کاندیداها شیشه‌ای باشند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105441 تاریخ انتشار:  1398-11-15 - 09:48 تعداد بازدید:  397
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خواسته‌های مردم از نماینده مجلس
کاندیداها شیشه‌ای باشند

اجتماعی

 هر چه به اسفند 98 نزدیک می‌شویم فعالیت‌های بیشتری از کاندیداهای احتمالی در شهرها و روستاها می‌بینیم؛ اما همین موضوع بهانه‌ای شد که در بین مردم حضور یافته و خواستار اعلام نظر آنها و انتظاراتشان از نماینده مجلس باشیم و بدانیم که خواسته واقعی مردم این دیار از نماینده شهرشان چیست و چه انتظاری از نماینده شهر خود در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دارند.
گزارش‌های میدانی خبرنگار همدان‌پیام از اظهارات مردمی نشان می‌دهد که انتظار مردم از يك نماينده تا اندازه‌اي با وظايف و اختيارات او كه همان قانون‌گذاري و نظارت بر امور اجرايي است و اين فاصله به متفاوت بودن انتخاب در استان همدان دامن زده است.
 یک شهروند همدانی که خود را محمدی و کارمند بانک معرفی می‌کند در این‌باره این چنین بیان می‌کند: از نظر من مهم‌ترین ویژگی یک نامزد مجلس صداقت و صراحت در همه مراحل فرایند نامزدی تا نمایندگی است، نامزد انتخاباتی باید کلید هزینه‌های تبلیغاتی‌اش شفاف و غیرمبهم باشد اگر نامزدی به یکی از اصحاب قدرت، دارای تعهد یا تعهداتی باشد این وام دارای اجازه هیچگونه مانوری را به وی نخواهد داد و در صورت انتخاب چنین نامزدی به نمایندگی در مقام وکالت مجلس هم به‌درستی نمی‌تواند به ایفای نقش نمایندگی بپردازد، احساس دین نسبت به آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی هم از دیگر ویژگی‌هایش باید باشد.
فرد دیگری که خودرا پزشک معرفی کرد می‌گوید: شجاعت هم از ویژگی‌های مهم یک نماینده است نماینده‌ای اگر فاقد این ویژگی باشد و شجاعت کافی در برابر برآورده ساختن خواسته‌های دیگران نداشته باشد هرگز نمی‌تواند در قبال زیاده‌خواهی‌ها و باج‌طلبی‌های قدرت‌های زورگو مقاومت نماید و ابراز شخصیت کند. نماینده مجلس باید دردهای افراد محروم را با همه وجود لمس کند.
یکی دیگر از افراد که دانشجوی رشته حقوق از دانشگاه بوعلی است این چنین اظهار می‌کند: به‌نظر من یک نماینده خوب باید همانند مردم عادی زندگی کند و فقط به‌فکر منافع خود نباشد و به گردآوری اموال و ثروت‌اندوزی نبپردازد. و تمام همت خود را صرف تصویب لوایحی بکند که برای منافع ملی کشور مفید باشد، نماینده باید قاطعیت لازم را داشته باشد. تا بتواند در مواقع ضروری، وزرا یا سایر مقامات اجرایی را در صورت تخلف به چالش بکشاند ودر مواقع لزوم آنان را استیضاح کند.
یک جوان همدانی هم معتقد است: وظیفه نماینده مجلس، کارهای عمرانی نیست، ساخت مدرسه و مسجد نیست که به مردم قول دهند، به‌نظر من این‌ها قول‌های نامعقول است؛ نماینده مجلس باید قانون‌گذار برای کشور باشد و کلی‌نگر باشد و برای حل مشکلات باید در مجلس راهکار ارائه بدهد وحتما عمل کند، نه اینکه وعده تو خالی و پوچ به مردم بدهد و فقط آنها را به خود امیدوار کند و درنهایت تنها حرفشان را بشنود، همچنین نباید از مردم پله بسازد و برای هدف‌های خود استفاده کند.
یکی دیگر از شهروندان همدانی که خود را رضایی و کارمند دولت معرفی می‌کند در پاسخ به خبرنگار همدان‌پیام می‌گوید: یک نماینده مجلس باید مصلحت نظامی را بر مصالح جناحی و حزبی ترجیح دهد و عضویت در احزاب و دستجات سیاسی نباید موجب تعلق‌خاطر بیش‌از حد وی به آن حزب یا جناح سیاسی شود و در مقام ایمنی نمایندگی مجلس منافع جناح خود را بر منافع ملی ترجیح دهد.
وی در ادامه تأکید کرد: ابلاغ دقیق از اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور داشتن تحلیل درست از اوضاع هم از ویژگی‌های یک نامزد اصلح است یک نامزد انتخاباتی باید تمام منافع افراد یک جامعه را در نظر بیگرد و فقط به فکر منافع مالی خودش نباشد اعتماد از دست رفته افراد را جلب بکند تا مردم با آسودگی خاطر بتوانند مشکلات جامعه خویش را به او بگویند.
یک خانم فرهنگی باسابقه هم در این زمینه می‌گوید: نماينده بايد شجاع، نترس، باهوش، باسواد، داراي روابط عمومي كارآمد، قدرت بيان بالا و شيوا باشد و توجه جدي به خواسته‌هاي مردم در طول دوران وكالت خود داشته باشد.
یک مهندس عمران هم درباره تأثير مشاركت مردم در انتخابات این چنین اعتقاد دارد: كشور و اداره آن از آن ملت است و اين مردم هستند كه حاكمان را از بالاترين رده تا سطوح پايين مستقيم و غيرمستقيم انتخاب مي‌كنند و اين نشان‌دهنده جايگاه مردم در نظام مقدس جمهوري اسلامي و مردم‌سالاري ديني است.
كارشناس ارشد حوزه كتابداري همدان نيز به خبرنگار ما می‌گوید: دلسوزي و شجاعت، تعهد و اهتمام به قانون‌گذاري، همسو و همفكربودن با حاكميت، نظام و قانون اساسي از ويژگي‌هاي يك نماينده توانا و اصلح است.
همواره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برای مردم شهرها و شهرستان‌ها برخوردار بوده است. اسفند امسال نیز با پیش‌رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برای مردم این دیار برخوردار است و تجربه نشان‌داده که مردم در این عرصه همواره حضور فعال داشته و از همدلی و اتحاد خود را به اوج می‌رسانند.
یازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در روز جمعه دوم اسفند به‌صورت همزمان در سراسر كشور برگزار خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com