1397-08-161397-08-26bool(false) 1397-08-161397-08-26bool(false) کتابهای تاریخی غارت رفته را پس بگیرید همدان پیام
 
 
شنبه - 26 آبان 1397 - شماره 3338
 
امروز : شنبه ، 26 آبان 1397

Today : Sat, November 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83161 تاریخ انتشار:  1396-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  135
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کتابهای تاریخی غارت رفته را پس بگیرید

اخبار

نماینده ولی فقیه در استان همدان و رئیس بنیاد بین المللی بوعلی سینا در دیدار با کتابداران از مسئولان کشور خواست که کتابهای تاریخی به غارت رفته از ایران را از اروپایی ها پس بگیرند.
به گزارش فارس آیت‌ا... غیاث‌الدین طه‌محمدی در جمع مدیرکل، کارکنان و کتابداران اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه متأسفانه در دوران شاهان نالایق کشور، سرمایه‌های فرهنگی بزرگ جامعه به غارت رفت، افزود: در گذشته بی‌کفایتی اداره‌کنندگان کشور باعث شد که آثار باستانی و کتاب‌های ارزشمند از کشور غارت شده یا نابود شود.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه اگر به کتابخانه‌های کشورهایی چون انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و ترکیه مراجعه کنیم، هزاران جلد از کتاب‌های کشور ایران را در  آنجا می‌بینیم که در دورا‌ن‌های قبل به غارت رفته است، افزود: در حال حاضر صدها هزار جلد کتاب ایرانی در کتابخانه ترکیه وجود دارد که مردم آنجا نمی‌توانند این کتاب‌ها را مطالعه کنند. وی با بیان اینکه امیدوارم مسئولان کشور به دنبال پس گرفتن این کتاب‌ها باشند یا حداقل یک نسخه چاپی از آنها را دریافت کنند، ادامه داد: اکنون بسیاری از اکتشافات کشورهای اروپایی برگرفته از کتاب‌های دانشمندان و نوابغ ایران زمین است.
آیت ا... طه محمدی با اشاره به اینکه امروز با هزینه‌ها و سختی‌های زیادی یک کتابخانه احداث شده و برنامه‌های مختلفی برای جذب کتاب‌خوان انجام می‌گیرد، اظهار کرد: انصافاً کار کتاب‌دار و فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی چه آنهایی که می‌نویسند، چه آنهایی که چاپ می‌کنند، آنهایی که کتاب وقف می‌کنند و...جهادی و مقدس است.
وی با بیان اینکه دشمن از هر راهی برای نفوذ در ذهن مردم این سرزمین استفاده می‌کند، تصریح کرد: بعضاً‌ کتاب‌های منحرف‌کننده یا همان کتاب‌های ضاله و مضله در سطح جامعه دیده می شود که نگران‌کننده بوده و این موضوع، کار و فعالیت مسئولان و متولیان بخش فرهنگی و کتاب را سخت می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به مطالعه و ارتقای فرهنگ کتابخوانی در میان خانواده‌ها، افزود: کار کتابداران بسیار ارزشمند، حیاتی و مقدس است اما معتقدم کتابداران نباید تنها کتابدار باشند بلکه ترویج‌کننده کتابخوانی، تشویق خیرین به فعالیت در حوزه کتاب و ... نیز باشند.
وی با اشاره به اینکه شنیده‌ام مقام معظم رهبری روزانه 500 صفحه کتاب مطالعه می‌کنند، بیان کرد: ایشان با مشغله‌های بسیار، مطالعه کردن را در برنامه خود دارند و این کار واقعاً عشق می‌خواهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com