حزب بادی‌ها و مدیریت استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 بهمن 1399 - شماره 3956
 
امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

Today : Sat, January 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  103127 تاریخ انتشار:  1398-10-02 - 09:43 تعداد بازدید:  352
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حزب بادی‌ها و مدیریت استان

یادداشت


 1- هر دولتی برای انتصاب مدیران، شاخص‌هایی چون شایسته‌سالاری، توانمندی و... را تعریف می‌کند که معمولا در حد تعریف است و بیان آنها برای رد کردن افرادی است که این شاخص‌ها را دارا هستند.
آنچه در دولت‌های گوناگون مشاهده شده، مهمترین شاخص در انتصابات تعاملات و رایزنی‌ها و سیاسی‌بازی‌هاست و به همین دلیل مردم معمولا از انتصابات راضی نمی‌شوند و تنها گروه‌های محدودی که انتصاب از گروه آنان است، اظهار خوشحالی می‌کنند.
2- در دولت تدبیر و امید هم پذیرش سیاست‌ها و شعارهای این دولت و تلاش برای پیاده‌کردن برنامه‌های دولت از مهمترین شاخص‌ها برای انتصابات اعلام شده، هر چند در برخی انتصابات این شاخص‌ها رعایت نشده و صوری بوده‌است.
اما به‌رغم این باید گفت، هرکس که در این دولت در استان به مدیریت رسیده سیاست‌های دولت را قبول داشته، به دولت پایبند بوده و همت او تلاش در راستای اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های دولت بوده‌است.
3- برخی از طرفداران دولت سعی کردند گفتمان اعتدال را به‌عنوان گفتمان سوم در سپهر سیاسی کشور تعریف کنند اما تاکنون توفیقی نداشته‌اند.
شاید از دلایل این توفیق نداشتن، یارگیری این مشی سیاسی از 2 گفتمان اصلی سیاسی کشور  بدون توجه به شاخص‌های دیگر این مشی است و تنها با پررنگ‌تر کردن شاخص اعتدال بوده‌است.
4- یارگیری‌های فله‌ای و بی‌توجهی به سوابق اجرایی مدیرانی که در این دولت منصوب شده‌اند، دلیلی بر جمع آمدن مدیرانی با سابقه تعهد به یکی از جناحین، بر سر سفره اعتدال است.
البته در این میان افراد حرفه‌ای در تغییر جهت، موفق‌تر عمل کرده‌اند و توانسته‌اند خود را مطابق با شاخص‌های پست مورد نظر تعریف و مدیریت را کسب کنند و آنچنان که مشخص است، هدفی هم بعد آن برای کارکردن نداشته‌اند.
5- پدیده مدیران حرفه‌ای که در هر دولت مدیر هستند و روزی اصولگرا، روزی معتدل و روزی اصلاح‌طلب می‌شوند و در این چهل سال هر کجا بوده‌اند، منافع شخصی اولویت پیگیری آنها بوده از آسیب‌های جدی مدیریت منابع انسانی در استان است.
البته شاخص دیدگاه سیاسی نباید در اولویت شاخص‌های انتصابات مدیران باشد و شاخص‌های توانمندی، تخصص، تعهد، پاکدستی و ...باید در اولویت باشند اما در شرایطی که شاخص‌های دیگر در سایه شاخص دیدگاه سیاسی قرار گرفته توجه مردم و رسانه‌ها به این شاخص قابل پذیرش است.
6- آمار جمع‌بندی شده از انتصابات استان توسط همدان‌پیام نشانگر ورود افراد بیشتری از مدیران دارای پرچم‌های گوناگون بسته به شرایط سیاسی یا همان حزب‌بادی‌ها در استان است که این نقص مشی اعتدال را در انتصابات نشان می‌دهد.
مشی و روشی که میانه‌روی باید شاخص اصلی آن باشد اما سابقه برخی از این مدیران میانه‌ای با آن ندارد.
7- دولت تدبیر و امید در سال‌های پایانی فعالیت خود قرار دارد و طبیعی است که حزب‌بادی‌ها از اکنون به دنبال پرچم سیاسی جدید خود باشند و روزی هم معتدل‌بودن خود را نفی کنند همچنان که اکنون اصولگرا یا اصلاح‌طلب بودن خود را نفی می‌کنند تا راهی به دولت بعد بیابند.
اما افکار عمومی و رسانه‌ها آنچه دیده‌اند را فراموش نخواهند کرد، هر چند امیدوارند که شاخص‌های مدیریت از زیر سایه جبهه‌بندی سیاسی خارج شده و مدیریت حرفه‌ای در استان و کشور توسعه بیشتری یافته و عرصه بر حزب‌بادی های ناتوان در جایگاه های مدیریتی، تنگ شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com