براي کاهش نارضايتي‌ها تلاش کنيم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - شماره 3316
 
امروز : جمعه ، 27 مهر 1397

Today : Fri, October 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83479 تاریخ انتشار:  1396-10-24 - 05:45 تعداد بازدید:  120
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار رزن در کمیته برنامه ریزی:
براي کاهش نارضايتي‌ها تلاش کنيم

مادستان

 رزن-مریم توسلی-خبرنگار همدان پیام: رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه استانداری همدان در کمیته برنامه ریزی رزن گفت: در بودجه سالجاری بیش از 5/39میلیارد تومان به شهرستان رزن نخصیص یافته است.
50درصد اعتبارات تخصیص یافته
سیداسکندرصیدایی از تخصیص بیش از 50درصد از اعتبار استانی خبرداد و گفت: امسال اعتبارات استانی همانند به صورت یکسان توزیع شده است.
وی افزود: فرایند رصد پروژها دردست انجام است تا مشخص شود پروژه ها با توجه به اعتباری که تخصیص یافته، چه میزان پیشرفت داشته است.
صيدايي با عنوان اینکه در 2سال گذشته در بحث اعتبارات متوازن تخصیص نداشتیم، گفت؛خوشبختانه اعتبارات متوازن تخصیص داشته است و در بحث پروژه ها ملی در کل استان تخصیصش 20درصد بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه استانداری همدان با عنوان اینکه با همه این همه محدودیت ها در سالجاری بیش از 1500میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در استان پیش بینی شده است گفت: این میزان اعتبارت در حوزه های اشتغال فراگیر اشتغال روستای و عشایری است که با توجه به جمعیت و طرح های شهرستانها توزیع می شود.
وي افزود:طبق گزارش اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدن سهمیه اشتغال استان 20هزار نفر است که تا به امروز برای بیش از 14هزار نفر شغل ایجاد شده است.
 خدمات بسیاری به مردم ارایه شده است
فرماندار رزن هم در این جلسه با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در کشور قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در هیچ حوزه ای قابل مقایسه نیست گفت: در حوزه بهسازی پس از انقلاب ۴۰درصددر کشوراجرایی شده درحالیکه در استان ۴۸درصد و رزن هم ۵۲ و نیم درصد می باشد. فتحعلی حسینی۹۰ درصد مساکن شهرستان رزن مقاوم سازی اعلام کرد و در سایر بخش ها هم خدمات قابل توجهی به مردم ارائه شده است که هنوز هم ادامه دارد.
وی گفت: برخورد های نامناسب و بالابردن توقعات مردمی در انتخابات ها بدون اولویت بندی  و رسیدگی نکردن به نیازهای واقعی مردم و فاصله گرفتن از آنها اعتماد مردم را کاهش می دهد که انتظار داریم مدیران این نارضایتی‌ها را به حداقل برسانند و در مواقعی که با امکانات قادر نخواهیم بود خواسته های مردم را برآورده کنیم می‌توانیم با برخورد مناسب و اولویت بندی و روش‌های صحیح مدیریتی نارضایتی را به حداقل برسانیم و باید در نظر داشته باشیم که جرم مدیر و کارمندی که سبب نارضایتی مردم می شود کمتر از کسی نیست که علیه نظام و مردم فعالیت می‌کند.
حسینی تاکید کرد: مدیران باید یک بازنگری در روش ها داشته باشند تا نارضایتی ها کاهش یابد.
حسيني تاکيد کرد: در آغاز به کار دولت تدبیر و امید در شهرستان رزن برای تکمیل پروژه های ناتمام ۲۱۵میلیارد تومان اعتبار نیاز داشتیم که این میزان در حال حاضر به ۱۰۰میلیارد تومان کاهش یافته است که به لحاظ تدبیر و برنامه ریزی و اولویت بندی پروژه های ناتمام تکمیل شده که سدشنجور، تصفیه خانه رزن ، ۱۶پروژه بهداشت و درمان مراکز جامع سلامت قروه و دمق از مواردی است که مورد استفاده مردم قرار می گیرد.
گلایه از میزان تخصیص اعتبارات
وی ضمن گلایه ازتخصیص اعتبارات شهرستان رزن گفت: از ۳۲میلیارد تومان اعتبار شهرستان تخصیص صورت گرفته ۸میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده است
مدیران کل استان مسئولیت مهمی را بر عهده دارند و در صورتی که مدیری برای شهرستانی اعتبارات بیشتری در نظر بگیرد ظلم به شهرستان است و این مباحث را قطعا رصد کرده و به استاندار گزارش خواهیم کرد تا جایی حق شهرستان ضایع نشود.
مدیران شهرستانی هم باید با پیگیری و انتقال مسائل و مشکلات از ضایع شدن حق شهرستان در حوزه های مختلف جلوگیری نمایند.
وی خواستار اطلاع رسانی در خصوص پروژه های ملی شد و اینکه ۷پروژه قابل واگذاری احصا شده که با پیگیری دستگاه ها و نظارت تعیین تکلیف شوند.
 کتابخانه رزن پس از10سال نیمه کاره
حسینی افزود: کتابخانه شهدای گمنام رزن از سال ۸۶ آغاز شده و با صرف هزینه های بسیار پس از گذشت ۹سال به بهره برداری نرسیده است همچنین دانشکده مدیریت و حسابداری با ۱۸۰دانشجو در ساختمان استیجاری است که موجب نارضایتی شده است.
 23نقطه حادثه خیز رزن
وی با عنوان اینکه ۲۳نقطه حادثه خیز در شهرستان رزن وجود دارد گفت: سالانه شاهد بروز تصادفات و تلفات جانی در این نقاط هستیم که با تامین اعتبار نقاط حادثه خیز باید تدابیری اندیشیده شود.
اعتبارات مذهبی و فرهنگی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در صورت امکان با تخصیص اعتبار مناسب بتوان در این حوزه نیز اقدامات مطلوبی صورت گیرد
 سند راهبردی رزن تدوین شد
فرماندار رزن همچنین از تنظیم سند راهبردی این شهرستان خبر داد و تصربح کرد؛ با بررسی فعالیت ها و اقدامات ادارات مختلف با همکاری ادارات سند راهبردی شهرستان تنظیم شده که در قالب برنامه پنج ساله پنجم ادارات چه اقداماتی انجام داده و در قالب برنامه پنج ساله ششم چه اهدافی را دنبال می کند.
 ضرورت سامانه ای برای نظارت بر اشتغال زایی
 امام جمعه رزن هم در ادامه گفت: نامگذاری سال جاری با عنوان اشتغال و تولید بسیار مهم است.
حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده گفت: در رزن بودجه های بسیاری اشتغالزایی به افراد پرداخت شده اما بحث اشتغال مطرح نبوده و نتیجه بخش هم نبوده است که باید سامانه جدی مدیریتی باشد تا بر اشتغال نظارت شود.
وي افزود: این شرایط یعنی برنامه ریزی خوبی در این مباحث صورت نگرفته و بدون برنامه کارها خوب پیش نمیرودو نیازمند برنامه ریزی جامع و کاملی هستیم تا به نتایج مطلوبی دست یابیم.
 برخی مسئولان مانع اشتغال و تولید شده اند
به گفته وی بعضی از مسئولان ادارات مانع اشتغال و تولید هستند و نه تنها در ایجاد اشتغال قدمی برنمی دارند بلکه مانعی در برابر ایجاد اشتغال نیز هستند.
با مشاهده برخی معضلات در شهرستان که ناشی از بي‌توجهي برخی مسئولان است باید برنامه ریزی جدی و مدیریت جدی در حل این مشکلات صورت گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com