مرکزهتلداری غرب کشورحق همدان بود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96089 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 08:33 تعداد بازدید:  112
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:
مرکزهتلداری غرب کشورحق همدان بود

نویسنده : مریم مقدم

اخبار


 ■ استان همدان با سرعت بسیار خوب به سمت جایگاهی که حق آن است در حال حرکت است.
■ همدان در عرصه گردشگری حق آن‌را داشت که مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور در اختیارش باشد.
■ باید برای جذب گردشگر برنامه داشت.
■ وحدت و انسجامی که بین مدیران استان ایجاد شده نقش بسیار مهمی در رسیدن به این جایگاه پر اهمیت دارد.
■ استان همدان در بخش جذب منابع اشتغال کشور جزو استان‌های سرآمد کشور است و همدان در کاهش نرخ بیکاری بین استان‌های خیلی خوب کشور است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با عنوان این مطالب در آیین گشایش بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور به‌گونه ای متمایز عنوان کرد: همدان در حوزه گردشگری در عرصه ملی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.
محمد امید در این آیین با بیان اینکه رشد همه جانبه استان همدان در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری بیش از گذشته کاملاً مشهود و واضح است، گفت: این ایام برای استان همدان ایام به یادماندنی خواهد بود.
وی با قدردانی از استاندار همدان گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای باید به سمت ایجاد مراکزی برود که هم آموزش و مهارت‌ورزی را لحاظ کند و هم به‌طور ویژه و تخصصی بر روی یک صنعت کشور متمرکز شود.
وی عنوان کرد: رویکرد مجموعه سازمان فنی و حرفه‌ای باید به سمت ایجاد مراکزی برود که هم آموزش و مهارت‌ورزی را لحاظ کند و هم به‌طور ویژه و تخصصی بر روی یک صنعت کشور متمرکز شود که در مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور شاهد این اتفاق هستیم.
 مرکز هتلداری غرب کشور نیروهای آموزش دیده را به جامعه تزریق می‌کند
استاندار همدان که در این مراسم به همراه معاون عمرانی و مدیرکل امور بانوان استانداری حضور داشت،  گفت: مرکز هتل‌داری و گردشگری غرب کشور نیروهای آموزش دیده صنعت گردشگری را به جامعه تزریق می کند.
 سعید شاهرخی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته یک جهت‌گیری درخصوص گردشگری کشور صورت گرفته، گفت: زمان انتخاب یکی از استان‌های کشور به نمایندگی از جمهوری اسلامی میزبان کشورهای آسیایی شود، استان همدان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی معرفی شد و در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب گردید.
وی با بیان اینکه این در شرایطی است که ۱۳ سال پیش با تلاش نماینده مردم همدان در مجلس؛ همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران انتخاب شد، گفت: این موارد افتخارات بزرگی بر تارک استان همدان است که به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران و پایتخت گردشگری آسیا معرفی شده است.
شاهرخی با بیان اینکه مصمم هستیم این تخت گردشگری را آن طور که در شان استان همدان است حفظ کنیم، گفت: بر این اساس باید هر سال شاهد برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی در استان همدان باشیم.
وی با بیان اینکه به سازمان آموزش فنی و حرفه ای تبریک می گویم و از حمایت های سازمان فنی و حرفه‌ای قدردانی می کنم، گفت: امروز این مرکز در اختیار تمام هموطنان علاقه‌مند به حرفه برای خدمت رسانی به گردشگران است.
شاهرخی تاکید کرد: اگر بنا باشد در سطح ملی و جهانی گردشگر بپذیریم باید نیروی آموزش دیده و ماهر داشته باشیم و این مرکز رسالت و وظیفه اش تربیت چنین نیروهایی در سطح ملی است که آورده آن برای استان همدان دوچندان خواهد بود.
 نقش حیاتی آموزش نیروی انسانی در گردشگری
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بر توسعه صنعت گردشگری با تاکید بر نقش آموزش نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی زمینه را برای توسعه گردشگری مهیا می‌کند.
سلیمان پاک‌سرشت در آیین افتتاحیه مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور با بیان اینکه بخش اصلی این حرکت مطلوب توجه به بخش خصوصی است، گفت: برای به سرانجام رساندن این مرکز دو گام برداشته شده که گام نخست اراده و خواست مدیریت استان و گام دوم جلب اعتماد و همکاری بخش خصوصی است.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی زمینه را برای توسعه گردشگری در استان همدان فراهم می‌کند کما اینکه شرکای بین‌المللی بسیاری در مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور همکاری دارند، گفت: بیشترین رشد اقتصادی در صنعت گردشگری است که دارای عیار ملی است و فقط در استان همدان حائز اهمیت نیست.
پاک‌سرشت توانمندی نیروی انسانی را از کلیدهای اصلی رونق و توسعه در صنعت گردشگری برشمرد و گفت: نگاه به آموزش و فرهنگ‌سازی در صنعت گردشگری نویدبخش توسعه گردشگری در کشور و استان است. وی اضافه کرد: ۸ درصد توسعه بخش اقتصادی دنیا در صنعت گردشگری است و بخش خصوصی در این مسیر راه را هموار می‌کند.
 همدان توانمندی خوبی برای گسترش مهارت‌آموزی در کشور دارد
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه اداره فنی و حرفه‌ای استان همدان از مراکز خوب و درجه یک مراکز فنی و حرفه‌ای کشور است، گفت: مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور از سال ۸۵ مورد پیگیری مسئولان استان همدان بود.
حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه این پروژه در سطح ملی جای توسعه و گسترش دارد اما بازسازی و به‌روزرسانی آن کار مهمی است که باید دست‌اندرکاران در این زمینه اقدام کنند، تاکید کرد: افتتاح چنین مراکزی منجر به رشد جایگاه استان در صنعت گردشگری است.
حاجی‌بابایی تاکید کرد: افتتاح و راه‌اندازی این مراکز در صنعت گردشگری منشأ خدمت به جوانان و مردم و اقتصاد کشور خواهد بود. نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص توسعه آموزش مهارتی در کشور بیان کرد: همدان توانمندی خوبی برای گسترش مهارت‌آموزی در کشور دارد.
امیر خجسته با تاکید بر اینکه افتتاح این مرکز نه تنها در غرب بلکه در سراسر کشور به عنوان پروژه ملی مطرح است، افزود: بر اساس سخنان رئیس‌جمهور جوانان باید به جای مدرک‌گرایی، مهارت‌آموزی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری دنیا متوجه ظرفیت‌های گردشگری همدان شده است گفت: ساخت ۱۵ هتل و توسعه میهمان‌داری در شهرها و روستاهای استان نشان دهنده جایگاه صنعت گردشگری در همدان است.
  آموزش و افزایش مهارت ابزار کلیدی موفقیت
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز با بیان اینکه منطقه خاورمیانه در دهه‌های آتی بیشترین رشد را در جذب گردشگر خواهد داشت، بیان کرد: آموزش و افزایش مهارت ابزار کلیدی موفقیت پایدار در صنعت گردشگری است. وهب مختاران افزود: سازمان فنی و حرفه‌ای امروز در اشاعه علوم مهارتی در کشور نقش‌آفرین است و تمرکز و توجه به بخش خصوصی در این مرکز اولویت است.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه گردشگری محور توسعه استان همدان است در همین مسیر، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود. نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه گردشگری، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی محلی، اشتغال و توزیع عادلانه درآمد در این زمینه تاثیرگذار است.
وی همچنین به پویا بودن زمینه های اشتغال اشاره کرد و گفت؛ باید خاطرنشان کرد آموزش‌های فنی و حرفه ای انجام فعالیت هایی است که می تواند فرد را برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار آماده کند یا کارایی و توانایی وی را در انجام آن افزایش دهد. این آموزش‌ها کسب مهارت‌ها را در راستای تکنولوژی و علوم وابسته به همراه دانش های خاص مربوط به شغل و در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ارائه می‌دهد. از اینرو با توجه به حساسیت حوزه گردشگری، فنی و حرفه ای همدان با پویا کردن مرکز آموزشی هتلداری در نظر دارد برنامه‌های مدونی را به اجرا بگذارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com