نوروز همدان با پرديس سينمايي همدان پیام
 
 
سه شنبه - 7 بهمن 1399 - شماره 3960
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Wed, January 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115098 تاریخ انتشار:  1399-10-23 - 09:38 تعداد بازدید:  101
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کودکان همدانی سینمادار شدند
نوروز همدان با پرديس سينمايي

نویسنده : غزل اسلامي

فرهنگی


 پس از گذشت  7سال از پيشنهاد ايجاد پرديس سينمايي در همدان توسط خبرنگار همدان‌پيام و پيگيري آن، سرانجام به نتيجه رسيد و اکنون سينما قدس همدان به پرديس سينمايي تبديل شده است. اين پرديس اکنون درحال ساخت و بازسازي است و طبق گفته‌هاي مدير سينماهاي استان همدان، احتمالا در نوروز 1400 به بهره‌برداري رسيده و فيلم بر پرده‌ سالن‌هاي اين پرديس اکران خواهد شد.
پردیس سینمایی یا مجموعه سینمایی (Multi-theater Cinema) به سینمایی گفته می‌شود که دارای چند سالن نمایش، دست‌کم ۳ سالن و به‌طور معمول ۶ تا ده سالن، باشد. در بیشتر موارد سالن‌ها در یک ساختمان قرار گرفته‌اند و گاهی در بازسازی، سالن نمایش موجود را به چند سالن کوچک‌تر تقسیم می‌کنند، یا در گسترش مجموعه، فضاهای بیشتری به آن اضافه یا الحاق می‌شود. در برخی موارد نيز مجموعه‌های سینمایی یا مجموعه‌های چندمنظوره فرهنگی، تفریحی،‌تجاری همجوار یا در نزدیکی مراکز تفریحی-تجاری قرار می‌گیرند و در ارتباط با آنها به‌مثابه یک «پاتوق» در فضای شهری عمل می‌کند.
عملکرد سينماها در دنيا نشان مي‌دهد که دوران ساخت سینماهای بزرگ و باشکوه (جز در موارد استثنایی و اندک، مثلاً یک سینمای خاص برای شهرت یک شهر) در جهان به‌سرآمده‌است و امروز عموم طراحان، مالکان و حتی تماشاگران سینما بر این باورند که مجتمع‌های سینمایی با تعداد تالارها و ظرفيت بیشتر، پر نمي‌شوند و حتي در مواقعي با 15-10 تماشاگر مجبور هستند فعال باشند و این با درنظر داشتن مخارج کلان استهلاک و تأسیسات و دستمزد کارمندان و دیگر هزینه‌های جاری که چه با ده تماشاگر و چه با هزار تماشاگر، تقریباً یکسان است یعنی ضرر مطلق. اما امتیاز مجموعه‌ها و سالن‌های کوچک سینمایی در این است که زود پُر می‌شوند و با ایجاد فضایی گرم، موجب تشدید اثر جمع می‌شود. همچنین  ممکن است تنوع سلیقه‌ها، مانع سینما رفتن جمعی خانواده‌ها شود که وجود مجموعه سالن‌ها و نمایش چند فیلم در یک محل این مشکل را حل خواهد کرد.
مدير سينماهاي بهمن سبز استان همدان در اين‌باره گفت: سينما قدس همدان سرانجام به پرديس سينمايي مدرن با تمام استانداردهاي ‌روز دنيا تبديل شد و به‌زودي آماده اکران فيلم مي‌شود.
سعيد شرفي افزود: اين پرديس شامل 4 سالن مجزاي270 نفره، صد نفره، 60 نفره و 45 نفره با سالن‌هاي پله‌اي براي جلوگيري از مزاحمت ديد ساخته شده‌اند.
وی اظهار کرد: سالن 45 نفره مخصوص کودکان ساخته شده است. شرفی افزود: سينماهاي همدان کاملا خودگران بوده و بودجه بيش از 2 ميلياردي ايجاد اين پرديس از بليت‌فروشي و توسط شرکت بهمن سبز که اغلب سينماهاي کشور را جزو زيرمجموعه دارد، تأمين شده است.
مدير سينماهاي بهمن سبز استان همدان اضافه کرد: برنامه اين بود که پرديس سينمايي را در 7 طبقه بسازيم اما چون در محدوده بافت تاريخي قرار داشت ميراث فرهنگي با مجوز آن موافقت نکرد اما درحال‌حاضر اين پرديس بسيار مدرن با چند مجتمع مرکز خريد درحال ساخت است.

 سالن‌هاي سينما فلسطين و بهمن افزايش يافتند
شرفي گفت: شيوع ويروس کرونا و ايجاد شرايط جديد و تعطيلي سينماها سبب شد تا بتوانيم از فرصت استفاده کنيم و سينماهاي فلسطين و بهمن ملاير را هم بازسازي کنيم.
وي افزود: سالن شماره 2 فلسطين که بسيار استاندارد و موردتوجه مسئولان سينمايي کشور است، در کنار آن يک سالن استاندارد 28 نفره نيز براي کودکان ايجاد کرديم.
مدير سينماهاي بهمن سبز استان همدان با بيان اينکه پس از بازسازي، يک سالن هم به بهمن ملاير اضافه شد، گفت: درحال‌حاضر در سينما فلسطين همدان و بهمن ملاير فيلم اکران مي‌شود.
شرفي بيان کرد: فيلم‌ اصلي سينماهاي فلسطين و بهمن «ديدن اين فيلم جرم است» و در سالن‌هاي ديگر هر 2 سينما نيز فيلم درحال اکران است که متقاضيان براي اطلاع از برنامه سينماها و خريد بليت مي‌توانند به سايت بهمن سبز مراجعه کنند که خريد از اين سايت شامل تخفيف ويژه است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com