1397-02-231397-03-02bool(false) بایسته های شهرداری صوفی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 خرداد 1397 - شماره 3200
 
امروز : چهارشنبه ، 2 خرداد 1397

Today : Wed, May 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83199 تاریخ انتشار:  1396-08-29 - 05:45 تعداد بازدید:  220
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بایسته های شهرداری صوفی

یادداشت
شورای شهر در آخرین روزهای هفته گذشته در تصمیمی یکباره کلید شهرداری را به عباس صوفی سپرد. گزینه ای نام آشنا و امتحان پس داده که پیش از انتخاب نافرجام حسین مرادی در لیست گزینه های اصلی شهرداری قرار داشت.
اگر چه حواشی انتخاب شهردار در شورای شهر پنجم و چگونگی توافق بر سر صوفی مسائل و نکاتی در بردارد اما اکنون وی گزینه نهایی شده شورای شهر برای مدیریت شهری است و علیرغم وجود برخی نقدها واجد ویژگی هایی است که پیش از این در انتخاب شهردار بر وجود آن تاکید شده است.
1- نخستین ویژگی شهردار جدید همدان بومی بودن وی و سابقه کار در مدیریت شهری همدان است. این ویژگی صوفی یکی معادله برد را برای شهرداری و مردم در برخواهد داشت. از این نظر که سابقه و تجربه صوفی و زندگی او در همدان قدرت شناخت و تسلط بالایی برای مسائل شهر را به شهردار خواهد داد تا بدون فوت وقت- که در این مدت بسیار نیز از دست رفته  به دنبال تحقق برنامه های شورا و اهداف خود در شهر باشد.
در بعد دیگر بومی بودن شهردار جدید در سازگاری و همراهی سایر دستگاهها و حتی نیروهای تحت نظر وی نیز عاملی فزاینده است. به این صورت که وی مجبور به صرف وقت برای مقاومت های سنتی در مقابل مدیران غیربومی نخواهد شد و بلعکس کاری ساده تر در همراه کردن مدیران شهرداری  که پیش از این همکار وی بوده اند را دارد.
2- اما مبرهن و مسبوق به سابقه است که همه موفقیت یک شهردار صرفا در بومی بودن وی نخواهد بود. موفقیت در مدیریت شهر نیاز به همراهی و تعامل میز گسترده ای مدیران و تصمیم گیران از سطح کلان تا خرد در استان و شهر دارد. گذشته نشان داده که تا چه همراهی نکردن مدیران دستگاهها در استان کار شهرداری را با مانع روبه‌رو خواهد کرد.
از این رو موفقیت صوفی در شهرداری به میزان همراهی مدیریت استان و دیگر دستگاهها بستگی دارد که البته این به معنای زیر پا گذاشتن استقلال و منافع عمومی در مدیریت شهری نیست. نکته ای که به نوعی صوفی در گفتگوبا همدان پیام روی آن دست گذاشته و بر مدیریت فارغ از جهت گیری های سیاسی در شهرداری تاکید کرده است.
3- آنچنان که در ابتدای مطلب آمد بر شیوه انتخاب شهردار در شورای شهری همدان نقدهای جدی وارد بوده که از جمله آنها مشورت نگرفتن از نخبگان و آگاهان به مسائل در شهر در چگونگی انتخاب شهردار بوده است. با این حال باید تاکید کرد که در راه انتخاب شهردار جدید نباید مانعی ایجاد شود تا مدیریت شهری از بلاتکلیفی سازمانی به در آید. اما با سپری شدن این دوران بدون شک شهردار جوان بی نیاز از مشورت و نصیحت های کارشناسان مسائل شهر نخواهد بود. بی پرده باید گفت که شورای شهر پنجم علیرغم داشتن انگیزه و انرژی ، در بعد تصمیم گیری و چاره جویی مسائل نمی تواند نقطه اطمینانی برای شهردار باشد. از این رو جای امید وجود دارد که با توجه به تاکیدصوفی وی خود را بی نیاز از عقلای شهر و آگاهان به مسائل فرض نکند و باب مشورت را همواره باز بگذارد.   

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com