گشایش مرکز کنترل هوشمند ناوگان اتوبوسرانی همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136822 تاریخ انتشار:  1402-12-02 - 10:49 تعداد بازدید:  137
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

به همت شهرداری همدان انجام شد
گشایش مرکز کنترل هوشمند ناوگان اتوبوسرانی همدان

اقتصادی


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر همدان و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از مدیران شهری از مرکز کنترل هوشمند ناوگان اتوبوسرانی رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و‌ روز جوان با تقدیر از زحمات مجموعه حوزه حمل و نقل عمومی عنوان کرد : با این خدمات و زحماتی که در این حوزه انجام شد تحولات خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی شهر همدان ایجاد خواهد شد.

محمود مسگریان با اشاره به اهمیت تقویت حمل و نقل عمومی و کاهش معضل ترافیک عنوان کرد: این تحولات به ویژه در حوزه هوشمندسازی مقدمه اتفاقات مثبتی است که نیازمند زیرساخت‌هایی برای حل مشکلات ترافیکی همدان است.

مسگریان افزود: باید فرصت استفاده از حمل و نقل عمومی برای شهروندان افزایش یابد تا شاهد افزایش سهم بخش اتوبوسرانی از ترددهای درون شهری در حوزه کاهش ترافیک باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر تقویت ادامه تغییر و تحولات در حوزه اتوبوسرانی گفت: انتظار داریم این تفاقات ادامه دار باشد و شهرداری با توجه به ظرفیت نیروی انسانی و امکانات می تواند بهترین اتفاقات را رقم بزند.

 مسگریان با اشاره به دغدغه های شورای اسلامی شهر برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی افزود: مواردی بوده اتوبوس به خاطر نبود چند قطعه امکان بهره برداری نداشته ولی امروز با توجه به همت و توان بالای مجموعه خدوم حوزه حمل و نقل عمومی گام‌های خوب و مؤثری هم به لحاظ کمی و هم کیفی در این حوزه رخ داده است.

در ادامه شهردار همدان با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی در این دوره مدیریت شهری اظهار داشت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر به عنوان یکی از سازمان‌های مهم در شهرداری همدان با رضایتمندی شهروندان گره خورده است.

سید مسعود حسینی به تشریح اقدامات مهم دولت رئیسی در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی پرداخت و تصریح کرد: دولت کارهای خوبی در حوزه خرید اتوبوس و پرداخت یارانه در این زمینه داشته که قابل توجه بوده است و مردم باید از این اقدامات مطلع باشند.

وی با اشاره به اینکه حوزه حمل و نقل عمومی جزو دغدغه های مهم شهرداری هاست افزود: شهرداری تهران طی قراردادی با چین تعداد زیادی اتوبوس خریداری کرده است که امیدواریم این قراردادها به سایر سایر شهرها تعمیم داده شود و از آن بهره‌مند شوند.

شهردار همدان عنوان کرد: ما با افتخار اعلام می‌کنیم که دو سال نتیجه زحمات همکاران افزایش ۵۱ درصدی ناوگان حمل و نقل عمومی بوده است و همین امسال ۱۲ دستگاه اتوبوس خریداری و ۳۰ دستگاه بازسازی شدند.

حسینی توجه به کار کارشناسی و طرح مطالعاتی را از مهمترین سیاست‌های مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: با اقدامات کارشناسی می‌توان کارهای مدیریتی را به خوبی پیش برد که منجر به‌ افزایش کیفیت خدمات رسانی تو همه حوزه‌ها به ویژه بخش حمل و نقل عمومی شود.

این مقام ارشد مدیریت شهری به بحث هوشمندسازی شهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری همدان در این زمینه پیشرو است و هوشمندسازی جزو نقطه قوت و کار زیرساختی شهرداری همدان است.

وی مدیریت ترافیک را از مهمترین سیاست‌های مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: در حوزه دوربین‌های ترافیکی افزایش صددرصدی داشتیم و تلاش داریم دوربین‌های ثبت تخلفات و ترافیکی و هوشمندسازی ده تقاطع را تقویت کنیم.

سید مسعود حسینی با تقدیر از مدیران گذشته شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی شهرداری همدان اظهار داشت :خوشبختانه نیروهای امروز فنی، علمی تر و با انگیزه هستند و انتظار داریم با اهتمام بیشتری و دلسوزی کارها را پیش ببرند.

همچنین در ادامه این مراسم علی‌ضمیر معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری با بیان اینکه در این یکسال اتفاقات خوبی در حوزه سازمان حمل و نقل بار و مسافر افتاده افزود: حمل و نقل بار و مسافر دو حوزه مهم در مدیریت شهری هستند و همکاران ما در قالب کارهای علمی و کف خیابان در حال خدمت رسانی هستند.

وحید علی ضمیر به طرح جامع ترافیک شهر همدان اشاره نمود و گفت: این موضوع در حال پیگیری و تدوین است و خوشبختانه بعد از چند سال این طرح در قالب نامه ای توسط استانداری همدان به وزارت کشور ارسال شده است.

وی بیان کرد: یکی از زیرمجموعه‌های طرح جامع، طرح تفصیلی حمل و نقل همگانی است که طبق نظر مشاور این طرح ترکیبی از BRT و قطار شهری است و در فاز اول BRT  عملیاتی می شود و انتظار داریم قطار شهری هم با پیگیری نمایندگان و نهادهای حاکمیتی به نتیجه برسد.

این مقام مسئول در حوزه عمرانی شهرداری همدان به تجربه خوب راه‌اندازی خط یک اتوبوس از میدان بیمه تا فرهنگیان اشاره کرد و افزود: با توجه به بازخورد خوبی که از این طرح گرفتیم، خط دوم از شهرک الوند تا مدنی و خط سوم از میدان قائم تا میدان امام‌حسین(ع) اجرا خواهد شد.

علی‌ضمیر انتظارات مردم از حوزه حمل و نقل عمومی را بالا ارزیابی کرد و تصریح کرد: مردم انتظار دارند خدمات کمی و کیفی در سفر مناسب شهری ارائه شود و ما هم تلاش داریم این هدف را محقق کنیم.

همچنین در ادامه رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان که میزبان این مراسم بود به تحولات مهم این سازمان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین تحولات بحث ساماندهی نیروی انسانی بود که انجام شد ولی همچنان با مشکل کمبود نیروی متخصص انسانی مواجهیم و لازم است تقویت شود.

محمد پوروخشوری به اقدامات عمرانی سازمان اشاره و تصریح کرد: اورهال جایگاه پمپ گازوئیل با ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جهت جلوگیری از دور ریزی گازوئیل،نصب دوربین داخل محوطه، نصب دوربین پلاک خوان و ثبت وقایع از جمله این اقدامات بوده است.

وی مهمترین اقدام این سازمان را هوشمندسازی سیستم حمل و نقل عمومی دانست و عنوان کرد: راه اندازی سامانه موقعیت مکانی اتوبوس‌ها(AVL) از اتفاقات مهم این سازمان بود و سال بعد اپلیکیشن اطلاع‌رسانی برای برنامه‌ریزی مسافرت درون شهری توسط مسافران راه‌اندازی می‌شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان به سایر اقدامات اشاره کرد و گفت: تمام توقفگاه‌ها در بستر فیبر نوری هوشمندسازی شده‌اند و هوشمندسازی در این سازمان با جدیت پیگیری شده است.

محمد پوروخشوری از تأیید ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خرید اتوبوس وپیگیری سهمیه یارانه ۱۵ دستگاه اتوبوس خبر داد و اظهار داشت:اگر حمایت‌های از سازمان و همکاران انجام شود گام‌های خوبی برای حرکت به سمت هوشمندی و اقدامات اصولی، فنی و خلاقانه برای خدمات‌رسانی مطلوب برداشته می‌شود.

 
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com