رقابت یا وفاق برای استانداری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119311 تاریخ انتشار:  1400-06-01 - 08:33 تعداد بازدید:  162
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رقابت یا وفاق برای استانداری

یادداشت


 ۱- همزمان با تلاش سید ابراهیم رئیسی برای معرفی وزرا، کسب رأی اعتماد مجلس و تشکیل دولت، تلاش‌ فعالان سیاسی در استان‌ها نیز برای معرفی استاندار و رقابت برای کسب کرسی استانداری شدت یافته است.
این وضعیت در استان همدان شاید زودتر از استان‌های دیگر آغاز شده و از فردای پیروزی رئیسی برخی خود را داوطلب استانداری همدان کرده و رقابت برای این سمت دولتی مهم را کلید زده‌اند.

۲- تاکنون در گمانه‌زنی‌ها بیش از 20 نام برای تصدی استانداری همدان مطرح شده است که نشانگر رقابتی سخت در این زمینه بین طرفداران دولت در استان است.
ویژگی تمامی گمانه‌زنی‌ها و لیست‌ها توجه به داشته‌ها و سرمایه‌های استان در پیشنهاد استاندار آینده همدان است که بومی بودن استاندار در دولت کرامت را نوید می‌دهد.

۳- برخی نام خود را بر سر زبان‌ها می‌اندازند تا اگر به استانداری رسیدند که چه بهتر اما اگر نشد که معمولا نمی‌شود، حداقل برای معاونت‌ها و مدیریت‌ها نام آنها مطرح باشد.
این شیوه هر چند پسندیده مدیران دولت مردمی نیست اما تا به اینجا در فضای شکل گرفته برای استانداری تفاوتی با گذشته مشاهده نشده است و شیوه همان شیوه‌های نادرست و معمولاً شایسته کش سابق است.
۴- ائتلاف و شورای وحدت نیروهای انقلاب استان خواسته یا ناخواسته به فضای تغییر استاندار وارد شده‌اند
حداد عادل، رئیس شورای ائتلاف، در اجلاس مجازی شوراهای ائتلاف استان‌ها گفته است: یک وظیفه و مسئولیت ما این است که اگر فرد یا افرادی را می‌شناسیم که با شاخص‌ها و معیارهای انقلابی برای قرار گرفتن در مسئولیت استانداری مناسب است، باید پیشنهاد بدهیم. صرفاً به‌ عنوان پیشنهاد خواهش می‌کنم که با اعضای شورای ائتلاف، نیروهای انقلابی استان، نماینده ولی‌فقیه، امام جمعه مرکز استان و اشخاص دلسوز واقع‌بین مشورت کنید و به ترتیب اولویت 3 نفر را همراه با رزومه‌شان به ما معرفی کنید تا ما هم بدون هیچ توقعی اسامی پیشنهادی شما را به دولت بدهیم.
 ما در این مرحله بیش از این وظیفه نداریم، وزیر کشور و اعضای دولت خصوصیات این افراد را با هم مقایسه می‌کنند و ان‌شاءا... بهترین انتخاب صورت می‌گیرد. بدیهی است که اگر گزینۀ پیشنهادی مدنظر ما انتخاب نشود به علاقه و کمک ما به دولت لطمه‌ای نخواهد زد و دلخور نخواهیم شد، ما وظیفه داریم که کمک کنیم تا افراد شایسته برای مسئولیت‌ها انتخاب شوند.

۵- به نظر همین سازوکار نیز برای شورای وحدت مدنظر بوده و آنها نیز باید 3 فرد را برای استانداری به رئیس‌جمهور پیشنهاد دهند.
البته راه پیشنهاد برای همه مردم باز است و همه می‌توانند اگر مدیری را شایسته استانداری یا سمت دیگری می‌دانند، وی را پیشنهاد دهند اما روشن است پیشنهاد ارائه شده سازوکار ائتلاف و شورای وحدت بیشتر مورد توجه رئیس‌جمهور و وزیر کشور خواهد بود.

۶- وزیر کشور سابقه نظامی‌گری دارد و نظامی است اما این دلیل نمی‌شود که استاندار حتماً باید فردی نظامی باشد.
این برداشت نادرست که در استان موجب شده برخی نظامیان از سرهنگ به بالا برای استانداری آماده شوند و در گمانه‌زنی‌ها نیز نام برخی از آنها مطرح شود، مانع دیده شدن سرمایه‌ها و نخبگان شایسته استان خواهد بود البته این به معنی شایسته نبودن برخی نظامیان مطرح برای استانداری همدان نیست و باید به این نکته دقت شود.

۷- توسعه آینده استان و تسریع آن در دولت کرامت بستگی زیادی به فردی خواهد داشت که قرار است مدیریت ارشد استان در دولت کرامت را تحویل گرفته و به عنوان استاندار در پیشبرد توسعه و تعالی استان اقدام کند.
پس فارغ از گمانه‌زنی‌ها انتظار می‌رود فعالان سیاسی نزدیک به دولت استان تمامی شرایط استان را در نظر گرفته و فارغ از رقابت درون گروهی  با وفاق فردی شایسته، توانمند، مجرب، کاربلد، پاکدست، توسعه‌گرا، مردمی و مشهور به مبارزه با فساد و برخوردار از معنویت را برای استانداری همدان پیشنهاد دهند تا توسعه و آینده استان در این دولت مردمی با شرایط خوبی که ایجاد شده تضمین شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com