اجرای روشنایی مسیر دسترسی بام نهاوند با ۲۰۰ میلیون تومان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96114 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 09:25 تعداد بازدید:  67
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ساماندهی سراب فارسبان از سرگرفته شد
اجرای روشنایی مسیر دسترسی بام نهاوند با ۲۰۰ میلیون تومان

مادستان

 نهاوند-  معصومه کمالوند- خبرنگار همدان‌پیام: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان در بازدید از پروژه‌های گردشگری نهاوند گفت: فارسبان  تنها روستای پایلوت گردشگری نهاوند است که باید زیرساخت‌های گردشکری آن تقویت شود.
علی مالمیر با اعلام رفع موانع و وقفه در اجرای طرح ساماندهی سراب، بیان کرد: از سرگیری این پروژه با هدف تقویت زیرساخت‌های گردشگری این سراب از جمله مسیر پیاده‌روی، ایجاد و تعمیر سرویس‌های بهداشتی و مبلمان گردشگری است که درحال حاضر با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در حال اجرا است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند از عملیات احداث روشنایی جاده تفریحی گردشگری بام نهاوند با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: مرمت، بازسازی و ساماندهی ۵ پروژه تاریخی و گردشگری در نهاوند نیز در حال اجرا است.
محسن جانجان عنوان کرد: این بناها با وجود این‌که سال‌هاست به ثبت ملی رسیده‌ به‌دلیل گذشت زمان و با توجه به بارش‌های اخیر، نیاز به مرمت و بازسازی داشتند.
وی گفت: با پیگیری‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند و با جذب اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان بخشی از این بناهای تاریخی و گردشگری به‌عنوان مهم‌ترین ظرفیت گردشگری شهرستان در سال گذشته مرمت و بازسازی شد.
جانجان افزود: با حمایت‌های ویژه نماینده و فرماندار نهاوند اعتبار فاز دوم مرمت این بناها جذب شد و در حال حاضر نیمی از کار بازسازی و مرمت جدار داخلی حمام سرد و گرم، تزئینات و آهک‌بری حمام حاج آقا‌تراب و حمام گلشن با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان انجام شده و ظرف یک ماه آینده مرمت این بناها به پایان خواهد رسید.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نهاوند، خاطرنشان کرد: بام‌سازی سقف و بازسازی بخشی از جداره داخلی خانه صمصمام نیز سال گذشته انجام و در حال حاضر احداث کانال دفع رطوبت با اعتبار ۳۰ میلیون تومان در حال انجام است.
در این بازدید مدیرکل، معاون گردشگری و مسئول دفتر فنی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و رئیس و کارشناس اداره میراث شهرستان از ۵ پروژه بازسازی، مرمت و ساماندهی حمام حاج آقاتراب، حمام گلشن، خانه صمصام، روشنایی جاده بام نهاوند و سراب فارسبان بازدید به‌عمل آورده و مشکلات و موانع روند اجرای کار مورد بررسی قرار گرفت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com