بازگشت36 واحد مصادره شده بانکی به تولید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 14 آذر 1398 - شماره 3634
 
امروز : جمعه ، 15 آذر 1398

Today : Fri, December 6, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  97536 تاریخ انتشار:  1398-05-22 - 08:14 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان خبر داد
بازگشت36 واحد مصادره شده بانکی به تولید

اقتصادی

از 56 واحد تملک شده توسط بانک‌ها 36 واحد به چرخه توليد بازگشته که 20واحد تا پیش از سال 95 و 16 واحد در 3 سال گذشته واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان در نشست خبري عنوان کرد که از ابتدای تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان 56 واحد توسط بانک‌ها تملک شده که تاکنون 36 واحد به چرخه توليد بازگشته است.
به گفته محمدرضا بادامی 16 واحد از این تعداد در 3سال اخیر به صورت اجاره به شرط تملک واگذارشده که در این واگذاري‌ها اولويت با صاحبان قبلي واحدها بوده است.
بادامی گفت: حفظ چرخه تولید به صنعت و مدیر واحد برمی‌گردد به طوری‌که واحدهایی که در دوره بلوغ، محصول جدید را معرفی مي‌کنند، مي‌توانند مجموعه را حفظ کنند اما واحدی که تک محصولی بوده و تغییری نداشته محکوم به ورشکستگی و تعطیلی است.
وي در پاسخ به سؤالي گفت که به طور متوسط ماهیانه ۲میلیارد تومان برای زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی هزینه شده به ‌طوري‌ که از ابتدای سال تا کنون ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی هزینه شده است. بادامي با بیان اینکه از ۲۶۰ قرارداد در شهرک صنعتی بوعلی ۱۹۰ واحد فعال بوده و ۷۰ واحد درحال ساخت بوده و یا به بهره‌برداری رسیده است، تأکید کرد: واحدهای صنعتی مشکلات زیادی دارند و ما منکر نیستیم، اما همچنان به تولید خود ادامه مي‌دهند.وی از اضافه شدن ۶۰ هکتار به شهرک صنعتی لالجین خبر داد و گفت: با توجه به استقبال تولیدکنندگان برای استقرار در شهرک صنعتی لالجین نیاز دیدیم به وسعت این شهرک اضافه شود که در این راستا ۶۰ هکتار زمین تملک شده که امیدواریم تا پایان سالجاری آماده واگذاری شود.
بادامی در ادامه از ایجاد ناحیه صنعتی قروه درگزین در شهرستان تازه‌تأسیس درگزین خبر داد و اظهار کرد: مساحت زمین این ناحیه صنعتی 50 هکتار است که بیش از تیمی از آن تملک شده است.
بادامی با اشاره به توسعه شهرک صنعتی بهاران، خاطرنشان کرد: استقبال خوبی در استقرار صنایع در این شهرک وجود داشت ۴۰ هکتار زمین جدید تملک و طراحی شده که تا پایان شهریور ماه واگذاری آغاز می‌شود.وي در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار همدان‌پيام درباره تأمين منابع تملک زمين‌هاي اطراف براي ساخت زيرگذر ورودي شهرک صنعتي بهاران گفت: ساخت اين زيرگذر يک پروژه ملي بود که بعداً به ملي- استاني تبديل شد و کار پيش رفت که اگر تملک زمين‌ها انجام شود در زمان کوتاهي زيرگذر ساخته خواهد شد.
وي ادامه داد: تأمين منابع آن به عهده ما نيست اما فرماندار شهرستان بهار به‌دنبال اين است که بتواند از طريق استاندار بودجه‌ آن را تأمين کند.
بادامي در پاسخ به سؤال خبرنگار ديگري بيان کرد: ۷۰ درصد شهرک بنکداران آماده شده و منتظر هستیم تا ۳۰ درصد باقی مانده تکمیل و به طور کامل افتتاح شود.
 نمایشگاه تخصصی
کیف و کفش چرم افتتاح می‌شود
وی در خصوص خوشه مبل و منیت در تویسرکان اظهار کرد: به دستور استاندار قرار شد یک ساختمان خدمات تخصصی در ناحیه صنعتی اشترمل ساخته شود که این ساختمان در مراسم افتتاح جشنواره مبل و منبت تویسرکان در اختیار قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان برگزاری جشنواره مبل و منبت در شهرک صنعتی ملایر 2 را از دیگر فعالیت‌ها عنوان کرد و گفت: در این جشنواره تولیدات شرکت‌کنندگان به صورت کشوری تبلیغ می‌شود. مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان بیان کرد: در استان همدان 3 هزار هکتار زمین صنعتی  با ۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی، یک منطقه ویژه اقتصادی و یک منقطه ویژه مبتنی بر فناوری‌های ویژه وجود دارد.
وی گفت: طی تفاهمنامه‌ای با صندوق کارآفرینی، خریداران می‌توانند تا سقف خرید 15 میلیون تومان وام دریافت کنند که سود چهار درصد با دوره بازپرداخت سه ساله برای آن در نظر گرفته شده است.
بادامی توجه به خوشه کیف و کفش چرم در همدان را از دیگر موضوعات دانست و تصریح کرد: 25 مردادماه نمایشگاه تخصصی کیف و کفش چرم افتتاح می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش از اعزام واحدهای تهیه چوب به گرجستان برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز برای مبل و منبت خبر داد و گفت: قراردادهایی نیز در این زمینه منعقد شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان با اشاره به برگزاری 30 دوره آموزشی برای مدیران واحدهای صنعتی توجه به مباحثی چون عارضه‌یابی واحدهای صنعتی را نیز مهم دانست و انجام اقداماتی در این زمینه خبر داد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com