1402-11-301402-12-10bool(false) فولاد ویان مجموعه‌ای موفق در کبودراهنگ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 10 اسفند 1402

Today : Thu, February 29, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136669 تاریخ انتشار:  1402-11-21 - 10:49 تعداد بازدید:  214
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

چندین پروژه عمرانی و اقتصادی با حضور استاندار افتتاح شد
فولاد ویان مجموعه‌ای موفق در کبودراهنگ

مادستان


کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان پیام: در هفتمین روز از دهه فجر چند طرح عمرانی واقتصادی با حضور امام جمعه همدان، استاندار، فرماندار کبودراهنگ و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در کبودراهنگ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

استاندار همدان در آیین افتتاحیه مدرسه فولاد ویان با قدردانی از شرکت فولاد ویان که این مدرسه را احداث کرده بود گفت: شرکت‌ فولاد ویان در بحث تولید، یک مجموعه کارامد و موفق در منطقه است و علاوه بر بحث تولید به اشتغال معیشت پرسنل نیز توجه ویژه‌ای دارد.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: فولاد ویان از سال ۱۳۸۱ فعال است و امروزه تبدیل به یک جوان برومندی است که سر پای خود ایستاده و در بحث تولید و اشتغال‌زایی حرفی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: در هر زمینه‌ای که مجموعه‌های تولیدی فعالیت می‌کنند علاوه بر تولید و اشتغال درخواست داریم که در کارهای خیر از جمله مدرسه سازی‌گام بردارند و به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

قاسمی فرزاد افزود: از مسئولانی که در بحث تولید و رفع مشکلات تولیدی تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم و ما نیز همه تلاشمان را به کار می‌گیریم که حمایت‌های تام از تولید و اشتغال و رفع مشکلات آنها داشته باشیم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در  مجلس شورای اسلامی نیز گفت: شهرستان  کبودراهنگ قطب فولاد است و چند کارخانه فولاد در منطقه داریم و علاوه بر این‌ها نیروگاه هم در این منطقه قرار دارد ولی متأسفانه شرکت‌ها تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و ما از این موضوع گله‌مند هستیم.

فتح‌ا...توسلی افزود: از شرکت فولاد که این مدرسه را بنا نهاده قدردانی می‌کنیم و امیدواریم نیروگاه شهید مفتح که قول احداث ۴ مدرسه در منطقه را داده‌است بزودی عملی شود.

وی خاطرنشان کرد: ما از توسعه و صنعت حمایت می‌کنیم و انتظار داریم که به‌طور ویژه صنایعی که در این منطقه واقع شده‌اند در مسئولیت‌های اجتماعی به این منطقه کمک کنند.

نماینده  مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی  بیان داشت: متأسفانه این منطقه محروم است و مردم منطقه به دلیل وجود نیروگاه شهید مفتح و صنایع‌ دیگر با مشکلات  کمبود آب، فروچاله‌ها و  آلاینده‌های صنایع، دست و پنجه نرم می‌کنند و آسیب دیده‌اند و با توجه به معافیت‌های مالیاتی صنایع در این منطقه و کسب درآمدِ ده‌ها هزار میلیارد تومانی این صنایع باید این آسیب‌هایی که  به مردم منطقه وارد شده‌است را جبران کنند.

فرماندار شهرستان کبودراهنگ نیز در این مراسم اظهار داشت: در ایام دهه فجر امسال  ۱۶۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۶۵۷ میلیارد تومان در شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

مسلم غلامی ادامه داد: افتتاح و کلنگ‌زنی این تعداد پروژه‌ها  برای بیش از ۶۰۰ نفراشتغالزایی خواهد داشت و آبرسانی بیش از ۱۰۰ کیلومتری به روستاها،  راه‌ وشهر سازی، اماکن ورزشی، چمن مصنوعی، احداث  گلخانه، واحدهای صنعتی،  بهسازی، مسکن ملی، روستایی و محرومان از جمله حوزه‌های مختلف در پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی این شهرستان در دهه فجر است.

وی همچنین  از برگزاری بیش از هزار عنوان برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی در دهه فجر در این شهرستان خبر داد و گفت‌: نواختن زنگ انقلاب در مدارس، دیدار با خانواده معظم شهدا‌، برگزاری میز خدمت با حضور مدیران کل، رژه خودرویی، غبارروبی مزار شهدا، جشن‌های انقلاب در روستاها و شهرها و مسابقات مختلف ورزشی، برپایی نمایشگاه و حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲  بهمن را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده این شهرستان در دهه فجر است.

فرماندار شهرستان کبودراهنگ بیان داشت: با فعالیت ۲۸۰ مرکز فرهنگی، هنری و ۲۵۰ مرکز آموزشی و فعالیت پایگاه‌های مقاومت در سطح شهرستان تمام این مراکز فرهنگی، هنری، آموزشی و پایگاه‌های مقاومت و مساجد در دهه فجر دارای برنامه خواهند بود.

 افتتاح چند طرح عمرانی و اقتصادی در کبودراهنگ

 پروژه بهسازی روستای بابان
 زیر سازی ۱۸ هزار متر مربع
 آسفالت‌ریزی به طول ۲۶۰۰ متر
 ۲۴۷۵ تن آسفالت
 ۱۲۰ تن قیر
 ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار
 افتتاح یک واحد مسکونی  در روستای بابان
 یک طبقه  به متراژ ۶۰ متر مربع
مبلغ ۲۰۰ میلیون  تومان تسهیلات، متتم تسهیلات معرفی به بانک ۱۰۰ میلیون تومان
 افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه روستای بابان با اعتبار ۱۴ میلیارد  تومان توسط  نوسازی مدارس اجرا شده
 افتتاح مدرسه  ۱۲ کلاسه در شهر کبودراهنگ توسط فولاد ویان با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در دو طبقه و در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع
 افتتاح شرکت ابیان دارو توسط بخش خصوصی با اعتبار 200میلیاردو35میلیاردتسهیلات بانکی در شهرک صنعتی ویان
در سفر یک روزه استناندار به کبودراهنگ همچنین 39 پروژه عمرانی‌،اقتصادي و ورزشی در بخش گل‌تپه با اعتباری بالغ۹۷میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری رسید.

 مشخصات پروژها
 بهره‌برداری از روکش آسفالت معابر شهر گل تپه با اعتباری بالغ ۳میلیاردو۵۰۰میلیون تومان
 بهره‌برداری ازاحداث راه گل تپه بهارلو به طول ۲/۵کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۴میلیارتومان
 بهره‌برداری از گلخانه سبزی و صیفی‌جات با اعتباری بالغ بر۱۰میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
 بهره‌برداری از روکش وزیرسازی آسفالت جاده گل تپه به بیجار با اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیاردو ۸۰۰میلیون تومان
 بهره‌برداری از بهسازی و آسفالت همزمان ۳۲ روستا در سطح بخش گل تپه با اعتباری بالغ بر۱۴میلیاردتومان
 کلنگ‌زنی احداث زمین چمن مصنوعی در روستای قطارقویی با اعتباری بالغ بر۱ میلیاردو ۶۰۰میلیون تومان
 بهره‌برداری از ۲واحد مسکن محرومین کمیته امداد حضرت امام خمینی( ه)بااعتباری بالغ بر۶۰۰میلیون تومان

 رفع مشکل آب روستای کوهین با ۱۰ میلیارد

با  اعتباری بالغ بر۱۰میلیارد تومان مشکل آب شرب روستای کوهین ازتوابع بخش مرکزی کبودراهنگ مرتفع شد.
در ششمین روز از دهه  فجر مشکل تأمین آب شرب روستای کوهین از توابع بخش مرکزی کبودراهنگ با پیگیری‌های مسئولان استانی و شهرستانی رفع شد و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

 مشخصات پروژه
 احداث خط انتقال روستای کوهین
 سال شروع:۱۴۰۲
 احداث ۱۰۵ کیلومتر خط انتقال کوهین از سمت اوریاد در مجتمع عظیم دره
 اعتبارهزینه شده:۱۰میلیارد تومان است

فرماندار شهرستان کبودراهنگ در این مراسم اظهار داشت: در شهرستان کبودراهنگ ۱۵۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵۶۲ میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مسلم غلامی خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۱۵۱ پروژه با اعتبار بیش از  ۱۲۳۹ میلیارد تومان افتتاح و۸ پروژه با اعتباری بالغ  بر ۳۲۳ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود. از این تعداد ۱۶ طرح اقتصادی و مابقی طرح‌های عمرانی هستند.

وی  ادامه داد: ا فتتاح و کلنگ‌زنی این تعداد پروژه‌ برای بیش از ۶۰۰ نفراشتغالزایی خواهد داشت و آبرسانی بیش از ۱۰۰ کیلومتری به روستاها، راه‌ وشهر سازی، اماکن ورزشی، چمن مصنوعی، احداث  گلخانه، واحدهای صنعتی، بهسازی، مسکن ملی، روستایی و محرومان از جمله پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی این شهرستان در دهه فجر است.

غلامی افزود: دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین عملکرد و دستاوردهای نظام است و این دستاوردها توسط مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید به اطلاع مردم رسانده شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com