1397-11-241397-12-04bool(false) 1397-11-241397-12-04bool(false) رسانه های استان ساکت‌اند !! همدان پیام
 
 
شنبه - 4 اسفند 1397 - شماره 3419
 
امروز : شنبه ، 4 اسفند 1397

Today : Sat, February 23, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84649 تاریخ انتشار:  1397-05-15 - 12:19 تعداد بازدید:  49
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رسانه های استان ساکت‌اند !!

نویسنده : پرویز محمدی

یادداشت


صرف از سخنان تکراری و نصایح امام جمعه ی همدان خطاب به اهل قلم و بیان خاطرات و روایات تامل بر انگیز ایشان خطاب به خبرنگاران ، آنچه که انگیزه ی تحریر این وجیزه شد ،نکته ای مهم در گزارش  رئیس خانه مطبوعات استان بود که توجه نگارنده را به خود جلب کرد .
مجید ملکیان در خلال گزارشی که تقدیم حضار کرد با افتخار و  ابراز خرسندی گفت : خوشبختانه مدتی است هیچگونه شکایتی از مطبوعات استان به دستگاه قضایی نرفته است ! ( نقل به مضمون ) .
درباره ی این قسمت از گزارش موصوف گفتنی هایی هست که باید گفت :
یکم : ماهیت کاری  برخی از دستگاهها ی دولتی و نظارتی و نیز رسانه ها ، ذاتا شکایت زاست .
بد نیست برای ادای حق مطلبِ مورد بحث، به خاطره ای از دوران جوانی خبرنگاری ام اشاره کنم :
خانم دکتر ابتکار  زمان ریاست خود بر سازمان حفاظت محیط زیست در دولت سید محمد خاتمی سفری به همدان داشت که در جمع مدیران واحد های تولیدی و صنعتی استان  حضور یافته بود.  در این جلسه تعداد زیادی از کارخانه داران و کشاورزان حاضر در جلسه به شکایت از مدیر کل محیط زیست همدان پرداخته و به سخت گیری های مدیر وقت استان شدیدا اعتراض داشتند .
پاسخ و اقدام غیر منتظره ی دکتر ابتکار به معترضانی که انتظار داشتند  ایشان مدیر کل منصوب خود را عتاب کند یا مورد خطاب اعتراضی قرار دهد بسیار جالب و در عین حال کاملا منطقی و تامل بر انگیز بود .
معاون وقت رئیس جمهور با ابراز خرسندی از این  همه گله و شکایت از مدیر کل استان خطاب به حاضران گفت : اعتراضات شما باعث شد تا من مهندس مرجانی را مورد تشویق و حمایت خود قرار دهم ! ... و در توجیه دلیل خود توضیح داد : معیار سازمان ما برای عملکرد مثبت  مدیران استان ها تعداد و میزان شکایت هایی است که از آنها صورت می گیرد ! کارشناسان واحد بازرسی ما به این نتیجه رسیده اند مدیرانی که از آنها شکایات زیادی می شود بسیار پر کار و وظیفه مند هستند و بر عکس مدیران استان هایی که هیچ شکایتی از ایشان نمی شود در خواب به سر می برند . ( نقل به مضمون )  خانم ابتکار در توضیح بیشتر استدلال خود گفت : ماهیت کار سازمان حفاظت از محیط زیست - به زعم تولید کنندگانی که آلاینده هستند -  مزاحمت و ایجاد محدودیت هایی است که آنها را عصبانی و وادار به گله و شکایت می کند .
از این روست که من امروز دانستم مدیر کل استان همدان فعال است و پویا و مستحق  تشویق و پاداش....!
دوم : رسالت اصلی رسانه و وظیفه ی ذاتی خبرنگار انتقاد - البته سازنده - و نگاه دائمی به نیمه ی خالی لیوان هاست . چرا که این همه تاکید بر آزادی مطبوعات و نقد حاکمیت و مدیران، در قوانین موضوعه حتی قانون اساسی دلالت بر این دارد که وظیفه ذاتی روزنامه و روزنامه نگار نقد و به چالش کشیدن است..
از طرفی تجربه نشان داده که آستانه ی تحمل نقد  عملکرد مدیران اجرایی چه در سطح ملی و چه استانی آنقدر پایین و متولیان امر چنان از خود راضی اند که کوچکترین انتقادی را تاب نیاورده و فورا دست به شکایت و یا حد اقل اعتراض می زنند‌!
از این رو و با استناد به گزارش امروز رئیس خانه ی مطبوعات همدان در یافتیم رسانه های استان ساکت اند و با رسالت اصلی شان فرسنگ‌ها فاصله دارند .
امیدوارم این نوشته خاطر همکاران عزیز مطبوعاتی و خبرنگاران استان را نیازرده باشد.
همین.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com