری در یکی از ایالات آریزونا یا نوادا می دید، شاهد این مسئله بود که ایالت هایی که خود را پیروز میدانست مانند پنسیلوانیا و جورجیا را از دست دهد.

از روز 5 نوامبر که آرای پستی کفه ترازو را به نفع بایدن سنگین تر کرد، ترامپ مدعی وجود تقلب های گسترده در چندین ایالت شده و خواستار توفق شمارش آرا شد.

این نامزد جمهوری خواه روگذشته در توئیتر شخصیه خود نوشت که تقلب را متوقف کنید. همچنین در یکی از سخنرانی های خود اظهار کرد که پرونده انتخابات را به دیوان عالی می کشاند.

از این رو به گزارش شبکه خبری سی ان ان به نقل از یکی از نزدیکان دونالد ترامپ گفته شده است که وی قصد ندارد شکست را بپذیر.

موانع پیش روی ترامپ برای اعتراض به نتایج

با این حال به گزارش منتشر شده از خبرگزاری آسوشیترپرس، یکی از قضات ایالت جورجیا در خواست ترامپ برای توقف شمارش آرا را رد کرد.

از سوی دیگر، برتری بایدن در ایالت ویسکانسین از نیم در صد فراتر رفت که این به معنای منتفی شدن زمینه تقاضای بازشماری آراء توسط کمپین ترامپ در این ایالت است.

به گزارش نیویورک تایمز، رای های شمارش شده در ایالت پنسیلوانیا شامل رای های رسیده پس از روز سوم نوامبر نبوده است.

خبرگزاری انتخاب در گزارش نوشت که به این ترتیب، موضوع شکایت احتمالی کمپین ترامپ در این باره به طور کلی مرتفع می شود و زمینه فراهم کردن مورد ادعا در ادامه حکم قبلی دیوان عالی و رساندن پرونده رای های غیابی به دیوان عالی با این مضمون که مبنای رفتار کمپین ترامپ بود، از بین رفته است.

اعلام پیروزی بایدن

پایگاه Decision Deskکه یکی از مراجع هفت گانه اعلام اخبار شمارش آرا در ایالات متحده است، روزگذشته اعلام آرای ایالت پنسیلوانیا را به نام بایدن ثبت کرد و با این حساب بایدن نصاب لازم(273 رأی الکترال/برای پیروزی در انتخابات هر نامزد نیاز به کسب 270 رأی التکرال دارد) برای ریاست جمهوری آمریکا را کسب کرد.

با توجه به صحت این گزارش بدون احتساب ایالت های باقی مانده، جو بایدن تا سه ماه آینده به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا وارد کاخ سفید خواهد شد.

این در حالی است که بایدن در ایالت نوادا نیز فاصله خود را با رقیب جمهوری خواه خود نسبت به شب های گذشته افزایش داده است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روزگذشته در این رابطه با اذغان به شکست دموکرات ها در گرفتن کرسی های مورد نظر در انتخابات کنگره، از پیروزی جو بایدن و یار انتخاباتی او کامالا هریس ابراز اطمینان کرد.

این انتخابات تمام نشده است

طبق گزارش رسانه های آمریکایی، مشاور رقبت های انتخاباتی ترامپ در سال 2020 با انتشار بیانیه ای اعلام کرد "این انتخابات تمام نشده است".

مت مورگان گفت که" پیش بینی نادرست جو بایدن به عنوان برنده انتخابات بر اساس نتایج چهار ایالت است که هنوز خیلی تا اعلام نتیجه نهایی در آنها مانده است. در جورجیا وضعیت به سمت بازشماری آرا پیش خواهد رفت، جایی که ما اطمینان داریم برگه های رأی به صورت نامناسبی جمع آوری شده است و در نهایت رئیس جمهور ترامپ در آنجا پیروز خواهد شد.

او در ادامه این بیانیه اعلام کرد که در "پنسیلوانیا نیز کارهای غیر قانونی رخ داده است. از جمله اینکه مقامات انتخاباتی به شکل معناداری برای نظارت ناظران قانونی ما در مراکز شمارش آرا مانع ایجاد کردند. ما در دادگاه به نتیجه دلخواهمان رسیدیم، اما زمان را از دست دادیم و نتوانستیم آن شفافیتی را که مطابق قانون ایالتی حقمان بود اعمال کنیم".

تجمع طرفداران هر دو نامزد جلوی مراکز شمارش آرا

اعتراضاتی در برخی از ایالات آمریکا بعد از انتخابات شکل گرفته است. از یک سو طرفداران دونالد ترامپ که با ادعای وجود تقلب در انتخابات، با تجمع در مقابل مراکز شمارش آرا خواستار توقف شمارش آرا شده اند و از سوی دیگر طرفداران جو بایدن که در اعتراض بر کارشکنی ترامپ در انتخابات تجمع کرده اند.

البته تا کنونی گزارش از درگیری مردم با نیروها امنیتی ایالات متحده داده نشده است ولی با این حال تا کنون چندین معترض به دست نیروهای امنیتی و فدرال بازداشت شده اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com