بررسی زمینه‌های همکاری اقتصادی همدان و رومانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136823 تاریخ انتشار:  1402-12-02 - 10:53 تعداد بازدید:  88
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سفیر رومانی مهمان استانداری بود
بررسی زمینه‌های همکاری اقتصادی همدان و رومانی

داخلی


میزبانی ‌استان از سفیر رومانی در راستای تقویت تبادلات و تعاملات بیشتر است.
میرلا کارمن گرکو سفیر جمهوری رومانی در جمهوری اسلامی ایران با علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری رومانی نیز در این دیدار با قدردانی از نگاه مثبت قاسمی‌فرزاد به فعالیتهای اقتصادی، آمادگی خود را برای ترقیب فعالان اقتصادی، تجاری و گردشگری کشور متبوعش به ارتباط با فعالان اتاق بازرگانی استان همدان و سرمایه‌گذاری در این استان اعلام کرد.

استاندار همدان در این دیدار ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری استان همدان در بخش‌های مختلف را تشریح نمود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد از آمادگی کامل همدان برای تقویت روابط اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با کشور رومانی خبر داد.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به حضور سفیر رومانی در استان همدان اظهار‌داشت: ظرفیت‌های زیادی برای افزایش مبادلات بین همدان و رومانی فراهم است و این سفر نیز برای بالفعل شدن ظرفیت‌های موجود در نظر‌گرفته شد‌.

وی در گفت‌و‌گو با تسنیم میزبانی استان از سفیر رومانی را فرصتی مغتنم برای توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی دانست و عنوان کرد: با تعریف و برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند اقتصادی، گردشگری و فرهنگی می‌توانیم زمینه همکاری را بیش از پیش افزایش دهیم و از برخی زیرساخت‌های فراهم شده در گذشته به طور شایسته‌تری استفاده کنیم.

مقام عالی دولت در استان همدان تأکید کرد: این دیدارها می‌تواند بر تعمیق روابط میان دو کشور مؤثر باشد و بسترهای همکاری دوجانبه را بیش از پیش فراهم کند.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه همدان یکی از قطب‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری مهم ایران است و می‌تواند نیازهای اقتصادی رومانی را تأمین کند بر گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین تجار و هنرمندان و صنعتگران همدان و رومانی تأکید کرد و افزود:‌ سعی داریم در این سفر کوتاه تمام ظرفیت‌های عظیم و متعدد استان به سفیر رومانی معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه این سفر زمینه‌ساز تعاملات دو جانبه و سفر‌های هیأت‌ تجاری همدان به رومانی و بالعکس خواهد بود،افزود: تمایل داریم ارتباطات و تعاملات همدان با رومانی را بیش از پیش عمق ببخشیم و برای این تعامل و همکاری اعلام آمادگی کامل می‌کنم.

استاندار همدان با اشاره به سفر اخیر هیأت تجاری ازبکستان به همدان نیز عنوان کرد: همان‌طور که شاهد بودیم حضور هیأت‌تجاری ازبکستان که بیشتر با رویکرد گردشگری انجام شد زمینه‌ تعاملات و فعالیت‌های دوجانبه استان را با ازبکستان تقویت کرد و با استناد به این تجربه مثبت همدان آمادگی خود را برای تقویت و توسعه روابط تجاری و اقتصادی، گردشگری و آموزشی، فرهنگی و... با کشورهای مختلف مورد تأیید دولت و نظام اعلام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر 1900 اثر تاریخی و میراثی در استان همدان وجود دارد و این شهر در حوزه صنایع دستی نیز با داشتن دو شهر جهانی سفال لالجین و مبل و منبت ملایر ممتاز و صاحب سبک و اثر در جهان است که باعث شده برای توسعه فعالیت‌های گردشگری با کشورهای مختلف مستعد همکاری‌های دو جانبه باشد.

قاسمی‌فرزاد در پایان بر استحکام روابط میان همدان و رومانی تأکید و عنوان کرد: زمینه‌هایی که می‌تواند منجر به تعامل بیشتر میان همدان و رومانی شود را به صورت مکتوب و به صورت تفاهم‌نامه دو جانبه در دستور کار قرار خواهیم داد.

معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان، رایزن اقتصادی سفارت رومانی در تهران، رئیس و تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی استان نیز در این دیدار
حضور داشتند.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com