روز رسانه‌ای‌ها همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 10 آذر 1400 - شماره 4190
 
امروز : شنبه ، 13 آذر 1400

Today : Fri, December 3, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120793 تاریخ انتشار:  1400-09-04 - 09:33 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روز رسانه‌ای‌ها

یادداشت

 ۱- روز گذشته بر اساس اخبار منتشر شده، با‌ حکم استاندار همدان 2 تغییر در چیدمان مدیریتی ستاد استانداری اتفاق افتاد تا این‌بار رسانه‌ای‌ها برای یاری مدیریت ارشد استان فراخوانده شوند.
در 2 تغییر روز گذشته مسلم مخفی با سابقه سرپرستی خبرگزاری تسنیم در استان همدان و مازیار عبدی با سابقه اجرای برنامه‌ها و فعالیت در صداوسیما به عنوان مدیران‌کل سیاسی و انتخابات و روابط‌عمومی استانداری منصوب شدند، البته این 2 مدیر سوابق دیگری از خدمات اداری و مدیریتی در پرونده و رزومه خود دارند.

۲- اعتماد استاندار به 2 مدیر که سابقه رسانه‌ای دارند برای واگذاری مسئولیت در ستاد استانداری قطعاً سرمایه‌ای برای رسانه‌ها و مبین نوع نگاه معتمدانه استاندار به رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای است.
این نگاه در برابر نگاهی قرار دارد که به رسانه‌ای‌ها به عنوان مخل نظم و نظام سیستم نگریسته و نه تنها از آنها استفاده‌ای نمی‌کرد، بلکه موجبات دور شدن آنها از فعالیت اداری را نیز فراهم می‌کرد.

۳- استفاده از یک مجری و فعال رسانه‌ای که سوابق علمی و تجربی خوبی دارد، در روابط‌عمومی استانداری مفهومی غیر از اعتماد به تمام فعالان رسانه‌ای برای کمک به توسعه استان و ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در استان ندارد.
روشن است، استاندار می‌توانست این حکم را برای یکی از کارکنان که شناختی از رسانه ندارد و الفبای اطلاع‌رسانی را هم نمی‌شناسد، صادر و بی‌خیال همکاری رسانه‌ها در روند توسعه استان شود.

۴- حضور مسلم مخفی در سمت مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری با توجه به سابقه خوب وی در استانداری، دفتر نماینده ولی‌فقیه و خبرگزاری تسنیم، انتخاب هوشمندانه و با تدبیری است.
مخفی در این جایگاه به خوبی می‌تواند تعامل استانداری با مخاطبان سیاسی را افزایش داده و با کمک رسانه‌ها موضوعات مهم انتخابات و تقسیمات کشوری را با کمترین هزینه رصد و پیگیری کند.

۵- مدیرکل قبلی دفتر سیاسی استانداری نیز شخصیتی رسانه‌ای بود که سوابقی چون سردبیری هفته‌نامه آینده در دوران اوج این رسانه را دارا بود، سوابقی که در همکاری با رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای به کمک وی آمد تا از مسئولیت‌های خود که بالاترین آن سرپرستی معاونت سیاسی و امنیتی بود، بدون چالش و با سربلندی خارج شود.
الماسی در مدت حضور خود در دفتر سیاسی توانست وظایف خود به‌ویژه در حوزه انتخابات و تقسیمات کشوری را بر اساس قانون و به بهترین شکل در تعامل با رسانه‌ها انجام دهد.

۶- مدیر سابق روابط‌عمومی استانداری عملکرد پر چالشی در این حوزه داشت، وی به‌رغم اینکه رسانه‌ای بود، اما نتوانست انتظارات مجموعه استانداری از رسانه‌ها را بر اساس قانون تنظیم و متعادل کند و در مواردی تعامل لازم بین رسانه‌ها با استانداری دچار حاشیه شد.
 در کنار این، تنزل جایگاه روابط‌عمومی از اداره‌کل به اداره از سوی مرکز، دیگر اتفاقی بود که در این دوران رخ داد تا این اداره از جایگاه سابق و اقتدار قبلی برای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان و اطلاع‌رسانی در استان برخوردار نباشد .

۷- مدیرکل سیاسی و مسئول روابط‌عمومی استانداری با آسیب‌شناسی آنچه تاکنون انجام شده می‌توانند راه طی شده را بدون نقص و با بیشترین تعامل با مخاطبان درون‌سازمانی و بیرون‌سازمانی ادامه داده و در گام دوم انقلاب کمک مؤثری برای مدیریت ارشد استان باشند.
در این روند توجه، حمایت و استفاده از توان رسانه‌های استان، تسریع بخش توسعه استان در گام دوم انقلاب خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com