1398-01-231398-02-02bool(false) مالمير:گردشگری گفتمان غالب همدان شده است همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 ارديبهشت 1398 - شماره 3453
 
امروز : دوشنبه ، 2 ارديبهشت 1398

Today : Mon, April 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85003 تاریخ انتشار:  1397-06-19 - 06:00 تعداد بازدید:  125
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اجلاس پايان رويداد 2018 نيست
مالمير:گردشگری گفتمان غالب همدان شده است

گردشگری


 روزشنبه در یک نشست با مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گرد شگری استان همدان با حضور برخی رسانه ای ها مواردی در این زمینه در دفتر روزنامه همدان پیام بیان شد .موارد زیر گزیده ای است از آنچه در این نشست در زمینه چگونگی میزبانی از میهمانان این کنفرانس مطرح شد . اشاره به میزبانی شایسته همدان از میهمانان کنفرانس ؛ اجرای تشریفات مطلوب ، برگزاری نشست های تخصصی و اطلاع رسانی شایسته در همدان بود اما چراهای متعددی همچنان نیاز به تامل و پاسخ دارد .
■ چرا همدان بیش از آنکه به محتوی و خروجی حضور میهمانان خارجی برنامه ریزی کند روی نحوه تشریفات تمرکز کرد ؟
■ چرا سطح میهمانان خارجی در  کنفرانس بین المللی همدان 2018 پايين بود؟
■ چرا آنگونه که انتظار میرفت روی آنتن صداو سیما، معرفی همدان به بهانه میزبانی از کنفرانس بین المللی دیده نشد ؟
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان د رپاسخ گفت :  در طول یک سال موضوع گردشگری و رویداد 2018 به گفتمان غالب در استان تبدیل شد، در کنار کار محتوایی، کار تشریفات و میزبانی رویداد 2018 همدان به خوبی انجام شد..  در این رویداد کار محتوایی از پیش مشخص شده بود و خوشبختانه توانستیم در زمان برگزاری اجلاس نیز کار تشریفاتی و میزبانی را به خوبی انجام دهیم به طوری که برنامه تا انتها با توان و پرحرارت پیش رفت. در رویداد 2018 همدان، تشریفات در سطح بین‌الملل بود و سه گروه در کنار ما پیگیر این برنامه بودند، ادای احترام به بوعلی سینا؛ دانشمند مشرق‌زمین در پنل پایانی برنامه‌ریزی شد تا برنامه ماندگارتر باشد.. هر چقدر مشارکت دستگاه‌های مختلف بیشتر اتفاق افتاد خروجی و دستاوردها برای همدان بیشتر شد به طوری که براساس ارزیابی کارشناسان فنی، همدان با برنامه و نظام‌مند در این رویداد پیش رفت. در طول یک سال موضوع گردشگری و رویداد 2018 به گفتمان غالب در استان تبدیل شد، بسیاری از رویدادها در سایه رویداد 2018 در همدان شکل گرفت اما معتقدم اگر اصناف رویدادی برنامه‌ریزی شده را تعریف می‌کردند می‌توانستند کار مردمی ماندگاری خلق کنند چراکه ورود بخش خصوصی در این زمینه دستاوردهای بیشتری را به ارمغان می‌آورد. هفت پروژه زیرساختی، هفت اقامتگاه بومی و 70 کارگاه مرمت میراث فرهنگی برای رونق بیشتر گردشگری در همدان  در دست اجرا است . در حاشیه برگزاری رویداد 2018 در تمام شهرستان‌ها به مدت 9 روز جشنواره‌های مختلفی همچون مبل و منبت در ملایر و... ترتیب داده شد که البته تا پایان 2018 همدان فرصت برگزاری جشنواره‌های بیشتری وجود دارد..  در مجموع ایجاد زیرساخت‌ها و تاسیساتی همچون ایجاد هتل برای رویداد 2018 همدان در حال ارتقاست، خوشبختانه امسال مجموعه‌های بومگردی با آمار بالای گردشگر در مناطق بکر و طبیعی استان مواجه شدند.
هدف از برگزاری رویدادهای گردشگری در شهرهای کشورهای مختلف دنیا و آسیا را فرصتی برای هم‌افزایی و توسعه صنعت گردشگری با شیب تندتری در شهرها است و  باید برای برگزاری هر رویداد در سطح بین‌الملل برنامه‌ریزی و پش‌بینی‌هایی به همراه تبلیغات وسیع در نظر گرفته شود که اگر مبتنی بر توان و اثربخشی همراه با ورود بخش خصوصی به این مقوله شکل گیرد می‌توان گفت 365 روز رویداد در این زمینه تعریف شده است.
در مورد مقصد و محصول گردشگری گردشگران در همدان معتقدم هر چقدر محصول متنوع گردشگری ایجاد شود، اقامت در همدان بیشتر می‌شود، البته باید برای رسیدن به این هدف شهرستان‌های دیگر نیز درگیر ایجاد محصولات گردشگری و وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی همچون ارزانفود و غار علیصدر برای ماندگاری بیشتر گردشگر در استان شوند.
 با تکرار هر برنامه است که نقاط قوت و ضعف مورد بازبینی قرار می‌گیرد، البته تهیه مستندسازی این اقدامات و فعالیت‌ها در این رویدادها برای بازبینی در سال‌های آتی ضروری است.
در پایان این نشست همدان پیام پیشنهاد تشکیل یک کمیته آسیب شناسی برای این کنفرانس را به مدیرکل میراث فرهنگی داد و عنوان کرد این نشست ها می تواند با مداوم برگزار شدن نتایج مطلوبی را برای برنامه های اجرایی در آینده رقم زند .
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com