تقابل خطرناک همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126863 تاریخ انتشار:  1401-07-07 - 14:38 تعداد بازدید:  44
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تقابل خطرناک

یادداشت


 ۱- حوادث و رویدادهای پس از فوت مرحومه امینی در کشور روند خطرناکی از تقابل را به نمایش گذاشته است. تقابلی که سعی می‌شود مردم در برابر نظام قرار داده شوند و افراد مؤثر مجبور به انتخاب بین مردم یا نظام شوند. اتفاقی که تا همین‌جا نیز بسیار بد پیشرفته و نیازمند اصلاح است.

۲- اعتراضات در ایران آنچنان که پیش‌بینی می‌شد با فاصله‌های کوتاه‌تر و با آسیب بیشتر در حال وقوع است.به طوری که هر اتفاقی که منجر به اعتراض گروهی شود قابلیت تبدیل به اغتشاش و خرابکاری را نیز دارد. هر چند در بسیاری از آنها دست دشمنان قابل رؤیت است اما بی توجهی به نسل‌های جدید و نا‌آگاه بودن آنها از نتایج تقابل نیز قابل تأمل است.

۳- اینکه نظام اسلامی همواره به رویش های جدید امید داشته و با رویش های جدید پیش رفته است واقعیتی انکار نشدنی است.اما اعتراض‌هایی که به اغتشاش ختم می‌شود با ریزش‌هایی همراه است که در یک نظام مردمی نمی‌توان از کنار این ریزش‌ها به سادگی عبور کرد.

۴- موفقیت یک نظام مردمی در دارا بودن پشتیبانی مردمی است و به هر میزان رضایتمندی مردم بالاتر باشد، آن نظام از پشتوانه و قدرت مردمی که اصطلاحاً قدرت نرم خوانده می‌شود، برخوردار خواهد بود.به همین دلیل هنر نظام‌های مردمی در جذب حداکثری و دفع حداقلی معنا می‌شود و اگر این اتفاق رخ ندهد، قدرت نرم آن نظام با مشکل مواجه خواهد شد.

۵- توفیقات نظام اسلامی ایران پس از لطف خداوند به دلیل پشتیبانی و حمایت مردم حاصل شده است و تا زمانی که این حمایت استمرار داشته باشد، نظام اسلامی مقتدرانه به پیش خواهد رفت.به بیانی دیگر مردم‌سالاری با اتکا به مردم و حمایت آنها حرفی در جهان برای گفتن خواهد داشت و اگر این سرمایه مردمی از نظامی گرفته شود، دیگر عنوان مردم‌سالاری بر آن مرتبط نخواهد بود.

۶- مرزبندی‌های اخیر توسط برخی معترضان که عمدتاً چهره‌های ملی و شناخته شده هستند مبنی بر اینکه ما در کنار مردم هستیم، مرزبندی خطرناکی است .راهکار خنثی سازی این مرزبندی اثبات نبود فاصله بین مردم و بخش‌هایی از حاکمیت است که این افراد احساس می‌کنند برخلاف منافع مردم حرکاتی داشته‌اند.

۷- در این زمینه دولت سیزدهم و مدیران آن مسئولیت بیشتری دارند و باید از اقدامات تفرقه افکنانه و اقداماتی که با نارضایتی بیشتر همراه می‌شود ، خودداری کرده و شرایط ایجاد تقابل، احساس جدایی، تبعیض و ناعدالتی را از بین برده و با عدالت با تمام مردم رفتار کنند.دولت با رفتار درست می‌تواند قدرت نرم نظام را افزایش داده و از ادامه این تقابل خطرناک با درایت و توجه به مطالبات مشروع مردم، پیشگیری کند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com