۲ هزار واحد صنعتی به چرخه تولید باز می‌گردند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94753 تاریخ انتشار:  1398-03-22 - 08:33 تعداد بازدید:  63
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون وزیر صمت:
۲ هزار واحد صنعتی به چرخه تولید باز می‌گردند

اخبار

■ ساخت شهرک بنکداری همدان شتاب گیرد

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید بر فراهم آوردن زمینه تحقق رونق تولید گفت: بازفعال سازی ۲ هزار واحد صنعتی نیمه تعطیل کشور برنامه راهبردی دولت در سال جاری است.
محسن صالحی نیا در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همدان اظهار داشت: بازفعال سازی این تعداد واحد تولیدی و صنعتی نیمه تعطیل و راکد و همچنین ارتقای ظرفیت تولید چهار هزار واحد صنعتی از سیاست‌های دولت در سال رونق تولید است.
وی اضافه کرد: اگر چه این واحدها بیشتر از نوع صنایع کوچک و متوسط هستند اما سهم قابل توجهی در اشتغال و اقتصاد کشور ایفا می‌کنند و نیازمند توسعه و تقویت هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کشور با اشاره به وجود ۸۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی در سطح کشور گفت: ۴۴ هزار واحد تولیدی در این مناطق با ظرفیت‌های متفاوت از ۳۰ تا ۷۰ درصد فعالیت دارند.
صالحی نیا با تاکید بر عزم و اراده دولت برای گره گشایی از مشکلات واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: برخی از این واحدها در زمینه زیرساخت و برخی دیگر مشکلات بیمه‌ای، بانکی و مالیاتی دارند که نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها و نهادهاست.
وی به تدوین برنامه‌های جدیدی در وزارت صمت برای حمایت از صنایع اشاره کرد و افزود: تسهیلاتی در این باره پیش بینی شده که بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته ۵۰ درصد در قالب سرمایه در گردش، ۳۰ درصد برای نوسازی واحدها و ۲۰ درصد برای واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
معاون وزیر صمت یادآوری کرد: در این راستا با ۱۰ بانک عامل قرارداد منعقد شده و صنایع متقاضی استفاده از این تسهیلات از طریق ثبت نام در سامانه بهین یاب می‌توانند از تسهیلات بهره مند شوند.
صالحی نیا با بیان اینکه ۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی در همدان در حال بهره برداری است گفت: این امر نشان از موفقیت استان در جذب سرمایه گذار است و باید با مشوق‌ها و بسته‌های حمایتی برای رونق بخشیدن به شهرک‌های صنعتی تلاش کنیم.
وی توانمندی و استعداد همدان را در زمینه معادن و کشاورزی بسیار بالا ارزیابی کرد و افزود: به دور از هر گونه شعار زدگی برای توسعه صنایع در این زمینه‌ها کمک می‌کنیم.
 ساخت شهرک بنکداری همدان شتاب گیرد
معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری همدان با تاکید بر راه اندازی شهرک‌های صنعتی در حال ساخت گفت: شهرک بنکداری یک مجتمع اقتصادی سودآور برای استان محسوب می شود که ساخت آن نیازمند شتاب گرفتن است.
ظاهر پورمجاهد اظهار داشت: شهرک بنکداری همدان در بخش لوازم خانگی، چرم و پوشاک و خواروبار فروشی در حال ساخت است که با استقرار ۷۰۰ واحد در این منطقه تحول بزرگی در عرصه تجارت و اشتغال رخ می دهد.
وی به رفع موانع و مشکلات از سر راه این شهرک تاکید کرد و خواستار همکاری شهرداری جورقان و دیگر نهادهای مرتبط برای اتمام این طرح اقتصادی شد.
معاون استاندار همچنین شتاب گرفتن ساخت منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد را ضروری دانست و افزود: آغاز ساخت مرحله اول این مجموعه در ۱۵۰ تا ۲۰۰ هکتار در حال پیگیری است.
پور مجاهد توسعه خوشه های صنعتی استان را از برنامه های راهبردی در سال رونق تولید ذکر کرد و گفت: همدان در زمینه سیر، سنگ، پوشاک و لبنیات استعداد تشکیل خوشه های صنعتی را دارد که باید رسیدگی لازم انجام شود.وی اضافه کرد: استان همدان در زمینه فراهم کردن زیرساخت در شهرک‌های صنعتی عملکرد خوبی دارد و با تکمیل آنها شرایط برای جذب سرمایه گذاران بیشتر آماده می شود. این مسئول خواستار تقویت شبکه برق رسانی در شهرک‌های صنعتی رزن، ملایر و اسدآباد شد و گفت: برخی از واحدهای استقرار یافته در این مناطق بدون برق هستند.
معاون استاندار همدان تعیین تکلیف شهرک صنایع هایتک را از دیگر نیازهای استان ذکر کرد و افزود: بهره برداری از این شهرک با هدف حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان و دانش آموختگان بسیار ضروری است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان نیز به برگزاری ۱۶ جلسه کارگروه ستاد تسهیل از ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: ۱۰۱ مصوبه برای مرتفع کردن مشکلات کارخانه‌ها و صنایع استان صادر شده است.
حمیدرضا متین استمرار جلسه های این کارگروه تخصصی را ازخواسته های دولت برشمرد و گفت: در این نشستها صاحبان صنایع مشکل دار دعوت شده و به مسائل آنها رسیدگی می شود.شهردار جورقان نیز در این نشست با ابراز گلایه از نادیده گرفته شدن حقوق شهرداری توسط شهرک صنعتی بنکداری خواهان احقاق حقوق از دست رفته این نهاد شد.به گفته مجید قره باغی شهرک بنکداری که در ابتدای شهر جورقان در حال ساخت است به طور کامل تجاری و ماهیت صنعتی ندارد و مشمول قوانین شهرداری است. وی یادآوری کرد: واحدهای مستقر در این شهرک مطابق با قوانین موجود همانند واحدهای تجاری ملزم به پرداخت حق و حقوق شهرداری هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com