مهمترین هدف از موضوع برند سازی افزایش ثروت و ایجاد اشتغال است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84675 تاریخ انتشار:  1397-05-17 - 8:00 تعداد بازدید:  127
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون امور عمرانی استاندار :
مهمترین هدف از موضوع برند سازی افزایش ثروت و ایجاد اشتغال است

اخبار


 محمود رضا عراقی در کارگروه میراث فرهنگی ملایر با محوریت برگزاری سالگرد جشنواره‌ ملی مبل و‌ منبت ملایر اظهار داشت: مهمترین هدف ما از موضوع برندسازی افزایش ثروت، ایجاد اشتغال و بالا بردن سطح کیفیت زندگی مردم است. وی با بیان اینکه وقتی چرخ اقتصاد منطقه‌ای می‌چرخد بسیاری از مسائل و مشکلات آن جامعه مرتفع می‌شود، ‌گفت: مهمترین هدف ما از برگزاری این رویدادها و جشنواره‌ها ایجاد راهکارهای بهتر و نزدیکتر برای ایجاد ثروت و اشتغال است.
عراقی با بیان اینکه امروز اقتدار ملی هر منطقه به واسطه تولید بالای بخش خصوص است تصریح کرد: اگر ما بخش خصوص قوی و رو به‌جلویی داشته باشیم نمی‌توانند هر روز با تغییرات قیمت نفت با ما بازی کنند.
وی با اشاره به اینکه تا زمانی که وابسته به پول نفت باشیم مسائل و ‌مشکلات حل نمی‌شود، گفت: امروز زمان آن رسیده که بخش دولتی از اقتدارگرایی پایین بیاید و بخش خصوص تعیین کننده تسهیلات بزرگ باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان تنها راه برون رفت از بحران فعلی را کمتر شدن وابستگی به نفت و بالا بردن تولید و‌ حمایت از بخش خصوصی دانست و عنوان‌کرد:  امروز زمان آن رسیده که کارهای بزرگ را به دست بخش خصوصی بسپاریم و ما دولتی‌ها نظارت، پشتیبانی و ‌حمایت کنیم.
عراقی با بیان اینکه با یک خرد جمعی محور توسعه استان بیشتر در بخش گردشگری و صنایع دستی قرار گرفت، تصریح کرد:  این تصمیم نه به خاطر اینکه سایر بخش‌ها مهم نیستند، بلکه به لحاظ زودبازده بودن و اینکه بخش خصوص زودتر  به سود می‌رسد و‌ منابع آن نیز فراهم است گرفته شده است.
وی با بیان اینکه اگر ما می‌خواهیم رونق اقتصادی و اشتغال زیاد داشته باشیم   باید در بخش گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی، جذب توریسم و ‌خدمات  بیشتر فعالیت کنیم، گفت: برای اجرای این سیاست هم باید زیر ساخت‌ها را آماده‌ کنیم و هم از لحاظ نرم افزاری اقدامات ویژه‌ای انجام دهیم.
معاون هماهنگی امور استاندار همدان  با بیان اینکه باتوجه به رقبای زیادی که وجود دارد از لحاظ نرم افزاری اقدامات ویژه‌ای باید صورت‌گیرد، افزود:  از جمله اقدامات صورت‌ گرفته‌ می‌توان به ثبت جهانی شهر سفال لالجین، ثبت ملی مبل و‌ منبت  ملایر و دریافت نشان جغرافیایی مبل توسط تویسرکان و غیره اشاره کرد.
به گزارش تسنیم ، وی با بیان اینکه هم اکنون شهرستان ویژه ملایر نیز به دنبال ثبت جهانی انگور است گفت : مجموعه این اقدامات نرم افزاری و فراهم نمودن زیرساخت‌ها  موجب شده که استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی  در سال 2018 انتخاب شود.
عراقی با اشاره به اینکه موفقیت در این رویداد  با همکاری و هماهنگی همه شهرستان‌های استان امکان پذیر است، گفت: اینکه ملایر برای برگزاری سالگرد جشنواره ملی مبل  همزمان با این رویداد  پیش‌قدم شده بسیار حائز اهمیت است.
وی ضمن تاکید بر اینکه  من معتقدم  اولویت کار برگزاری جشنواره مبل باید به بخش خصوصی سپرده شود  چرا که بررسی‌ها نشان داده هرجا جوان‌ها‌ وارد ‌میدان شدند ‌ما موفق‌تر بودیم گفت:  باید به بخش خصوصی اعتماد کرد‌ و ما دولتی‌ها باید فقط  کمک، حمایت و نظارت را داشته باشیم.
معاون استاندار همدان  با تاکید بر استفاده از استعدادها  و متخصصین هر منطقه در راستای برگزاری رویدادها اظهار داشت: محور اصلی کار جشنواره  دست خود هیأت مدیره مبل ملایر است و میراث فرهنگی و امور عمرانی استانداری  قول مساعد می‌دهیم بیش از سال گذشته حمایت و کمک کنیم.
عراقی با اشاره به کلنگ زنی راه آهن ملایر- همدان و اینکه این  مسیر از تهران به سنندج  بوده و از ملایر می‌گذرد و همچنین  راه‌آهن  دیگری که از سمت اراک  به کرمانشاه و  نهایتا مرز خسروی متصل می‌شود نیز از ملایر عبور می‌کند، گفت: امروز ملایر به یک کریدور راه آهن کشوری تبدیل شده  و این امر کمک بسیار بزرگی در زمینه توسعه زیر ساخت‌های استان محسوب می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان   با اشاره به کمک‌ها  از محل درآمد رویداد 2018به طورمستقیم و غیر مستقیم به شهرستان اظهار داشت:  سعی می‌کنیم بخشی از مهمانان خارجی این رویداد را با توجه به ظرفیتها به ملایر بیاوریم.
وی مهمترین هدف از موضوع برندسازی را افزایش ثروت، ایجاد اشتغال و بالا بردن سطح زندگی مردم عنوان کرد، و گفت: برخی مشکلات در کشور وجود دارد که بخشی از این مشکلات یک موج  روانی است ولی قرار نیست ادامه‌دار باشد  چرا ‌که دنیا امروز دیگر تحمل اینگونه بحث‌ها را ندارد.
عراقی با بیان اینکه مردم‌ ما 40 سال است که با این تحریم‌ها و مشکلات عادت دارند و آب دیده شده‌اند،  اظهار داشت: ما باهمت و پشتیبانی این ‌ملت برای همه‌ مشکلات راهکارهای مطلوب پیدا خواهیم کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه امروز استکبار جهانی ما را تهدید و تحریم  می‌کند، گفت: ما با دنیا تعامل داشته و به راحتی بزرگان دنیا را برای برگزاری یک رویداد بین المللی در استان همدان دعوت می‌کنیم و اینها نشان از همبستگی بین مردم‌ و نظام است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com