1399-04-071399-04-17bool(false) زمان ارتقا وزن همدان در مجلس همدان پیام
 
 
سه شنبه - 17 تير 1399 - شماره 3795
 
امروز : سه شنبه ، 17 تير 1399

Today : Tue, July 7, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  104251 تاریخ انتشار:  1398-10-23 - 10:31 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وقت تخریب بزرگان نیست!
زمان ارتقا وزن همدان در مجلس

یادداشت


 ۱- انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همدان همچون دیگر نقاط کشور هنوز به اولویت نخست افکار عمومی تبدیل نشده است اما گروه‌های سیاسی به انتخابات به‌عنوان محلی برای رقابت سیاسی نگریسته و هر یک به دنبال راهکاری برای پیروزی و کسب کرسی مجلس با حمایت از داوطلب نزدیک به خود هستند.
در این راه برخی اقدامات تخریبی و بی‌اخلاقی‌ها نیز مشاهده شده که بیشتر بزرگان و چهره‌های شناخته‌شده را هدف قرار داده است.
۲- در رصد تحرکات انتخاباتی 2 گروه بیشتر به تخریب اقدام کرده‌اند، گروهی که داعیه جوان‌گرایی دارند و می‌خواهند در گام دوم انقلاب نیروهای جوان را جایگزین نیروهای به‌زعم خود پیر کرده و پایان کار آن‌ها را اعلام کنند.
این گروه حرمت هیچ بزرگی را که قصد رقابت انتخاباتی دارد را نگه نداشته و حتی سعی دارند، این قصد را در مخالفت با سیاست‌های ابلاغی نظام نشان داده و افراد را با انگ و اتهام از میدان به در کنند.
۳- برخی داوطلبان با الگو گرفتن از انتخابات‌های اخیر حمله به رقبای اصلی و داوطلبان شاخص را به عنوان هدف تعریف کرده و در این راه از هیچ اقدام تخریبی، دریغ ندارند.
این داوطلبان معمولا با استخدام افرادی که شغل آن‌ها فحاشی مجازی و ترور شخصیت در فضای مجازی است اقدام به این نوع تخریب‌های غیراخلاقی می‌کنند تا با بدبین کردن مردم به این داوطلبان، خود را در مخالفت با اقدامات آن داوطلب مطرح کرده و کسب رأی کنند.
۴- اکنون هر 2 گروه در استان فعال هستند و داوطلبان شاخص را تخریب می‌کنند تا شانس پیروزی داوطلبان مورد حمایت یا خود را در انتخابات بالا ببرند.
نکته عجیب این است که دستگاه‌های نظارتی هم که اعلام می‌کنند همه نوع تبلیغاتی را رصد کرده و برخورد می‌کنند، تاکنون هیچ برخوردی با این 2 گروه نداشته‌اند و این 2 گروه مخرب به‌شدت در فضای مجازی و کانون‌های فعالیتی خود فعال هستند.
۵-این دوره از انتخابات می‌تواند وزن استان در مجلس را تا حد کسب ریاست مجلس توسط یکی از نمایندگان شاخص استان، ارتقا دهد.
این موضوع در تحلیل‌های کشوری مطرح است و یکی از داوطلبان انتخابات استان که سابقه چند دوره حضور در مجلس، ریاست فراکسیون‌های مهم و وزارت را داراست، به عنوان گزینه اصلی ریاست مجلس مطرح است.
این شرایط پس از مدت‌ها درصورتی که به خواست مردم و نمایندگان مجلس آینده محقق شود، می‌تواند، استان را به ریاست یکی از قوا رسانده و سقف مدیریت استان را بالا برده و توسعه استان را با نفوذی که رئیس مجلس اعمال می‌کند، تسریع بخشد.
۶- همدان در اقدامات سیاسی، کمتر با خرد جمعی حرکت کرده است و همواره در انتخابات‌ها تنها به دنبال انتخاب بوده و به مزایایی که یک انتخاب در مقیاسی بهتر می‌تواند به همراه داشته باشد، فکر نکرده است.
اما اکنون شرایط متفاوت است و این گروه‌های سیاسی و رسانه‌ها هستند که می‌توانند با اندیشیدن به مزایای پس از انتخابات تفاهمی برای توسعه استان و دوری از تخریب‌های بی‌فایده عمومی، به ارتقا جایگاه استان در مجلس کمک کنند و نقش اصلی خود در توسعه را ایفا کنند.
۷- ساده دیدن انتخابات و یک مرحله‌ای دیدن و خلاصه‌کردن آن در انتخابی با مشارکت مردم در استان همدان از هیچکس پذیرفته نیست و انتظار می‌رود در شرایطی که می‌توان از مزایای بسیار یک انتخاب درست در توسعه استان در تمامی حوزه‌ها به‌ویژه ارتقاء سرمایه‌های انسانی، بهره برد، اجازه تخریب این فضا و این شرایط به بهانه انتخابات داده نشود و از این فرصت نهایت استفاده را برای توسعه استان ببرند.
به هر روی انتخابات برگزار خواهد شد و نظر نهایی، نظر مردم است که با برگه‌های رأی اعلام خواهد شد اما تخریب و بی‌توجهی به تمام جنبه‌های انتخابات به‌ویژه جنبه‌های توسعه‌بخش یک انتخاب، از هیچکس به‌ویژه فعالان سیاسی استان پذیرفته نیست.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com