20هزار میلیارد پروژه عمرانی در سفرهای استانی اجرا شد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125830 تاریخ انتشار:  1401-05-26 - 11:57 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

20هزار میلیارد پروژه عمرانی در سفرهای استانی اجرا شد

داخلی


 معاون اجرایی رئیس‌جمهوری از اختصاص بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در سال گذشته برای اجرای پروژه‌های عمرانی مربوط به مصوبات سفرهای استانی خبر داد.


سید صولت مرتضوی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه منابع خوبی به پروژه‌های عمرانی در سفرهای استانی تخصیص داده شده است، اظهار داشت: در سال گذشته بالغ ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی مربوط به مصوبات سفرهای استانی اعتبار تخصیص داده شد.
وی با اشاره به اینکه ۱۲۶ درصد مصوبات سال ۱۴۰۰ جهت تامین منابع به سرانجام رسیده است، خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست امسال به دلیل تمرکز دولت برای تامین منابع یارانه‌ها، حقوق جاری و بدهی‌های دولت قبل نتوانستیم ارقام مناسبی برای پروژه‌های عمرانی مربوط به سفرهای استانی تخصیص دهیم.
وی افزود: اکنون از محل منابع عمومی و اوراق بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شده و از محل‌های دیگر برای کل پروژه‌ها، تامین منابع و پیش‌بینی اعتبار نیز صورت گرفته است.
مرتضوی تاکید کرد: از محل منابع ماده ۵۶ اعتبارات خوبی تا ۳۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده تا دستگاه‌های اجرایی با بانک‌های عامل به نتیجه برسانند و تقسیم کار نیز انجام شده است.
وی اظهار داشت: از محل تهاتر نفت نیز ۱۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد که بخشی از آن محقق شده است و تقریباً برای امسال منابع خوبی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده و امیدوار به محقق شدن آن در طرح‌های عمرانی هستیم.
مرتضوی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال ۱۴۰۱ از محل منابع عمومی، ماده ۵۶ و تهاتر و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت ۱۰۰ درصد برنامه‌ها و پروژهای مربوط به سفرهای استانی اجرایی می‌شود، اما از محل منابع داخلی دستگاه‌های اجرایی باید تلاش بیشتری شود.
وی گفت: تخصیص اعتبار برای پروژه‌های استانی به نسبت وسعت استان‌ها در نظر گرفته شده است، البته تاکید داریم که منابع به عدالت میان استان‌ها تقسیم شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com