مخابرات سهیم در زیان واحدهای تولیدی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138685 تاریخ انتشار:  1403-04-19 - 09:46 تعداد بازدید:  75
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مخابرات سهیم در زیان واحدهای تولیدی

اقتصادی


با خاموشی برق واحدهای تولیدی، تلفن آنها نیز قطع می‌شود.

با کمبود برق در کشور و به منظور مدیریت بار، یک روز در هفته برق شهرک‌های صنعتی قطع می‌شود اما طبق ابلاغ به شهرک‌های صنعتی استان، از هفته آینده تعداد روزهای خاموشی واحدها به 2روز در هفته افزایش می‎یابد. بر این اساس، تعداد روزها و ساعت‌های قطع تلفن‌های ثابت واحدهای تولیدی و صنعتی نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش همدان‌پیام، این در حالی است که اگر شرکت مخابرات سیستم پشتیبان باتری و یا منبع تغذیه اضطراری کافی داشته باشد، می‎تواند با استفاده از ذخیره برق، از قطع تلفن‎های ثابت واحدهای تولیدی جلوگیری کند.

اما آن‌طور که گفته می‌شود منابع ذخیره برق مخابرات همدان کافی نبوده و واحدهای تولیدی در ساعت‎های طولانی با قطع تلفن ثابت خود نیز مواجه شده‎اند. با قطع تلفن واحدهای تولیدی ارتباط آنها را با مشتریان نیز قطع شده و علاوه بر اینکه سبب از دست‎رفتن مشتریان جدید می‌شود میزان فروش آنها با کاهش مواجه شده و به زحمت پرسنل واحدها نیز می‌افزاید.

مدیر یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی بهاران درباره خسارات‎های ناشی از قطع تلفن ثابت واحدهای تولیدی گفت: بسیاری از واحدهای تولیدی کالاهای خود را  بر پایه بازاریابی به‌فروش می‌رسانند که در صورت قطع تلفن خسارت هنگفتی به آنها وارد می‌شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه ارتباط از سوی ما با مشتریان قطع شده و توان فروش کالاهای تولیدی را از دست می‌دهیم ارتباط سایر مشتریان با ما هم قطع می‌شود و به‌راحتی مشتریان خود را از دست می‌هیم.

وقتی تلفن قطع می‌شود مشتریان از سراسر کشور هنگام تماس با کارخانه با پاسخگو نبودن از سوی واحد مواجه شده و مشتریان خود را از دست می‎دهیم.

وی بیان کرد: برخی موارد را می‌توان با تلفن‎ها همراه پیگیری کرد اما آنتن‎دهی در این شهرک نامناسب است و عملاً استفاده از موبایل نیز مقدور نیست.

این مدیر کارخانه بیان کرد: شرکت مخابرات همدان باید سیستم ذخیره برق خود را توسعه بدهد و اجازه ندهد واحدها دچار چنین زیان‎هایی شوند.

وی افزود: سالیان سال است که شهرک صنعتی بهاران با مشکلات عدیده‌ای در آنتن‎دهی موبایل و همچنین اتصال خطوط سیمی دارد و هنوز مشکلات آن رفع نشده که مشکل جدید نیز با خاموشی برق واحدها به آن اضافه شده است.

این مدیر کارخانه با بیان اینکه مخابرات گفته خودتان برای تأمین برق تلفن‎های ثابت باید تجهیزات خریداری کنید،گفت: برخی واحدهای تولیدی ده‎ها خط تلفن ثابت دارند و ماهانه آبونمان آنها را پرداخت می‎کنند، بنابراین انتظار می‌رود سیستم پشتیبان باتری خود را در شهرک صنعتی توسعه بدهد.

مدیرمخابرات منطقه همدان هم در پاسخ به خبرنگار همدان‎پیام گفت: در صورت قطع برق، تجهیزات مخابرات 2تا 3ساعت برق واحدها را تأمین می‌کند.

صابری ادامه داد: سال گذشته برق واحدها حدود 8ساعت قطع می‌شد که مخابرات همدان حدود نصف این زمان را برای وصل‌بودن تلفن ثابت تأمین می‌کرد اما امسال بین 18تا 24ساعت برق قطع می‌شود و احتمالاً به 48ساعت افزایش خواهدیافت.

وی با بیان اینکه قطعی برق طولانی‌مدت به تجهیزات مخابرات هم آسیب می‌رساند، گفت: در دیگر شهرک‎های صنعتی هم این مسأله وجوددارد که به‌نظر می‌رسد کم‌کم قابل حل است و یک‌باره نمی‌توانیم این مشکل را حل کنیم.

صابری با بیان اینکه باید یک راه‌حل مناسب برای این مسأله بیابیم، گفت: نیروهای فنی مخابرات در روز دوشنبه (دیروز) برای بررسی مشکلات و راهکار حل آنها به شهرک صنعتی بوعلی رفته‌اند و تا چندروز آینده شهرک‌ صنعتی بهاران را نیز به‌صورت حضوری بررسی خواهندکرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com