لیگ دسته دوم بوی تبانی می‌دهد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Fri, September 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111343 تاریخ انتشار:  1399-06-06 - 10:31 تعداد بازدید:  281
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

لیگ دسته دوم بوی تبانی می‌دهد

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی


 فساد و تبانی و زد و بند در فوتبال کشورمان بیداد می‌کند و در سال‌های اخیر نیز گسترش چشمگیری پیدا کرده است.
هرچه سطح رقابت‌ها پایین می‌رود شرط‌بندی و تبانی گسترش پیدا می‌کند و با توجه به اینکه در لیگ‌های پایین نظارت کمرنگ است، دلالان و شرط‌بندان در این لیگ‌ها بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کنند و فوتبال پاک را زیر سؤال می‌برد.
در فوتبال امروز در لیگ‌های پایین، نتایج خارج از مستطیل سبز رقم می‌خورد و پول‌های کلانی رد و بدل می‌شود.
در سال‌های اخیر نهادهای نظارتی تلاش داشتند تا به این مقوله ورود کنند اما به دلایلی موفق نشدند و دست‌هایی در کار است که مانع از برخورد قاطع با این عوامل فساد می‌شود.
تازه‌ترین مشکل تبانی در رقابت‌های لیگ دسته دوم و در هفته پایانی رقم خورد و صعود چوکای تالش به لیگ دسته یک را زیر سؤال برد.
در هفته پایانی این رقابت‌ها چوکای تالش در خانه میزبان شهرداری بندرعباس بود. شهرداری که هیچ انگیزه‌ای برای این بازی نداشت ظاهراً فوتبال پاک را به نمایش نگذاشته است.
درحالی‌که بازی 2 تیم یک بر یک پیش می‌رفت در نیمه دوم چوکا به گل پیروزی دست پیدا می‌کند. صحنه به ثمر رسیدن این گل مشکوک به نظر می‌رسد و مدافعان شهرداری بندرعباس در محوطه جریمه ایستاده و بدون نشان دادن واکنش شاهد گلزنی مهاجم چوکا می‌شوند این صحنه مورد اعتراض برخی از تیم‌ها قرار گرفت و پس از بازی شکوائیه‌ای به سازمان لیگ ارائه کردند.
یکی از تیم‌هایی که از این فوتبال ناپاک متضرر شده است تیم پاس همدان می‌باشد. این تیم که به‌دلیل همین داستان‌ها و زدوبند‌های تیم‌های نفت تهران و شاهین بوشهر به دسته پایین‌تر سقوط کرد حالا باز هم اسیر این حواشی شد و درحالی‌که در یک قدمی صعود قرار داشت به واسطه این دست‌های پشت پرده از صعود مستقیم بازماند.
احمد جشمیدیان مدیر فنی باشگاه پاس در برنامه تلویزیونی لیگ برتر به این حوادث در لیگ دوم اشاره کرد و آن را تبانی محرز دانست و مدعی شد که با این نمایش ناپاک پاس ضربه مهلکی خورد.
جمشیدیان از سازمان لیگ و نهادهای نظارتی خواست تا به این مسأله ورود کنند و در مقابل این‌گونه تبانی‌ها ایستادگی کنند و اجازه ندهند فوتبال پاک به فراموشی سپرده شود.
پاس حتی در دیدار با سردار بوکان نیز متضرر شده است و مدعی هستند که داوران در گرفتن پنالتی برای حریف عجول بودند و این‌گونه مسائل شائبه‌انگیز است.
همچنین وحید رضایی مربی مس شهر بابک نیز به نتایج رقم خورده در هفته پایانی مشکوک است و مدعی است که اگر عدالت اجرا می‌شد مس شهر بابک لیگ یکی می‌شد.
امیدواریم که سازمان لیگ به‌طور جدی به این مسأله ورود کند و مانع کامیابی دلالان و شرط‌بندان شوند.
وقتی پوشش تلویزیونی در بازی‌ها نباشد و فدراسیون فوتبال نیز نظارت کمرنگی بر لیگ‌های کشوری داشته باشد فساد و تبانی ریشه می‌زند و روزبه‌روز گسترش پیدا می‌کند.
در لیگ‌های پایین، قرارداد بازیکنان و مربیان ناچیز است که آن هم سر وقت پرداخت نمی‌شود، آنگاه کل مبلغ دریافتی یک فصل در یک بازی به آنها پیشنهاد می‌شود و این‌گونه تبانی و زد و بند ریشه می‌دواند و فوتبال پاک را نابود می‌کند.
پاسی‌ها منتظر هستند تا عکس‌العمل مسئولان سازمان لیگ را ببینند و اینکه سازمان لیگ چگونه به این مسائل ورود می‌کند و نتایج چه خواهد شد.
اگر تبانی محرز شود احتمال اینکه تیم‌های خاطی به یک دسته پایین‌تر سقوط کنند، زیاد است وآنگاه شانس در خانه پاس را برای ورود به لیگ یک خواهد زد.
از زمانی که پاس به همدان منتقل شده است این تیم چند بار از فوتبال ناپاک ضربه خورده است و سقوط از لیگ برتر نیز به همین دلایل رقم خورد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com