فرصت انصراف همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119719 تاریخ انتشار:  1400-06-28 - 08:20 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرصت انصراف

یادداشت


 ۱- انصراف حمید عسگری از داوطلبی استانداری همدان که با انتشار بیانیه‌ای به خط وی خطاب به مجمع نمایندگان استان و با رونوشت به وزارت کشور اعلام شده بود، با تحلیل‌های بسیاری همراه شد.
تحلیل‌هایی که نشان می‌داد روند انتخاب استاندار همدان اگر از مجمع خارج نشود، با حواشی بسیاری در استان همراه شده و فضای استان را از بی‌اخلاقی پرخواهد کرد.

۲- حمید عسگری در بیانیه خود از اطلاع یافتن از اقدام نمایندگان در معرفی وی به عنوان گزینه استانداری سخن گفته که با مباحثی که در این مدت در استان مطرح بود متفاوت است.
در این مدت بحث حمایت چند نهاد مردمی و عناصر ذی‌نفوذ و رایزنی آنها با نمایندگان برای پیشنهاد وی به وزارت کشور به عنوان گزینه استانداری مطرح بود که عسگری اعلام کرده از تمام این روند بی‌اطلاع بوده است و پس از اطلاع، از ممکن نبودن این اقدام و بی‌تمایلی خود سخن گفته است.

۳- با این اوصاف به نظر مجمع نمایندگان نظر خود داوطلبان را دریافت نکرده و میزان آمادگی آنها برای پذیرش سمت استانداری را نسنجیده است، البته هنوز دیر نشده و تا گزینه‌های دیگر هم بیانیه اطلاع یافتن و نیامدن صادر نکرده‌اند، مجمع می‌تواند تمایل آنها را سؤال کند.

۴- برخی بیانیه سردار عسگری را اعتراضی قلمداد و فضا را برای انتقاد و حتی تخریب نماینده‌ای که احتمال استانداری نظامیان و افراد بدون رزومه را رد کرده بود، مناسب یافته و در این زمینه کوشیدند. حال اینکه بنا به توضیحات داده شده از سوی همان نماینده، این دو موضوع شروط وزارت کشور با مجامع نمایندگان در پیشنهاد گزینه‌های استانداری بوده است.

۵- با این حساب، وزارت کشور به مجامع نمایندگان اعلام کرده که گزینه‌های نظامی در شرایط خاص استاندار خواهند شد و افراد بدون رزومه نیز به هیچ عنوان استاندار نخواهند شد.
با دقت در این اعلام، آنچه مشهود است، رعایت نکردن هر دو نظر وزارت کشور از سوی مجمع نمایندگان استان بوده است، زیرا این مجمع با اینکه شرایط استان، امنیتی نیست 3 گزینه نظامی و 2 گزینه بدون رزومه یا با رزومه ضعیف را به وزارت کشور برای استانداری معرفی کرده است.

۶- با توجه به اعلام شرایط وزارت کشور در انتخاب استانداران احتمال اینکه گزینه‌های مجمع از سوی وزارت کشور تأیید نشوند بسیار است. به همین دلیل و با توجه به حواشی بسیاری که از ورود مجمع به پیشنهاد استانداران ایجاد شده و رقابت شدیدی که بین نمایندگان در گماردن استاندار در نظرگرفته، بهتر است مجمع دیگر دخالتی در این موضوع نداشته باشد، زیرا هم نظر مشورتی خود را اعلام کرده و هم پذیرفته وزارت کشور متولی اصلی انتخاب استانداران است و بیشتر از این تنها وظیفه نظارتی دارد.

۷- حمید عسگری اگر تاکنون بازنشسته نشده باشد، با ۶۵ سالگی یعنی سن بازنشستگی اجباری استانداران فاصله زیادی ندارد و شاید همین موضوع دلیل اصلی انصراف وی از گزینه استانداری بوده است، البته برخی دیگر از گزینه‌های مجمع نیز چنین شرایطی دارند.
با این‌حال حمید عسگری سرمایه ارزشمند استان و از نیروهای خوشنام استان است که در هر کجا بوده برای استان افتخاری محسوب شده و پس از این نیز چنین خواهد بود آنچه در این چند روز اتفاق افتاد عزم برخی بر تخریب نیروهای ارزشمند استان است که نباید تحت هیچ شرایطی تخریب شوند.
در کنار این مطالبه اصلی همدانی‌ها از دولت کرامت، انتصاب استانداری بومی است و نباید این مهم در اختلافات ظاهری همدانی‌ها با هم از یاد رفته و فرصتی برای انتصاب استاندار غیربومی فراهم شود. مجمع در این زمینه بیشتر از پایبندی به ۵ گزینه پیشنهاد شده و گزینه‌ها مسئولیت دارد و در واقع انتظار و مطالبه مردم از مجمع نیز انتصاب استانداری بومی و دارای رزومه و قوی فارغ از نگاه‌های سیاسی نمایندگان و دیگر نهادهای مؤثر، در دولت سیزدهم در همدان است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com