المپیک 2020 توکیو یک سال به تعویق افتاد همدان پیام
 
 
شنبه - 3 خرداد 1399 - شماره 3762
 
امروز : دوشنبه ، 5 خرداد 1399

Today : Sun, May 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107225 تاریخ انتشار:  1399-01-17 - 16:18 تعداد بازدید:  114
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کرونا جهان ورزش را بهم ریخت
المپیک 2020 توکیو یک سال به تعویق افتاد

ورزشی

ویروس کووید 19 تمام جهان را در بر گرفت و نظام سیاسی، اقتصادی ورزشی دنیا را مختل کرد و زیان‌های هنگفتی را بر اقتصاد جهان وارد کرد.

گسترش ویروس کرونا بیش از 200 کشور جهان را درگیر کرده و روزانه صدها نفر از مردم جهان را به کام مرگ می‌فرستد.

تمامی رقابت‌های ورزشی و لیگ‌های معتبر جهان در اقصی نقاط دنیا تعطیل شد و سرنوشت نامعلومی را پیش رو دارد.

شیوع این بیماری سبب شد تا حتی رخدادهای بزرگی چون المپیک و یورو آسیب ببیند و به تعویق بیفتد.

درحالی‌که نخست‌وزیر ژاپن میزبان المپیک 2020 از برگزاری به موقع این رخداد بزرگ جهانی خبر داد اما شیوع گسترده این بیماری سران المپیک جهان را مجبور کرد تا تصمیمات ناخواسته‍‌ای بگیرند.

کمیته بین‌المللی المپیک پس از رایزنی با فدراسیون‌های ورزشی و میزبان رقابت‌ها سرانجام تصمیم گرفت این رقابت‌ها را یک سال به تعویق اندازد و این مسابقات در مرداد 2021 دنبال شود؛ متعاقب این تصمیم مسابقات پارالمپیک نیز که قرار بود در پاییز 2020 در توکیو برگزار شود، به پاییز سال آینده 2021 موکول شد تعویق یک ساله المپیک خسارات مالی فراوانی برای کشور میزبان به همراه داشت.

همچنین مسابقات فوتبال یورو 2020 که قرار بود در تابستان امسال به‌طور مشترک در 12 کشور اروپایی برگزار شود به‌دلیل گسترش این بیماری در قاره سبز به سال آینده موکول شد.

تعویق این دو رخداد بزرگ، جهان ورزش را با افت شدیدی روبه‌رو کرد و ورزشکارانی که سهمیه المپیک گرفتند بایستی یک سال آمادگی خود را حفظ کنند که کاری سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.

فراگیری ویروس کووید 19 رقابت‌های باشگاهی کشورهای درگیر را نیز مختل کرده است، لیگ‌های اروپایی نیمه‌کاره تعطیل شده است و هنوز مشخص نیست چه سرنوشت تلخی در انتظار این رقابت‌ها است. مسابقات داخلی باشگاه‌ها و رقابت‌های قاره‌ای تعطیل است و آن طور که شنیده می‌شود این ویروس حالا حالاها میهمان جهان است و پیش‌بینی می‌شود که پرونده رقابت‌های باشگاهی در فصل جاری نیمه‌کاره بسته شود.

اواخر تابستان، شروع فصل جدید رقابت‌های فوتبال خواهد بود و تیم‌های باشگاهی زمانی برای اتمام رقابت‌های خود ندارند و هنوز معلوم نیست این بیماری منحوس کی از بین خواهد رفت و همین، دست فدراسیون‌های ورزشی را برای برنامه‌ریزی بسته است، فعالیت‌های ورزشی نیز در کشورمان تعطیل شده و فوتبال باشگاهی کشور سردرگم و بی‌برنامه است، هنوز معلوم نیست رقابت‌های لیگ دنبال خواهد شد یا همچون رقابت‌های اروپایی نیمه‌کاره رها خواهد شد.

بازی‌های انتخابی جام جهانی که قرار بود در فروردین و اردیبهشت در سراسر جهان برگزار شود به تابستان موکول شد تا پس از فروکش کردن کرونا از سر گرفته شود.

تأثیر منفی تعطیلی مسابقات به ورزش و زیان‌های مالی فراوان، کمر باشگاه‌ها را شکسته است و دولت‌ها با صدور دستورالعملی خواهان کاهش دستمزد بازیکنان شده‌اند. حامیان ورزش خسارات فراوانی را متقبل شده‌اند و شبکه‌های ورزشی که برای پوشش مسابقات اروپایی، المپیک و... بودجه سنگین را متحمل شده بودند، در یک قدمی ورشکستگی به سر می‌برند و هنوز معلوم نیست این بیماری مهلک و کشنده کی به پایان می‌رسد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com