1399-05-091399-05-19bool(false) ناکامی کشتی استان علیرغم رشد محسوس همدان پیام
 
 
يكشنبه - 19 مرداد 1399 - شماره 3822
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  99987 تاریخ انتشار:  1398-07-14 - 09:31 تعداد بازدید:  194
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مسابقات کشتی قهرمانی کشوردر بیرجند برگزار شد
ناکامی کشتی استان علیرغم رشد محسوس

نویسنده : سلیمان رحیمی

ورزشی


 گوش شکسته‌های استان علی‌رغم رشد محسوس در سال‌های اخیر در رقابت‌های قهرمانی کشور بیرجند ناکام ماندند و نمره قبولی نگرفت.
مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور گرامیداشت شهید ابراهیم هادی طی دو روز و با حضور 298 کشتی‌گیر در قالب 34 تیم از سراسر کشور در سالن شهیدان قاسمی شهر بیرجند استان خراسان جنوبی برگزار شد و در پایان تیم کشتی مازندران با کسب 170 امتیاز عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص داد و تیم‌های تهران و کرمانشاه با 138 و 97 امتیاز مقام دوم و سوم را کسب کردند و تیم کشتی استان همدان نیز پس از توابع تهران 91 امتیازی با کسب 70 امتیاز مقام پنجم را به دست آورد و خراسان رضوی با 69 امتیاز ششم شد.در این رقابت‌ها کشتی‌گیران استان نمره قبولی کسب نکردند و 6 کشتی‌گیر استان خیلی زود با این رقابت‌ها خداحافظی کردند که این می‌تواند تلنگری برای گوش شکسته‌های استان باشد.اردوی یک ماهه در همدان و سفر زود هنگام به بیرجند نیز نتوانست مانع ناکامی کشتی استان شود و تنها 4 کشتی‌گیر استان مدال‌آور شدند.
در این رقابت‌ها کشتی‌گیرانی چون شریعتی‌نیا و خدابنده‌لو کمتر از انتظار ظاهر شدند و نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. دو کشتی‌گیر استان که تا روزهای آخر در تیم ملی امید مدعی دو بنده تیم ملی بودند پس از ناکامی برای کسب دو بنده تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی کشور نیز کم فروغ ظاهر شدند و ناکام بزرگ مسابقات لقب گرفتند.
کشتی استان روی کاکل دو کشتی‌گیر پا به سن گذاشته که سال‌های آخر دوران قهرمانی را طی می‌کنند چرخید و کسب دو مدال نقره توسط میثم مصطفی جوکار در 92 کیلوگرم و مسعود کمروند در 74 کیلوگرم نشان داد که هنوز جوانان نتوانسته‌اند توانایی‌های خود را نشان دهند. میثم جوکار که چند سالی از کشتی دور بود با تکیه بر تجربه‌اش نمایش قابل قبولی داشت و با آنکه هنوز به آمادگی مطلوب نرسید کشتی‌های خوبی گرفت و مدال ارزشمند نقره را کسب کرد.
مسعود کمروند نیز هر چند می‌توانست چهره طلایی استان شود وی در کشتی فینال جسورانه کشتی نگرفت تا او نیز نشان دهد که از آمادگی کامل به دور است دو کشتی‌گیر دیگر استان دانیال شریعتی نیا در 97 کیلوگرم و فروین قهرمانی در 86 کیلوگرم نیز به مدال برنز بسنده کردند.
اما در اوزان سبک کشتی استان حرفی برای گفتن نداشت و در همان دورهای نخست مقابل حریفات کم نام و نشان شکست خوردند و با توجه به باخت رقیبان از حضور در شانس مجدد نیز بازماندند تا کارنامه ضعیف خود را به نمایش بگذارند. فیروزآبادی،انوری، فرزین‌فر، کامرانی و خدابنده‌لو کشتی‌گیران ناکام استان بودند که نتوانستند برای استان امتیاز کسب کنند.
در چند ماه اخیر حمیدرضا یاری سکان دار کشتی استان با تلاش وصف‌ناپذیر سعی کرد تا نامداران کشتی را گرد هم آورد و کشتی استان را از سراشیبی سقوط نجات دهد. هر چند دست‌آورد یاری در این ایام قابل تقدیر است اما کشتی استان رشد چندانی نداشت که باید در جلسات کارشناسی نقاط ضعف بررسی شود تا در رقابت‌های آینده بتوانیم کارنامه موفق‌تری داشته باشیم.
رئیس هیأت کشتی استان در دو روز گذشته چون پروانه گرد کشتی‌گیران استان چرخید و با حرص و جوش فراوان به دنبال موفقیت کشتی‌گیران استان بود که بسیار قابل تقدیر است یاری در انتهای مسابقات واقعیت را کتمان نکرد و به ناکامی کشتی‌گیران استان اعتراف کرد و رشد محسوس گوش شکسته‌ها را مانع از ناکامی استان ندانست هر چند نسبت به یکی دو سال گذشته نمایش خوبی داشتیم.
اما در مجموع و با توجه به سابقه کشتی‌استان در کشور نتایج قابل قبولی بدست نیامد در روزهای آینده و از زوایای دیگر رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور و عملکرد کشتی‌گیران استان را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و با بزرگان کشتی نسبت به عملکرد کشتی‌گیران گفت‌وگو خواهیم کرد.
در پایان رقابت‌های قهرمانی کشور نفرات اول تا سوم این مسابقات به طور مستقیم جواز حضور در مسابقات بین‌المللی جام تختی را کسب کردند و استان همدان نیز با 4 سهمیه مستقیم در این رقابت‌ها که دی ماه انجام می‌شود شرکت خواهد کرد.
■ رده‌بندی نهایی اوزان مختلف
57 کیلوگرم: 1- محسن ملکی (توابع تهران) 2- محمد کابلی(البرز) 3- نقی رضوان (آذربایجان شرقی) و عرفان آیینی (تهران)
61 کیلوگرم: 1-مجید داستان (تهران) 2-محمد ملکی (آذربایجان شرقی) 3- محمد رمضان پور (مازندران) و بهزاد بهروزی راد (کرمانشاه)
65 کیلوگرم: 1- مرتضی قیاسی (لرستان) 2- مهران شیخی (مازندران) 3-جواد خیرا... قهرمانی (کرمانشاه) و رحمان رحیم‌پور (فارس)
70 کیلوگرم: محمدمهدی یگانه جعفری (مازندران) 2-حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی) 3- علی اسماعیل‌پور (بوشهر) و امیر خدمتی (تهران)
74 کیلوگرم: 1-سعید داداش پور (تهران) 2-مسعود کمروند (همدان) 3- محمد صادق فیروزپور (مازندران) و حامد رشیدی (کرمانشاه)
79 کیلوگرم: 1-محمد حسن‌تبار (مازندران) 2-محمد زارعی (کردستان) 3- مجتبی اصغری (گیلان) و مهدی اسماعیل زاده (تهران)
86 کیلوگرم: 1-جلال زمان (مازندران) 2- آرش نیرآبادی (گلستان) 3- فردین قهرمانی (همدان) و مصطفی نجفی (خراسان رضوی)
92 کیلوگرم: 1- ارشک محبی (کرمانشاه) 2- میثم مصطفی جوکار (همدان) 3- رضا بیات (خراسان رضوی) و سینا غلامی (مازندران)
97 کیلوگرم: 1- اسماعیل نجاتیان (خراسان رضوی) 2- محمدحسین محمدیان (مازندران) 3-جواد نظری (کرمانشاه) و دانیال شریعتی نیا (همدان)
125 کیلوگرم: 1-امین طاهری (تهران) 2- سیداحمد رسولی (گلستان) 3-یاسر نوروزی (سمنان) و امین محمدی (خراسان شمالی)

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com